Nr. | Omschrijving |
Hamerprijs |
5 | Verguld bronzen penning ter herdenking van de uitgave van La Descript De L'Egypte in 1826: aan de voorzijde een Romeinse soldaat die de sluier van een Egyptische vrouw optilt, met onderschrift 'Gallia Victrice Aegyptus Reduvua MDCCXCVII' (Frankrijk overwint - Egypte herleefd 1797), verso de Egyptische sterrenbeelden met centraal de tekst dat Louis XVIII opdracht heeft gegeven voor de uitgave, met tenaamstelling voor A.J.C. baron Lampsins (1754-1834), Ø 6,8 cm | € 250-350 | € 400 |
8 | Chinees porseleinen famille verte bord met decor van schelpdieren, gemerkt met wierookbrander, Kangxi -chips langs de rand-, Ø 22 cm | € 200-300 | € 550 |
13 | Blauw- en witgeëmailleerde blaker met deels goudgehoogd decor van Franse lelies, sfinxen en meerman, Limoges, vermoedelijk barok -defecten-, 10 × 12,5 × 13 cm | € 100-150 | € 180 |
18 | Chinees porseleinen bord met blauw-wit decor: 'Oproer van Rotterdam', Chenghua gemerkt, Kangxi, Ø 20 cm | € 1200-1600 | € 2500 |
22 | Chinees ivoren puzzelbal, tienlaags model, de buitenste laag met gestoken decor van draken, de binnenballen met ster- en stipdecor, 19e eeuw -kopie CITES EU-certificaat bijgevoegd, geen uitvoer buiten de EU-, Ø 5 cm | € 300-500 | € 350 |
24 | Gesneden stenen ushabti in de vorm van een vrouw die haar borsten vasthoudt, mogelijk Astarte, Egypte, vermoedelijk 20e eeuw, vastgelijmd op houten basement -enkele chips-, totale hoogte 18 cm | € 150-200 | Not sold |
25 | Chinees porseleinen knobbelvaas met blauw-wit decor van kostbaarheden, Kangxi -hals ingekort, bakfoutje, randschilfers aan standring-, 18,5 × Ø 9 cm | € 400-600 | € 650 |
30 | Gesneden houten reliëf: koe, volgens inzender uit Indonesië meegekomen -chip van rand-, 21,5 × 27,5 cm | € 80-100 | Not sold |
36 | Mahoniegefineerde coulissetafel met één tussenblad, de twee delen van de voet geflankeerd door Salomonische halfzuilen, biedermeier, 74 × Ø 138 cm | € 200-300 | € 200 |
38 | Vleugel in zwartlak kast, adres: Grotrian Steinweg, serienummer 20521, Duitsland, 1908, inclusief kruk, stemvork en metronoom -lak van één witte toets defect-, 99 × 145,5 × 167,5 cm | € 6000-8000 | Not sold |
40 | Turquoisegeglazuurde keramische kom met zwart decor van teksten en florale motieven, Kashan, Perzië, 13e eeuw -gerestaureerd-, 6,5 × Ø 14,5 cm | € 200-300 | € 180 |
43 | Romeins aardewerk drinkbeker met lijnendecor, vermoedelijk Engeland, 1e eeuw n.Chr. -sporen van oorspronkelijk zwarte buitenlaag aanwezig-, hoogte 16 cm | € 100-150 | € 80 |
50 | Messing kom, zogenoemde 'Magic bowl', met verhoogde ziel omgeven door Arabische inscripties met helende teksten voor de zieken die uit het bakje dienden te drinken, de buitenzijde met cartouches van sterrenbeelden en tekst, Iran, 18e eeuw -gaatje in rand van de ziel-, 15 × 4,3 cm, herkomst: Galerie De Ruimte - Oude Aziatische Kunst, Eersel, 11 mei 1984 | € 200-300 | € 300 |
53 | Vierdeurs mahonie breakfront boekenkast met tandlijst, de deuren voorzien van geplisseerde groene stof, staande op taps toelopende pootjes, 18e/19e eeuw -gebruikssporen-, 226 × 350 × 45 cm | € 1500-2000 | € 1200 |
55 | Bronskleurige gesneden houten halbank, de rugleuning met schildering: pluimvee, tweede helft 19e eeuw -klein stukje ornament van de rug ontbreekt, sleets-, 125 × 130 × 44 cm | € 500-700 | € 400 |
59 | Ingekleurde gravure: kaart van de Breeveertien, een inmiddels verdwenen zandbank voor de Nederlandse kust, Johann Christoph Berndt, 1783 -vochtplekje rechtsboven-, 51 × 61 cm | € 200-300 | € 180 |
61 | Marius Bauer (1867-1932), ruiters op een heuvel, ets, r.o. gesigneerd, verso gedeeltelijk papieren label van Van Wisselingh & Co, 24,5 × 35,5 cm | € 200-300 | € 160 |
65 | Herman Paradies (1883-1966), gezicht op het Poortgebouw te Rotterdam gezien vanaf de Binnenhavenbrug, aquarel en gouache, r.o. gesigneerd -verbruind, volgrecht van toepassing-, 59 × 159 cm | € 1500-2000 | € 1400 |
68 | Chinees porseleinen klapmutskom met blauw-wit decor: lange lijzen en zotjes in tuin, Chenghua gemerkt, Kangxi -chip van standring, randchipje, enkele glazuurschilfertjes op rand-, 8 × Ø 16 cm | € 400-600 | € 900 |
70 | Paar Chinees porseleinen knobbelvazen met blauw-wit decor van kostbaarheden en een tempelleeuw, Kangxi -één met barst in de buik-, hoogte 21,5 cm | € 1500-2000 | € 2700 |
71 | Japans porseleinen bord met blauw-wit Kakiemon-decor van een tijger bij bamboe, de golvende rand met draken en tempelleeuwen, gemerkt, circa 1700, Ø 24,5 cm | € 1500-2000 | Not sold |
72 | Vier Chinees porseleinen kommetjes met blauw-wit bloemdecor boven een band van servetwerk, aan de binnenzijde een vliegende kraanvogel, onderop gemerkt met wierookbrander, Kangxi -één met randchipje, één met haarlijn-, 4 × Ø 7 cm | € 200-300 | € 850 |
73 | Chinees porseleinen snuifflesje met blauw-wit decor van een krijger, 19e eeuw -defecten, dopje ontbreekt-, 8,5 × Ø 2,5 cm | € 180-220 | € 190 |
74 | Chinees porseleinen gelobde kom met blauw-wit decor: lange lijzen op een terras, aan de binnenzijde een zittende man, Chenghua gemerkt, Kangxi, voorzien van 2e gehalte zilveren hengsel met jaarletter 1852, 6,5 × 12,5 cm exclusief hengsel | € 300-500 | € 550 |
79 | Chinees porseleinen pattipan met blauw-wit Chine de commande decor: 'Doctor's visit', naar ontwerp van Cornelis Pronk, circa 1740, eenzelfde exemplaar bevindt zich in de collectie van het Rijksmuseum, Amsterdam, 13 × 9 cm | € 300-500 | € 1600 |
80 | Acht Chinees porseleinen kommetjes en schoteltjes met blauw wit decor van lange lijzen in een tuin, één kom afwijkend, grotendeels Jade gemerkt, Kangxi/Yongzheng -de afwijkende kom met randschades, drie schotels en één kom met haarlijnen-, Ø 13 cm | € 500-700 | € 1600 |
88 | Willem Jan Pieter van der Does (1889-1966), Indonesisch straatgezicht met ossenkar, marouflé, l.o. gesigneerd -volgrecht van toepassing-, 49 × 74 cm | € 1500-2000 | € 1400 |
96 | Stenen beeld: hoofd van een vrouwelijke godheid, op basement, Khmer-stijl, Cambodja, beeld 25 × 17 cm | € 300-500 | € 220 |
99 | Eiken dressoir met opstaande rand, vier lades en vier deuren, voorzien van gesneden 17e-eeuwse taferelen, circa 1900, 121 × 250 × 53 cm | € 500-700 | Not sold |
100 | Chinees porseleinen bordje met blauw-wit decor van een vogel op rots, Wanli, Ø 20,5 cm, en Chinees porseleinen bord met blauw-wit decor van kostbaarheden, Wanli -gelijmd-, Ø 21 cm | € 150-200 | € 130 |
103 | Vier Chinees porseleinen borden met blauw-wit decor van scène uit de 'Romance of the Western Chamber', de rand verdeeld in vakverdeling met diverse achtergronden, Qianlong -twee met haarlijn, alle met chips-, Ø 23,3 cm | € 400-600 | € 650 |
104 | Chinees porseleinen theebus met blauw-wit decor: rivierlandschap met bebouwing op de oevers, voorzien van 2e gehalte zilveren dop, Qianlong, 16 × 9 × 4 cm | € 100-150 | € 160 |
111 | Twee Chinees porseleinen theepotten met blauw-wit bloemdecor, begin 18e eeuw -één defect, ander met schilfer van tuit-, 10,5 × Ø 9 cm | € 200-300 | € 150 |
112 | Paar balustervormige Chinees porseleinen knobbelvazen met bladvormige cartouches in reliëf en blauw-wit decor van lange lijzen, gemerkt, Kangxi -één vaas met haarlijn in hals en gerestaureerde voet-, hoogte 15 cm | € 600-800 | € 850 |
113 | Parfumflacon met 14kt gouden montuur en binnenstop, meester: Hendrik Hatwan, Amsterdam, 1827-1862, en Chinees porseleinen buik met blauw-wit decor van lange lijzen, gemerkt, Kangxi, in foedraal, hoogte 12 cm | € 300-500 | € 550 |
115 | Chinees porseleinen kommetje en schoteltje met blauw-wit decor van een lange lijs, zotje en een hert in landschap, Yongzheng -schoteltje met haarlijn in bodem-, en Chinees porseleinen kommetje en schoteltje met blauw-wit decor van figuren, Kangxi -haarlijnen-, 4,5 × Ø 10 cm | € 120-160 | € 210 |
118 | Chinees porseleinen bord met blauw-wit decor van figuren in interieur, Chenghua gemerkt, 19e eeuw -randchipje-, Ø 23 cm | € 120-160 | € 350 |
119 | Twee Chinees porseleinen kommen met blauw-wit floraal decor, Kangxi gemerkt, 19e eeuw -hoogste exemplaar met een chip van voetrand-, 9 × 15 cm | € 120-160 | € 120 |
121 | Vijf Chinees porseleinen borden met blauw-wit decor van planten en vogels en vergulde rand en bamboetakken, Qianlong -kleine defecten-, Ø 22,5 cm | € 400-600 | € 550 |
123 | Vier octagonale Chinees soft paste borden met blauw-wit decor van een tuin met krekel en kwartel, Qianlong -randschades-, Ø 21 cm | € 200-300 | € 190 |
125 | Chinees porseleinen doppotje met blauw-wit decor: lange lijs met attendant, het deksel met een zotje, Kangxi, voorzien van 2e gehalte zilveren monturen, 19e eeuw -deksel gerestaureerd, deksel sluit niet goed aan-, hoogte 10 cm | € 600-800 | € 950 |
127 | Gijsbertus Johannes van Overbeek (1882-1947), paard-en-wagen aan de kade, olieverf op doek, r.o. gesigneerd, 60 × 100 cm | € 600-800 | € 500 |
134 | Bronzen beeld Amitayus Boeddha, de handen in dhyana mudra, zittend op lotustroon, met resten van verguldsel, Nepal, vermoedelijk 18e eeuw -elixerfles ontbreekt, evenals diverse ingelegde steentjes-, hoogte 11 cm | € 800-1200 | € 600 |
137 | Bronzen hoofd van Boeddha met ushnisha, Lan-Na (tegenwoordig noord Thailand), 16e eeuw -ooit deel van groter geheel, oorlellen en punt ushnisha afgebroken-, op metalen basement, totale hoogte 23 cm, herkomst: Galerie De Ruimte - Oude Aziatische Kunst, Eersel, februari 1980 | € 150-200 | € 140 |
138 | Chinese bronzen handspiegel met verso reliëfdecor van diverse dieren omgeven door bloemen, China, Ø 22,1 cm | € 300-500 | Not sold |
140 | Bronzen hoofd van Boeddha, Thailand, vermoedelijk 18e/19e eeuw, op houten basement, totale hoogte 14 cm | € 70-90 | € 150 |
143 | Japans houten netsuke in de vorm van een noh-masker, gesigneerd, vermoedelijk Deme Uman, eind 18e/begin 19e eeuw -signatuur sleets-, 4 × 3,5 cm | € 200-300 | € 150 |
145 | Groengepatineerde en deels vergulde bronzen hand van Boeddha -defecten-, 4,5 × 10,5 × 5 cm | € 70-90 | € 60 |
146 | Chinese bronzen handspiegel met verso reliëfdecor van figuren in landschap -decor sleets-, Ø 18 cm | € 200-300 | € 160 |
151 | Geelgeglazuurd aardewerk beeldje van een olifant, China, vermoedelijk 18e eeuw -slurf gelijmd-, op los houten basementje, 9,5 × 13 × 4,5 cm | € 100-150 | Not sold |
152 | Chinese palissander en padoek ééndeurs vitrinekast met spiegelwand, twee glazen planken, de twee deurtjes met decor in reliëf en voorzien van verlichting, 20e eeuw -vitrinedeur is een beetje gebogen, krasjes-, 177,5 × 81,5 × 30,5 cm | € 500-700 | € 400 |
153 | Houten Guanyin, zittend in ardha vajrasana op lotustroon, haar handen in dhyana mudra, in haar haar een afbeelding van Amitabha boeddha, met resten van beschildering, 61 × 25 × 20 cm | € 400-600 | € 400 |
157 | Paar Japans porseleinen ghendi's met licht afwijkende blauw-witte decors van pagodes in heuvellandschappen, circa 1700 -één met hals- en bodembarst-, 20,5 × Ø 14 cm, herkomst: veiling Christies Amsterdam, 28 april 1983, kavelnummer 221 | € 300-500 | € 250 |
159 | Vier Chinees porseleinen borden met gelijkend blauw-wit bloemdecor, divers gemerkt, Kangxi -het paar borden met kraanvogels in de rand zijn gelijmd, een ander bord met haarlijn-, herkomst: collectie jonkheer Six van Hillegom, Ø 21 cm | € 300-500 | € 325 |
160 | Zes Chinees porseleinen kommetjes en schoteltjes met blauw-wit decor: afwisselend landschappen en bloemen, gemerkt, 19e eeuw -schoteltje met chip en haarlijn-, herkomst: collectie jonkheer Six van Hillegom, 5 × Ø 12,5 cm | € 300-500 | € 650 |
162 | Paar Japans porseleinen bedekte flessen met famille rose decor van figuren in tuin, 19e eeuw, 30 cm hoog | € 180-220 | € 150 |
163 | Chinees porseleinen mirror black vaas, Jiaqing gemerkt, maar van later datum, voorzien van collectiestickers Frides Lameris, Amsterdam, in Japanse tomobako, vaas 35 cm hoog | € 300-500 | € 150 |
165 | Gecraqueleerde Chinees porseleinen cong vaas met bagua-tekens in reliëf, Yongzheng gemerkt, 19e/20e eeuw -stootplekje en stukje glazuurverlies van de hals, barstje in de schouder, chip van de voetrand-, hoogte 32,5 cm | € 300-500 | € 750 |
166 | Bronzen beeld van Yamantaka, staand op een buffel, Tibet, 20e eeuw, hoogte 28 cm | € 500-700 | Not sold |
167 | Terracotta beeld met strogeel glazuur: staande figuur, vermoedelijk Tang-dynastie, gemonteerd op gezwart houten basement met gat aan achterzijde voor lampmontering, herkomst: aangekocht in 2003 bij antiquair J. Poel in Den Haag, afmeting exclusief basement 43 × 12 cm | € 1000-1500 | Not sold |
168 | Paar eiken en notenhouten buffetkasten met gewelfde kuif, drie deuren in de bovenkast en drie deuren in de onderkast, voorzien van renaissancestijl snijwerk, circa 1900, 240 × 160 × 56 cm | € 800-1200 | € 600 |
170 | Paar Chinees porseleinen borden met blauw-wit bloemdecor, de rand met bloemen in vakverdeling, Chenghua gemerkt, Kangxi -haarlijnen-, herkomst: collectie jonkheer Six van Hillegom | € 200-300 | € 210 |
172 | Chinees kraakporseleinen schotel met blauw-wit decor van fruitmand omgeven door kostbaarheden, Wanli -randschilfers-, Ø 36 cm, herkomst: veiling Van Gulik Aziatica, 7 december 1983, Christies Amsterdam, kavelnummer 187 | € 400-600 | € 700 |
173 | Chinees kraakporseleinen schotel met blauw-wit decor van vogels bij de waterkant, de rand met kostbaarheden in cartouches, Wanli -kleine randschilfers-, Ø 31,4 cm | € 400-600 | Not sold |
174 | Chinees kraakporseleinen schotel met blauw-wit decor: vogel op rots, de rand met vruchten en kostbaarheden in vakverdeling, Wanli, herkomst: collectie jonkheer Six van Hillegom, Ø 36,5 cm | € 400-600 | € 800 |
175 | Paar Chinees porseleinen dekselpotten met blauw-wit decor: vier cartouches met kostbaarheden en figuren in een waaiervormige stapel, vroeg 18e eeuw -chips in halzen en enkele stervormige haarlijnen aan de binnenzijde van de buiken-, met twee houten deksels van later datum 30 × Ø 23 cm, herkomst: Galerie De Ruimte - Oude Aziatische Kunst, Eersel, januari 1980 | € 1800-2200 | € 2600 |
177 | Chinees porseleinen bord met blauw-wit decor van een fabeldier, Ming -randschilfers, bakfouten-, Ø 24,5 cm | € 400-600 | € 350 |
181 | Balustervormige Chinees porseleinen vaas met vol blauw-wit decor van feniksen en bloemen, 18e/19e eeuw, hoogte 32 cm | € 600-800 | € 500 |
187 | Serie van zes Japans porseleinen Imari schotels met bloemenvaasdecor, eind 17e/eerste helft 18e eeuw -glazuurcraquelé, één gelijmd, één met barst-, Ø 29 cm | € 200-300 | € 350 |
188 | Chinees porseleinen vissenkom met famille verte decor van bloemen en figuren in cartouches, 19e/20e eeuw -bodembarst-, 25 × Ø 31 cm | € 500-700 | € 425 |
190 | Mandplafonnière met kristallen pegels en krans van glazen palmetten -een palmet ontbreekt-, 40 × Ø 60 cm | € 500-700 | Not sold |
192 | Suzanne Meunier (1888-1974), vrouw aan het strand, aquarel, l.o. gesigneerd, herkomst: aangekocht bij drs. J.C. van Schaik op de PAN, 28 × 22,5 cm | € 250-350 | € 200 |
198 | Japans porseleinen schotel met blauw-wit decor van twee figuren in een landschap, de rand met granaatappels en bloesemboom, Arita, circa 1700, Ø 35 cm | € 800-1200 | € 800 |
199 | Paar Chinees porseleinen trompetvazen met blauw-wit decor van bloemen, vlinders en vogels, verschillend gemerkt, 19e eeuw, hoogte 15,5 cm | € 150-200 | € 220 |
200 | Paar Chinees porseleinen borden met licht afwijkende blauw-witte decors van twee lange lijzen in tuin bij pagode, beide Chenghua gemerkt, Kangxi, Ø 21 cm | € 700-900 | € 1700 |
201 | Chinees porseleinen dubbelbord met blauw-wit decor van bloemen en insecten, de rand met zes verschillende bloemen in vakverdeling met servetwerk, gemerkt, Kangxi, Ø 27 cm | € 400-600 | € 300 |
202 | Twee Chinees porseleinen borden met blauw-wit decor van lange lijzen in een tuin met tafeltje, één gemerkt 'Qi yu bao ding zhin zhen' -randschilfertjes-, de ander Kangxi gemerkt, beide Kangxi periode, Ø 20,5 cm | € 700-900 | € 2300 |
203 | Chinees porseleinen trekpotje met blauw-wit floraal decor, Jade gemerkt, Kangxi -dekseltje afwijkend, chipje van tuit, craquelé-, 10 × 8 × 10 cm | € 200-300 | Not sold |
211 | Paar Chinees porseleinen borden met blauw-wit decor van twee lange lijzen in tuin, gemerkt 'Qi yu bao ding zhin zhen', Kangxi -beide met een minieme randschilfer-, Ø 20,5 cm | € 700-900 | € 1200 |
212 | Vier Chinees porseleinen kommetjes en vier schoteltjes met blauw-wit decor: bloemen en vlinders achter hek, gemerkt, Kangxi -één kom mist scherfje en sporen van oude restauratie, enkele randchips-, Ø 12 cm | € 150-200 | € 375 |
213 | Paar Chinees porseleinen kommetjes en schoteltjes met blauw-wit decor van lange lijzen, Jade gemerkt, 19e eeuw -één schoteltje met haarlijnen-, herkomst: collectie jonkheer Six van Hillegom, 7,5 × Ø 12,5 cm | € 120-160 | € 220 |
214 | 14 Chinees porseleinen borden met blauw-wit bloemdecor, de rand met bloemen in reliëfcartouches, gemerkt met ruyi, Kangxi -defecten-, herkomst: collectie jonkheer Six van Hillegom, Ø 20,5 cm | € 1500-2000 | Not sold |
215 | 18 Chinees porseleinen diepe borden met blauw-wit decor van bloemen en kostbaarheden en verschillende randdecoraties, Jiaqing -drie borden met een haarlijn, enkele randschilfers-, herkomst: collectie jonkheer Six van Hillegom, Ø 23 cm | € 700-900 | € 600 |
223 | Gebronsd zamak beeld: vogelvoerende vrouw, 19e/20e eeuw -gaatje in bodem voor bevestiging van een basement-, 40 × Ø 14 cm | € 100-150 | Not sold |
228 | Naar Antonin Mercie, 'Mireille wankelt door een zonnesteek', naar de opera 'Mireille' van Charles Gounod, zamak, gesigneerd, op rood marmeren basement, hoogte 70 cm | € 150-200 | € 230 |
233 | Kopie naar Tamara de Lempicka (1898-1980), portret van Tadeusz Lempitski, olieverf op doek, niet gesigneerd, 60 × 50 cm | € 70-90 | € 95 |
235 | Paar eiken getorste zuilen met druivenrankdecor, vermoedelijk 17e eeuw, kapitelen en staander van later datum -enkele defecten, oude houtwormgaatjes, restauraties, kapitelen aan achterzijde schuin afgezaagd-, 192 × 30 × 21 cm | € 800-1200 | Not sold |
236 | Glazen kelkglas met dubbele witte slinger en vier knopen in de stam, de voet gegraveerd 'Si. Stapert', Hollands, 18e eeuw -chips van de voet-, 16,8 cm × Ø 7,5 cm | € 100-150 | € 325 |
238 | Drie bronzen snuisterijen: wierookbrandertje, pennenbakje, en beeldje van een militair, alle 19e eeuw, beeldje 13,5 cm | € 80-100 | Not sold |
239 | Twee krisheften van nijlpaardtand, met gesneden floraal decor, Indonesië -de kleinere met defect aan punt-, hoogte 11,5 cm | € 70-90 | € 550 |
241 | Persglazen inktpot in de vorm van een Egyptische canopische vaas, voorstellend de god Amset, met reliëfdecor van diverse dieren, op zwart glazen basement, 14 × 9 × 8 cm | € 100-150 | € 80 |
243 | Bronzen inktpot in de vorm van een olielamp, Frankrijk, empire, 9 × 11,5 × 5 cm | € 150-200 | € 120 |
245 | Twee portretminiaturen in houten lijst, jongeman en jonge vrouw, aquarel, 19e eeuw -vlekken, lijstje vrouw met sporen van houtworm-, Ø 7,5 en 6 cm | € 70-90 | € 50 |
247 | Francesco Tozelli (1749-1822), portretminiatuur van jonge man, gouache, l.o. gesigneerd, in BWGG medaillonlijstje met verso ajourgezaagd monogram op haarwerk achtergrond, maat geheel 6,2 × 5 cm | € 300-500 | € 1200 |
249 | Hertshoornen snijstukje: drie herten in het bos, Schwarzwald, 19e eeuw -geen speld achterop, één hoofd afgebroken, chipje van onderzijde-, 6,5 × 5,5 cm | € 70-90 | € 65 |
250 | Porseleinen snuifdoosje in de vorm van een kat, met zilveren montuur, vermoedelijk uitvoering Saint-Cloud, Frankrijk, 18e eeuw -barst in plaquette aan onderzijde-, 6 × 5 × 4 cm | € 400-600 | € 400 |
251 | Koperen muntje: aan één zijde centraal een sinaasappelboom omgeven door de teksten: '1748 den 8 maart is Prins Willem de 5e geborden', en '1751 is prins Willem Carel Hendrik Friso den 22 okt overleden', verso een chronologie van de Oranjes, 18e eeuw -sleets- Ø 2,1 cm | € 30-50 | € 80 |
252 | 1e gehalte zilveren Medaille voor Burgerlijke Verdienste: aan een zijde de tekst: 'Het Nederlansch Indisch Gouvernement aan Toekoe Tjoet Machmoed' (kamponghoofd van Bintang) omgeven door lauwerkrans, verso het wapen van Nederland, uitgereikt in toenmalig Nederlands-Indië in 1893 -zonder lint-, Ø 5,1 cm | € 300-500 | € 1000 |
260 | Paar kristallen champagne-decanteerflessen met ruitslijpsel en verguld en geëtst druivenrankendecor, 19e eeuw -chips van onderzijde stoppen-, hoogte 45 cm | € 400-600 | € 650 |
263 | Drie kristallen tafelstukken in de vorm van geschakelde bolvormige bloemenvaasjes met verguld en geëtst bloemdecor, midden 19e eeuw -van het rechte deel ontbreekt een pootje, verguldsel deels sleets-, afmetingen van het rechte deel 6 × 31 × 6 cm | € 120-160 | € 210 |
271 | Drie Chinees porseleinen melkkannen, in aflopende grootte, met blauw-witte decors, 18e eeuw -enkele gebruikssporen-, herkomst: collectie jonkheer Six van Hillegom, hoogste 12 cm | € 100-150 | € 90 |
272 | Paar Chinees porseleinen dekselpotten met blauw-wit decor van lotussen en bloesemtakken, de randen met lambrequins, Kangxi -één pot met chip van de rand en haarlijn in bodem, de ander met grote haarlijn van de schouder naar de buik-, hoogte 24 cm | € 700-900 | € 1300 |
273 | Paar Chinees porseleinen schoteltjes met blauw-wit decor van een lange lijs en zotje, Chenghua gemerkt, Kangxi -miniem randchipje-, Ø 10,5 cm | € 120-160 | € 220 |
274 | Zes Chinees porseleinen kommetjes en schoteltjes met blauw-wit decor van figuren in tuin, Kangxi gemerkt, 19e eeuw -één schoteltje gelijmd, kleine defecten-, herkomst: collectie jonkheer Six van Hillegom, 5,5 × Ø 12,5 cm | € 300-500 | € 475 |
275 | Paar Chinees porseleinen schenkkannen met blauw-wit floraal decor in reliëf, de aanzet van de greep en tuit in de vorm van een dierenkop, Kangxi -één dekseltje met twee randchips, één kan met haarlijn in de hals-, hoogte 19 cm | € 600-800 | € 1100 |
277 | Drie Chinees porseleinen borden met blauw-wit bloemdecor, de buitenrand met kostbaarheden en bloemen, gemerkt met bloem, Kangxi, daarbij: twee gelijkende borden, Kangxi -defecten-, herkomst: collectie jonkheer Six van Hillegom, Ø 21 cm | € 400-600 | € 350 |
279 | Drie geribbelde Chinees porseleinen kommetjes en schoteltjes met blauw-wit bloem- en arabeskendecor, gemerkt, eerste helft 18e eeuw -paar randchipjes-, herkomst: collectie jonkheer Six van Hillegom, 5 × Ø 13 cm | € 150-200 | € 190 |
281 | Paar Chinees porseleinen kommetjes en schoteltjes met blauw-wit decor van krijgers, gemerkt, Kangxi -één schoteltje met haarlijn, ander met randschilfer-, 4 × Ø 10 cm | € 300-500 | € 750 |
282 | Twaalf Chinees porseleinen kommetjes en schoteltjes met blauw-wit floraal en vogeldecor, Kangxi gemerkt, 19e eeuw -enkele kleine defecten-, herkomst: collectie jonkheer Six van Hillegom, 5,5 × 13,5 cm | € 500-700 | € 750 |
284 | Twee albums met eerstedagenveloppen, 1950-1969, waaronder: Zomerzegels 1950, Kerken in oorlogstijd 1950, kinderzegels 1950, 375 jaar universiteit van Leiden, etc., alles geadresseerd | € 500-700 | Not sold |
291 | Geslepen gelegenheidsglas met decor van familiewapen omgeven door bloemen, vroeg 19e eeuw, 31,5 × Ø 10,5 cm | € 180-220 | Not sold |
293 | Twee holle malachiet piramides -enkele randschilfers, puntje van de kleinste beschadigd-, grootste 26 × 18 × 18 cm | € 250-350 | € 200 |
294 | Ovale bronzen schaal met reliëfdecor van twee takken, gemerkt Guénardeau, Frankrijk, art nouveau, 30 × 17,5 cm | € 120-160 | € 120 |
295 | Johannes Evert Akkeringa (1861-1942), 'kinderen in de duinen', olieverf op paneel, l.o. gesigneerd -verso met papieren label: E.J. van Wisselingh & Co., Rokin, Amsterdam, No. 1905X-, H 31,5 × B 39 cm | € 4000-6000 | € 3600 |
296 | Eugène Verboeckhoven (1798-1881), rustende herder en herderin bij vee in landschap, olieverf op doek, l.o. gesigneerd met daaronder een annotatie (schilder van de figuren?) -slechte conditie-, herkomst: collectie jonkheer Six van Hillegom, 30,5 × 36,5 cm | € 500-700 | Not sold |
297 | Johan Hendrik van Mastenbroek (1875-1945), gezicht op de Leuvehaven te Rotterdam, olieverf op doek, l.o. gesigneerd en gedateerd 1902, gedoubleerd, 51 × 71 cm -verso resten van papieren tentoonstellingslabel Milwaukee Art Society, en papieren kaartje MacConnal - Mason Art Gallery, London, inclusief kopie aankoopfactuur MacConnal - Mason, 7 mei 1998) | € 8000-12000 | € 7000 |
300 | Dressoir met groen marmeren bovenblad en fineer in geschaakt decor van diverse houtsoorten, het geheel met één lade en drie deurtjes, tweede kwart 20e eeuw, 105 × 143 × 56 cm | € 300-500 | € 280 |
303 | Soft-paste porseleinen vaas met polychroom decor in Kakiemon-stijl, uitvoering Samson, Edmé et Cie, na 1941, gemerkt, naar voorbeeld van Chantilly uit het tweede kwart van de 18e eeuw, op verguld bronzen voet, vastgeschroefd via bodem, 27 × 17 × 11 cm | € 200-300 | € 150 |
304 | Paar porseleinen puntflessen met Kakiemon bloemdecor, de halzen met ringdragende leeuwenkoppen aan weerzijde, uitvoering Samson, in de stijl van Chantilly, circa 1880 -bodem doorboord-, hoogte 25 cm | € 350-450 | Not sold |
307 | Gelegenheidsglas met geslepen decor van het scholen van paarden, midden 18e eeuw -bovenrand afgeslepen, enkele schilfers-, 14,3 × Ø 8 cm | € 250-350 | € 500 |
311 | Messing kapstokje met drie haken, centraal het hoofd van Hermes, geflankeerd door palmetten, 19e eeuw, 10 × 30 cm | € 60-80 | € 45 |
313 | Cornelis Raaphorst (1875-1954), vier spelende kittens bij een mand van wilgentenen, olieverf op doek, l.o. gesigneerd, 39 × 48 cm, herkomst: kunsthandel M. Wolff, Amsterdam | € 1500-2000 | € 1200 |
314 | Albert Jurardus Van Prooyen (1834-1898), boerenerf met figuren en pluimvee, olieverf op paneel, r.o. gesigneerd, 11 × 19 cm, herkomst: Christies, 20 oktober 1976, no. 299 | € 150-200 | € 325 |
315 | Omgeving Marie Henri Mackenzie (1878-1961), wachtende koetsier, olieverf op doek, r.o. restanten van een onleesbare signatuur, de lijst draagt naamplaatje G.H. Breitner, maar niet van zijn hand -gemaroufleerd-, 35 × 53 cm | € 600-800 | Not sold |
316 | Mogelijk Sebastian Wegmayr (1776-1857), bloemstilleven in glazen vaas met kever, rups, en twee vlinders, gouache op papier, op plaatje toegeschreven aan Cornelis van Spaendonck (1756-1840) -klein beetje verfverlies-, 32 × 25,5 cm | € 800-1200 | Not sold |
321 | Uitgebreid diner- en drinkservies, model Medusa Red, uitvoering Rosenthal voor Versace, begin 21e eeuw, grotendeels in originele verpakking, bestaande uit: acht onderborden, acht dinerborden, acht diepe borden, acht dessert borden, acht kleine bijbordjes, zes dessert kommetjes, twee diepe dienkommen, twee dienschalen, sauskom met onderschotel, peper- en zoutstel, acht koffiekop-en-schotels, zeven theekop-en-schotels en één melkkannetje -één dinerbord met chip en haarlijn, deel van de ver | € 5000-7000 | Not sold |
322 | Han van Meegeren (1889-1947), geit, pastelkrijt op papier, r.o. gesigneerd, 53 × 35 cm | € 200-300 | € 500 |
328 | Omgeving van Hoynck van Papendrecht (1858-1933), of Jacob Hendrik Geerlings (1859-1931), cavalerist op het strand, aquarel, niet gesigneerd, 13,5 × 11 cm | € 100-150 | € 450 |
329 | Gepatineerd metalen model van de Colonne Vendôme, bekroond door beeld van Napoleon, voorzien van kwikthermometer met Fahrenheitschaal, 19e eeuw, 27 × 9,5 × 9,5 cm | € 150-200 | Not sold |
340 | Porseleinen dekseldoosje met roosdecor, het knopje in de vorm van een roos, Meissen, Duitsland, tweede helft 20e eeuw, 6,5 × 5,5 cm | € 60-80 | € 55 |
349 | Chrétien, Giles Louis. Physionotrace van Gerard Brantsen (1734-1809), gevolmachtigd minister van de republiek aan het hof van Louis XVI. Etsje. Circa 1785 -lichte roestvlekjes in de marge- Ø 6,5 cm | € 120-160 | € 100 |
357 | Boek: (Water, J. van de). Generale inhoud van alle de placaten, ordonnantien, resolutien (etc.) begrepen in ses registers op het Groot Utrechts Placaetboek (953-1728). Utrecht, 1733. (VI) 510 pp. (gedrukt in twee kolommen). 8vo. Perkament | € 60-80 | € 95 |
358 | Boek: Manuel Chrysoloras. Erotemata Chrysolorae: De anomalis uerbis (etc.) (Venetiis, Aldus et Andreas Socerus, 1517). 415 pp. Kl. 8vo. Blindgestempeld kalfsleer, rug oudtijds vernieuwd met wit varkensleer, rood rugschildje. Drukkersmerk van Aldus op eerste en op laatste blad -band versleten, sluithaakjes ontbreken; wormsporen in eerste 4 bll.; gedeeltelijk licht gebruind en andere vlekjes- Manuel Chrysoloras (Constantinopel 1355-1415 Konstanz) 'Greek scholar who was pioneer in spreading Gre | € 300-500 | Not sold |
359 | Twee almanakjes: Burger- en Huismans Almanach en leerzaam Belang-boekje voor alle Standen en Kostwinningen. Eerste (en) Tweede stukje (alles wat verschenen is). Amsterdam, W. Holtrop, 1789-1790. Kl. 8vo. Half kalfsleer, rug verguld, zwart en groen rugschildje. Met gekleurd kaartje van de Republiek (herhaald) -lichte watervlek in één almanakje- | € 120-160 | € 120 |
363 | Almanak: De Lantaarn voor 1792. Door Amrath-Effendi, Hekim-Bachi (pseudoniem van P. van Woensel). Tweede druk. Amsterdam, In 't Nieuwe Licht, (1792). Kl.8vo. Half Kalfsleer, rug verguld. Met gegraveerde titel, zes gegraveerde platen en drie gevouwen tabellen. 'Van Woensel (1747-1808) schreef satirische, en niet zelden sarcastische artikelen over de meest uiteenlopende onderwerpen ... hekelt de Republiek en haar inwoners'. Er verschenen nog drie verdere almanakken | € 100-150 | € 80 |
364 | Drie almanakjes: Almanak van Vernuft en Smaak voor het jaar 1791, 1795 en 1796. Amsterdam, Wed. J. Dóll. 3 delen. 12mo. Decoratieve lederen bandjes, gemarmerde schutbladen, sneden verguld. Met gegraveerde titels en samen 17 dubbelbladige gravures. Daarbij: Almanak voor Vrouwen door Vrouwen. Amsterdam, Wed. J. Dóll, 1794. 12mo. Gemarmerd kalfsleer. Met gegraveerde titel en 6 gravures -kleinere defekten aan het laatstgenoemde bandje- | € 180-220 | € 170 |
365 | Twee boeken: Colonne (= P.Fr.M. Colonna) (Parijs 1644-1726 Parijs). Natuurlyke historie van het heelal. Uit het Fransch vertaald en doorgaans vermeerdert door P. Le Clercq. Deel 1 en 4. Amsterdam, 1748. 2 delen (van 4). (XXXVIII) 468; (XVI) 418 pp. Kl. 8vo. Perkament. Met titelprent, heraldische gravure en 7 gevouwen platen -scheur in 2 platen- Zeldzaam | € 200-300 | € 250 |
366 | Eiken buffetkast met beglaasde opstand en open vakken, de onderkast met vier deuren, voorzien van gesneden decors van hanen en vruchten, circa 1900 -gebruikssporen-, 248 × 250 × 56 cm | € 400-600 | € 300 |
369 | Ingekleurde kopergravure: kaart van Nederland, 'Tabula generalis totius Belgh. Provinciae XVII Infer. Germaniae, olim sub S.R.I. Circulo Burgundiae', origineel van Johann Baptist Homann (1664-1724), 1729 -enkele roestvlekjes-, 50 × 59 cm | € 200-300 | € 375 |
374 | Drie polychroom beschilderde houten figuren, mogelijk afkomstig van een Duits flötenuhr, 18e/19e eeuw, op gehoute standaard, 30 × 22 × 10 cm | € 300-500 | Not sold |
381 | 220 etsen verzameld door een liefhebber. Tweede helft 19e eeuw, merendeels Franse kunstenaars. Gebonden in twee halfperkamenten banden (57 × 38 cm), de etsen -gedrukt op dik luxe papier en op stroken gezet- hebben min of meer hetzelfde formaat als de band. Bijna alle etsen zijn uitgevoerd door de kunstenaar zèlf naar eigen ontwerp ('del.' en 'sc.'). -2 bladen gebruind; de andere bladen tonen wat ouderdoms- en gebruikssporen- Een lijst met de namen van de kunstenaars wordt u op aanvraag toe | € 1500-2000 | € 1300 |
395 | Fles rode wijn: Falletto di Bruno Giacosa, Barolo, 1997 -top van capsule afgesneden, vulniveau: base neck- | € 80-100 | € 85 |
404 | Steengoed baardmankruik, op de buik een medaillon met rozet, Frechen, circa 1610-1640 -enkele chips van lip en medaillon-, 22 × Ø 13,5 cm | € 200-300 | € 180 |
405 | Vijf slingerglazen met dubbele witte slinger in de stam en conische kelk, Engeland, tweede helft 18e eeuw -één met randchip, alle met chips van voet-, 16 × Ø 8 cm | € 200-300 | Not sold |
418 | Grote steengoed baardmankruik, op de buik een medaillon met wapen lijkend op dat van Amsterdam en twee kleine rozetten, Frechen, tweede helft 17e eeuw -enkele barsten, chip van lip-, 38 × Ø 26,5 cm | € 300-500 | € 250 |
420 | Twee groen glazen kattekoppen, eerste helft 18e eeuw -chipje van lip, bodempatina deels niet origineel-, 18 × Ø 14,5 cm | € 200-300 | € 240 |
423 | Geelgeschilderde naaldhouten kist met beschilderd decor van een boerenpaar en bloemenrand, mogelijk Scandinavië, eind 18e/begin 19e eeuw -gebruikssporen-, 15 × 32 × 19 cm | € 250-350 | € 200 |
426 | Twee faience kaarsenhouders in de vorm van manddragende jongelingen, Bayreuth, Duitsland, barok-stijl Pfeiffer-periode, gemerkt 'B.P', naar 18e-eeuws voorbeeld -defecten-, 31 × 12,5 × 10 cm | € 200-300 | Not sold |
427 | Kelkglas met deksel en gegraveerd decor: hert in landschap, de onderkant van de kelk met ribben, de stam met knopen, 19e eeuw -één knoop met chip, barst in kelk-, 21 × Ø 11,5 cm | € 100-150 | € 110 |
429 | Kelkglas met gegraveerd wapen van Holland, de stam met knoop, druppel met luchtbellen en bol, Nederlanden, tweede/derde kwart 18e eeuw -voet gelijmd, vermoedelijk samengesteld-, 19 × Ø 9 cm | € 300-500 | € 270 |
431 | Wijnglas met gegraveerd decor: het wapen van Goes bekroond door de tekst: 'Fortissimus Civitatis Munimentum Concordia', vermoedelijk refererend aan een lokale schutterij, 18,5 × Ø 8,5 cm | € 300-500 | € 650 |
432 | Gelegenheidsglas gegraveerd met het wapen van de provincie Utrecht, de stam met vier knopen, midden 18e eeuw -chip van voet-, 18 × Ø 8 cm | € 400-600 | € 350 |
437 | Glazen druivenspoeler met gegraveerd decor: wapen van Amsterdam omgeven door bladdecor, 18e eeuw, 15 × Ø 12 cm | € 200-300 | € 150 |
439 | Kopie naar het origineel van Benjamin West: Cornelia, moeder van de Gracchi, wijst haar kinderen aan als haar juwelen, gemengde techniek op papier, r.o. gesigneerd J. Louis David, maar niet van zijn hand, circa 1800, 11 × 13 cm | € 150-200 | € 270 |
440 | Aardewerk beeld: 'La nourrice', naar origineel van vermoedelijk Guillaume Dupré (1579-1640), uitvoering onbekend, eind 19e eeuw -glazuurschilfers-, hoogte 26 cm | € 150-200 | Not sold |
444 | Biblia, dat is de gantsche H. Schrifture. (Staten Generaal versie). Amst., erfgenamen Paulus Aertsz van Ravesteyn, 1664. Groot folio. Blindgestempelde kalfslederenband over houten platten, koperen klampen en hoekstukken, geen kaarten | € 100-150 | € 85 |
446 | Bartsch A. (1757-1821). Copies faites d'après des estampes très rares de differens maitres, décritées dans les volumes I, IV et V du 'Peintre Graveur'. Vienne, 1805. Oblong kl. folio. Oorspr. kartonnage, titel en inhoudsopgave op het voor- en achterplat. 8 etsen door Bartsch naar P. Potter, H. Roos, J. le Ducq, J. van der Meer le jeune (2), J. van der Does en M. Roos. Zeldzaam -roestvlekjes op kartonnage en etsjes-, 23 × 31 cm | € 250-350 | Not sold |
447 | Boek: Utrecht - Geer, J.J. de. Bijdragen tot de geschiedenis en oudheden der provincie Utrecht. Utrecht, 1860. Glad half kalfsleer, rug verguld (A. van Rossum, hof-boekbinder). Met 2 gevouwen kaarten en 2 platen, herkomst: collectie jonkheer Six van Hillegom | € 60-80 | € 110 |
448 | Boek: Vlaardingen - Sprenger van Eijk, P.G.Q. Geschiedenis en merkwaardigheden der stad Vlaardingen. Rotterdam, 1832. Glad half kalfsleer, rug verguld (A. van Rossum, hof-boekbinder). Met gegraveerde titel, gevouwen kaart, 8 platen en 2 portretten, herkomst: collectie jonkheer Six van Hillegom | € 120-160 | Not sold |
449 | Boek: Drenthe - (Lesturgeon, A.L., H. Boom en D.H. van der Scheer), Drenthe in vlugtige en losse omtrekken geschetst, door Drie Podagristen. Koevorden, 1843-1858. 2 delen. In 1 band. Glad half kalfsleer, rug verguld (A. van Rossum, hof-boekbinder). Met gevouwen kaart (53 × 42 cm), plattegrond van Hunsow en 2 platen, herkomst: collectie jonkheer Six van Hillegom | € 100-150 | € 210 |
450 | Vijf delen: Willem V - Aa, C. van der. Geschiedenis van het leven, character, en lotgevallen van wijlen Willem den Vijfden, Prinse van Oranje en Nassau. Amsterdam, J. Allart, 1806-1809. 5 delen. Glad half kalfsleer, rug rijk verguld, rode en zwarte rugschildjes (A. van Rossum, hof-boekbinder) Met titelprent en portret. Deel 5 bevat 228 pp. 'Bladwijzer van de voornaamste zaken', herkomst: collectie jonkheer Six van Hillegom | € 250-350 | € 300 |
451 | Boek: Nieuwenhuys C.J. Description de la Galerie des Tableaux de S.M. Le Roi des Pays-Bas. 1843. 244 pp. Oorspr. omslag. Beschrijving van 129 schilderijen die in 1841 van het paleis in Brussel naar Den Haag zijn overgebracht -rug op meerdere plaatsen gebroken-, herkomst: collectie jonkheer Six van Hillegom | € 100-150 | € 80 |
452 | Boek: Curiosum - Bennett, J.B.(predikant te Sassenheim) Het leeven en sterven van Adam, ons aller eersten stamvader voorgesteld in een leer-reeden over Genesis 5: vers 5, ter gelegenheid van het afsterven van den vader des vaderlands, Adam Adriaan baron van der Duyn, Vrijheer van 's Gravenmoer. Uitgesproken 2 december 1753. Tweede druk. 's-Gravenhage 1754. (IV) 63 pp. 4to -enkele bll. los-, herkomst: collectie jonkheer Six van Hillegom | € 80-100 | € 60 |
453 | Twee delen: Brink, J. ten (H. Bosscha, J.M. Kemper en anderen). Bibliotheek van oude letterkunde. Amsterdam, 1808-1826. 2 delen. 630; 630 pp. Blauw half kalfsleer, titel in goud op rug (A. van Rossum, hof-boekbinder). Tijdschrift gewijd aan de Griekse en Latijnse schrijvers uit de oudheid, herkomst: collectie jonkheer Six van Hillegom | € 80-100 | Not sold |
454 | Twee delen: Nederlands wonder-toneel geopend in de jaren 1747 en 1748, vertonende de wonderlyke gebeurtenissen welke de Vereenigde Provintien zyn overkomen ... Als mede de onlusten, oproerigheden en plunderingen in verscheide steden en plaatzen geschied zyn. Leiden, 1749. 2 delen. Gemarmerd half kalfsleer, rood rugschildje. Met gegraveerde titel, 2 gevouwen kaarten en 6 platen, herkomst: collectie jonkheer Six van Hillegom | € 100-150 | € 160 |
455 | Boek: Moes, E.W. (Directeur van het Rijksprentenkabinet 1898-1912). Iconographia Batava. Proeve van een beredeneerde lijst van geschilderde en gebeeldhouwde portretten van Noord-Nederlanders in vorige eeuwen. Amsterdam, 1890-1905. 530; 670 pp. 4to. In afleveringen -laatste aflevering ontbreekt (=pp. 616-670), Zeldzaam, herkomst: collectie jonkheer Six van Hillegom | € 200-300 | Not sold |
460 | Vijf delen: Werken der Bataafsche Maatschappij van Taal- en Dichtkunde. Amsterdam, J. Allart, 1804-1810. 5 delen. Perkament. Met gegraveerde titels. Bijdragen van W. Bilderdijk, J.Fr. Helmers, M. Siegenbeek, H. Tollens Cz en anderen | € 150-200 | € 120 |
461 | Drie delen: Flavius Josephus. 'Alle de werken. Tweede deel: De histori van den oorlog der Jooden tegen de Romeynen. Daarby gevoegd de Vyf boeken van Egesippus van de Joodsche oorlogen'. Amsterdam, 1732. 1 deel (van 2). Met 5 kaarten en plattegronden en 1 plaat door J. Luijken. Daarbij: J. Basnage, 'Vervolg op Flavius Josephus, of Algemene historie des Joodsche naatsie'. Amsteldam, 1726-1727. 2 delen. Met titelprent, 2 portretten, geneal. tabel en 2 andere platen. Samen 3 delen. Folio. Kalfsl | € 350-450 | € 300 |
462 | Twee delen: Leeuwarden - Eekhoff, W. Geschiedkundige beschrijving van Leeuwarden ... van den vroegsten tijd tot 1846. Leeuwarden, 1846. 2 delen. Glad half kalfsleer, rug verguld (A. van Rossum, hof-boekbinder). Met 6 gevouwen kaarten en plattegronden en 5 platen (3 gevouwen), herkomst: collectie jonkheer Six van Hillegom | € 80-100 | € 120 |
463 | Biblia, dat is de gantsche H. Schrifture. Door last der Ho. Mog. Heeren Staten Generael. (En) de Boecken genaemt Apocryphe. Leyden, Wed. en Erffgenamen van Johan Elzevier, 1663. Groot folio. Blindgestempelde juchtlederen band over houten platten, messing hoekstukken en klampsluitingen. Met gegrav. titel en 5 dubbelbladige kaarten en een plattegrond van Jerusalem, alle door Nic. I Visscher. De eerste uitgave van de Statenvertaling gedrukt met de romeinletter -rug vernieuwd, enige andere klein | € 700-900 | Not sold |
464 | Twee delen: Bouman, H. Geschiedenis van de voormalige Geldersche Hoogeschool en hare hoogleeraren. Utrecht, 1844-1847. 2 delen. Glad half kalfsleer, rug verguld (A. van Rossum, hof-boekbinder), herkomst: collectie jonkheer Six van Hillegom | € 150-200 | Not sold |
475 | Lithosteen met voorstelling naar Maurits Cornelis Escher (1898-1972), 'Kringloop', afmeting werk 42,5 x 25 cm, gemonogrammeerd in het werk 'MCE' en gedateerd V 38, lithosteen vervaardigd onder supervisie van de M.C. Escher Foundation en het toenmalige Haags Gemeente Museum, midden jaren '70, drukker: G.W. Breughel, Amstelkade 75, Uithoorn, Holland, herkomst: particuliere collectie: afscheidscadeau van de heer D. Zeelenberg bij uitdiensttreding Spaarnestad Uitgeverij op 14 december 1978, steen | € 5000-7000 | Not sold |
480 | Eugeen van Mieghem (1875-1930), 'Twee vrouwen met een kind aan tafel', ets, herkomst: Kunsthandel Borzo, 's-Hertogenbosch, 7 × 10 cm | € 150-200 | € 150 |
488 | Paar gesneden naaldhouten schouw- of kozijndelen, Louis Quinze-stijl en waarschijnlijk periode -ontdaan van polychromie en grondering-, 193 cm | € 150-200 | € 150 |
490 | Beschilderde spanen doos, op het deksel een decor van een ruiter met gitaar, de rand met bloemdecor, Noord-Nederland of Noord-Duitsland, 19e eeuw, 36,5 × 26 × 14 cm | € 120-160 | € 100 |
492 | Drie stuks blauw-grijs steengoed: kan met tinnen klep, de buik met blokkendecor, Westerwald, Duitsland, 19e eeuw -staat ietwat wankel, ondiepe scherf van voet-, 31 × 17 × 14 cm, schenkkan met blauwe biezen en reliëfband, Rijnland, eind 18e eeuw, 23 × 19 × 14 cm, en wijnvat met lijnendecor, Duitsland, 18e/19e eeuw -kleine defecten, één kurk ontbreekt-, 21 × 29 × 18 cm | € 70-90 | Not sold |
497 | Vierslags messing reisicoon met afbeeldingen van de vijftien belangrijkste orthodoxe feestdagen, en op een paneel vijf afbeeldingen van orthodoxe heiligen die iconen van Maria aanbidden, centraal Rusland, circa 1800, uitgevouwen maat 15,8 × 36,6 cm | € 120-160 | € 100 |
504 | Ajourgezaagde bronzen godslamp met gegraveerd decor en drie armen in de vorm van vrouwen, vermoedelijk Augsburg, 17e/18e eeuw -defecten-, hoogte inclusief ophanging circa 60 cm | € 250-350 | Not sold |
505 | 'Sophia-Bijbel' - Bijbel bevattende al de boeken der Heilige Schrift, volgens de Staten-overzetting. (En de Apocryfe Boeken). Met aanteekeningen. Gouda, G.B. van Goor, 1855. Groot 4to. Zware lederen reliëfband (op het voorplat de Verheerlijking van Christus, het achterplat toont Het Laatste Oordeel), sneden verguld, metalen klampen. Met titelprenten, gegraveerde titels en 76 platen -buitenste scharnieren van de band versterkt met linnen; watervlekken in de uiterste marges, vrnl. van de pren | € 200-300 | € 150 |
512 | Boek: Irma Boom en Johan Pijnappel, 'SHV 1896-1996 (Think Book)', Utrecht, SHV Holdings NV, 1996, inclusief originele kartonnen doos en uitnodiging, ter ere van het 100-jarige bestaan van de SHV kreeg Irma Boom de opdracht om voor deze gelegenheid een boek te maken, vijf jaar hebben Boom en Pijnappel eraan gewerkt, experimenterend met vele diverse technieken, het boek is terug te vinden in collecties zoals het Rijksmuseum en het MoMa | € 2000-3000 | € 2000 |
513 | Automaton in de vorm van een hond, niet gemerkt, mogelijk uitvoering Roullet & Decamps, bijgevoegd: niet originele sleutel -werkt niet, behoeft restauratie-, hoogte 43 cm | € 500-700 | Not sold |
514 | Verzilverde doos in de vorm van een uil met glazen ogen, circa 17 × 9 × 12 cm | € 150-200 | € 270 |
515 | Kapitale plateel vaas met gestileerd bloemdecor op crèmewitte ondergrond, schilder Th. Verstraaten, uitvoering Plateelbakkerij Zuid-Holland, Gouda -chips van hals-, hoogte 49 cm | € 100-150 | € 290 |
523 | Bronzen legpenning: De clowns, ontwerp Colombaioni, 1977, voorzijde: het meesterclownsduo Carlo en Albert, keerzijde: het duo te midden van het publiek in amphitheater 'de Blauwe Zaal' van de Utrechtse Stadsschouwburg in de vorm van letters Presentano / Carlo / E Alberto / IColombaioni – Comedia dell’arte classica – Commedia dell'arte comica | € 200-300 | € 150 |
525 | Messing model van De Robecotoren, ook wel het Robecohuis, gelegen aan de Coolsingel te Rotterdam, hoofdkantoor voor Robeco in eigendom van Rodamco Europe, onderzijde voorzien van koperen plaquette met opschrift: 'Rodamco/o Rotterdam April '80 - December '90', 19,5 × 10 × 9 cm | € 150-200 | € 290 |
526 | Mahonie stommeknecht met gecanneleerde poten, de twee laatjes bekleed met donkerblauw velours, tweede helft 19e eeuw -gebruikssporen-, herkomst: collectie jonkheer Six van Hillegom, 78 × 50 × 41 cm | € 80-100 | € 85 |
529 | Paar goudkleurige metalen boekensteunen in de vorm van een hond bij een stapel boeken, 20e eeuw, 12 × 11 × 7 cm | € 50-70 | € 60 |
532 | Satijnhoutgefineerde theestoof met marqueterie, Louis Seize -slijtages-, herkomst: collectie jonkheer Six van Hillegom, 50 × 28 × 28 cm | € 40-60 | € 45 |
537 | Twee kopergravures: tuinen van Franse buitenhuizen, afkomstig uit: 'Description des Nouveaux Jardins de la France et ses Anciens Chateaux', naar ontwerp van Constant Bourgeois, begin 19e eeuw, 23 × 16,5 | € 60-80 | € 40 |
544 | Mahonie oorfauteuil met rietbespanning, mogelijk van koloniale oorsprong, 19e eeuw, 117 × 77 × 79 cm | € 200-300 | Not sold |
545 | Paar verguld en gepatineerd bronzen vijflichts kandelabers, het optionele centrale zesde lichtpunt met dover in de vorm van vlammen, de stam met palmetten en onderaan drie klauwpoten, Frankrijk, Napoleon III -één druppelvanger licht afwijkend-, 76 × Ø 32 cm | € 3000-5000 | € 3100 |
548 | Ovale mahonie coulissetafel, de regels met parelrand, voorzien van messing wieltjes, inclusief twee mahonie tussenbladen en een enkel bijgemaakt blad, tweede helft 19e eeuw, 78 × 144 × 104 cm, tussenbladen elk 144 × 50 cm, hoogte van vloer tot onderzijde regel 65 cm | € 200-300 | Not sold |
556 | Kashkul (bedelnap), gemaakt van een coco-de-mer met gesneden decor van een Derwisj in een cartouche omgeven door bloemen, Perzië, eind 19e eeuw -gebruikssporen- 14 × 30 × 16 cm, herkomst: Galerie De Ruimte - Oude Aziatische Kunst, Eersel, 11 mei 1984 | € 1000-1500 | € 800 |
558 | Octagonaal BWZG doosje met reliëfdecor van Arabische tektsen, gebruikt voor het opbergen van miniatuur Korans, Perzië, 19e eeuw -stukje sluiting ontbreekt-, 5,3 × 5,3 cm | € 60-80 | € 40 |
560 | Bronzen kruik in de vorm van een jaguar, Benin, 20e eeuw, 9 × 21 × 10 cm | € 70-90 | € 120 |
563 | Divers metaalwerk: messing schaal met gegraveerd decor van vier griffioenen, messing kommetje met koper en zilver decor van Arabische teksten, Caïro, 19e eeuw, koperen handschep, Ashanti, eerste helft 20e eeuw, en twee messing gewichtjes, schaal 6,5 × 25 cm | € 80-100 | € 110 |
567 | Toeareg handschrift, koranfragment op papier, in bruine en rode inkt. Gekartonneerd, blindgestempeld lederen etui uit de tijd. Algerije, 19e eeuw -kartonnage geheel versleten; bladen los, hoeken van de bladen afgerond, twee bladen beschadigd-, 16 × 11 cm | € 200-300 | Not sold |
570 | Hollandse School: kantklossende vrouw in interieur met een hondje aan haar voeten, olieverf op paneel, r.o. gesigneerd Van Mieris, maar niet van zijn hand, 17e/18e eeuw -verticale barst in paneel-, 47,5 × 41 cm | € 400-600 | Not sold |
572 | Schilderij: schrijvende vrouw aan tafel met hond aan haar zijde, olieverf op doek, r.o. resten van signatuur, 19e eeuw, 34 × 27,5 cm | € 200-300 | Not sold |
577 | Schilderij: portret van kind in theatraal kostuum met twee honden, olieverf op doek, niet gesigneerd, Frankrijk/Italië, 17e eeuw -enkele inschilderingen-, 38 × 30,5 cm | € 700-900 | € 600 |
580 | Hollandse School: paar pendantportretten, de man en vrouw beide in zwarte kledij, hij met platte kraag en zij met molensteenkraag, beiden met rode draperie in de achtergrond, niet gesigneerd, het mannenportret gedateerd 1616, in gesneden en vergulde houten lijsten, vermoedelijk latere kopieën naar familieportretten van de familie De Ligne van Marcus Gheeraerts II (1561-1636) -beide bedoekt, witte verf transparant geworden in molensteenkraag-, 99 × 80 cm | € 3000-5000 | Not sold |
585 | Koloniale hardhouten bijbel- of documentenkist met messing beslag, 19e eeuw -sluiting van het slot afwezig-, 16 × 42,5 × 30 cm | € 200-300 | Not sold |
596 | Koloniale schrijfkist, opgebouwd uit massieve panelen van amboinahout, met gezwarte accenten en messing beslag, 18e eeuw -hang- en sluitwerk, en slotplaat vervangen, krassen op deksel-, 18 × 54 × 43 cm | € 250-350 | € 400 |
598 | Noten buffetkast met opstand, natuurstenen blad, drie lades en vier deuren, voorzien van gesneden decors van figuren en dieren, circa 1900 | € 500-700 | € 750 |
599 | Ets / gravure: 'Tooneel van nood en jammer te Doornspijk in Gelderland, op 4 februarij 1825', impressie van de stormvloed met vee in nood en de voormalige Sint-Ludgeruskerk in het verschiet, door Daniël Veelwaard (1796-1868), naar Haatje Pieters Oosterhuis (1784-1854), 1825/1826, 15 × 26 cm | € 20-30 | € 30 |
1001 | Chinees porseleinen famille rose schotel met centraal decor van twee vogels op tak, daaromheen bloemen en kostbaarheden, Yongzheng/Qianlong, Ø 28,5 cm | € 300-500 | € 800 |
1006 | Chinees porseleinen kom en schotel met famille rose decor van twee figuren uit de Wu Shuang Pu, Daoguang zegelmerk en periode -kommetje met gefixeerde haarlijnen, schoteltje met haarlijn en minieme randschilfer-, 6,5 × Ø 14 cm | € 200-300 | € 550 |
1007 | Drie Chinees porseleinen famille rose borden met decor van bladeren, bloemen, vogels en vlinders, Qianlong -alle met randchips-, Ø 22,5 cm | € 150-200 | € 500 |
1008 | Vier Chinees porseleinen famille rose kommetjes en schoteltjes met decor van westerlingen in haven, naar voorbeeld van Meissen, 18e eeuw -defecten-, schoteltje Ø 11,5 cm | € 700-900 | € 650 |
1009 | Chinees porseleinen encre de Chine theeservies met decor van de godin Juno, bestaande uit: theepot, theebus, melkkan, vijf koppen en één schotel, Qianlong -defecten-, theepot 13 × 19 × 11 cm | € 600-800 | € 500 |
1010 | Twee Chinees porseleinen Amsterdams bont kommetjes en schoteltjes met decor van 'Het wonder van Zaandam'; een stier die schrikt van een vliegerende jongen, doodt een boer en zijn hoogzwangere vrouw, maar het kind komt levend ter wereld, onderop de datum 29 augustus 1647 -één kopje en beide schotels gelijmd, andere kopje met schilfers, één schotel wat kleiner en licht afwijkend van decor, set mogelijk samengesteld-, Ø 11,7 cm | € 200-300 | € 900 |
1013 | Paar Chinees porseleinen famille rose borden met decor van bloemenmand, 18e eeuw -enkele minieme randschilfers- Ø 22,5 cm | € 200-300 | € 325 |
1015 | Paar Chinees porseleinen diepe borden met famille rose decor van vogels op bloementakken, Qianlong -beide met randschilfertjes, één met een wat grotere chip-, Ø 22,7 cm | € 600-800 | € 1100 |
1016 | Chinees porseleinen famille rose kom met decor van hanen op rots, bloemen en een vleermuis, Daoguang zegelmerk en mogelijk periode -randchips-, 9,5 × Ø 23,5 cm | € 500-700 | € 750 |
1017 | Chinees porseleinen famille rose bord met decor van pioenrozen en vlinder, Qianlong -haarlijnen-, Ø 22 cm, en Chinees porseleinen bordje met famille rose floraal decor, Qianlong -randchipje-, Ø 19 cm | € 150-200 | € 450 |
1022 | Chinees porseleinen vaas met qianjiang cai decor van figuren op terras en karakters, begin 20e eeuw, 42 × Ø 20 cm | € 600-800 | Not sold |
1024 | Chinees porseleinen famille verte bord met decor van figuren in tuin, gemerkt met blad, 19e/20e eeuw, Ø 23,5 cm | € 200-300 | € 250 |
1031 | Gecraqueleerde Chinees porseleinen schotel met ijzerrood decor van een feniks tussen bladranken, eind 19e eeuw, Ø 40 cm | € 600-800 | € 500 |
1033 | Notenhouten vierdeurs boekenkast met gestoken beelden en aan onderzijde panelen met decors van figuren en dieren, circa 1900, 220 × 220 × 58 cm | € 1000-1500 | € 900 |
1035 | Vijfdelig Japans porseleinen Imari kaststel met decor van ossen bij huis, 18e eeuw -één deksel gerestaureerd, enkele haarlijnen-, hoogte 24 cm | € 400-600 | € 450 |
1043 | Driedelig porseleinen famille rose kaststel met hanendecor, bestaande uit: twee trompetvazen, en een dekselvaasje -gelijmd, haarlijnen, knop van deksel ontbreekt-, uitvoering Samson, Frankrijk, 19e eeuw, hoogte dekselvaas 23 cm | € 150-200 | Not sold |
1044 | Vijfdelig Chinees porseleinen famille rose kaststel met decor van twee fazanten tussen pioenrozen, Qianlong -deksels zitten geplakt met plakgum, één dekselvaas met haarlijn in de hals, de randen van de trompetvazen zijn licht gerestaureerd of bijgekleurd-, hoogte 23 cm | € 1000-1500 | € 2700 |
1048 | Drie krisheften van nijlpaardtand, Sulawesi, op houten basementen -de lichte met chip van onderzijde-, 12,5 × 12 cm inclusief basement | € 100-150 | € 280 |
1051 | Keramische kom met groen-geel-bruin decor van vogels, Nishapur, Perzië, 10e eeuw -gerestaureerd-, 8,5 × Ø 19 cm | € 200-300 | Not sold |
1055 | Twee krisheften, één van mammoet-ivoor, de bruinere van nijlpaardtand, Sumatra -de bruinere met chip van rugornament-, hoogte 12,5 cm inclusief basement | € 80-100 | € 375 |
1060 | Rond metalen schild met deels goudkleurig reliëfdecor van vogels en Arabische teksten, Indo-Perzië, 19e eeuw, Ø 50,7 cm, herkomst: Galerie Des Arts, Breda, 2 april 1980 | € 250-350 | € 550 |
1064 | Barometer op mahonie plank, tevens voorzien van alcoholthermometer met Réaumurschaal, adres: Bourjaunaux, Parijs, eerste helft 19e eeuw, 103 × 16 cm | € 150-200 | € 120 |
1082 | Bronzen beeldje: kopie naar de Venus van Milo, niet gemerkt, 19e eeuw, 30 cm | € 150-200 | Not sold |
1098 | Barometer en contrabarometer in mahonie kast met tinnen schaalplaten, tevens voorzien van alcoholthermometer met Réaumur- en Fahrenheitschalen, adres: Anthony Christoffel Reballio, Rotterdam, laatste kwart 18e eeuw, 120 × 31 × 10 cm | € 500-700 | € 400 |
1099 | Barometer op mahonie plank bekroond door verguld bronzen lauwerkrans, tevens voorzien van alcoholthermometer met Celsius- en Réaumurschaal, adres: Bodeur, Parijs, tweede kwart 19e eeuw -kwikkolom met luchtbellen en te laag peil-, 103 × 12 cm | € 80-100 | Not sold |
1100 | Koloniale houten kist met ajourgezaagd messing beslag, in het interieur één zijvak op onderstel van later datum, 18e/19e eeuw -één scharnier defect, geen sleutel aanwezig-, hoogte zonder onderstel 34 × 87,5 × 41 cm | € 500-700 | Not sold |
1102 | Wortelnoten kruisvoetkabinetje, de bovenkast met twee deuren waarin ieder een halve ster ingelegd, het onderstel met gedraaide poten verbonden door regel -lichte scheurvorming in het fineer van de deuren, slijtage aan de bovenrand-, 152 × 108 × 54 cm | € 300-500 | € 375 |
1105 | Barometer in eiken kast, tevens voorzien van kwikthermometer, adres: Philip Harris Ltd., Birmingham, midden 20e eeuw, 122 × 18 × 15 cm | € 100-150 | € 80 |
1106 | Witte porseleinen kom met blauwe gekroonde 'W' onder Griekse rand, Doornik (Tournai), circa 1815-1830, deze kom is een deel van het servies dat Koning Willem I heeft besteld voor zijn Brusselse paleizen -kleine defecten-, 14 × 30 cm | € 180-220 | € 180 |
1127 | Afrikaanse bronzen ring in de vorm van een enkelband met afbeelding van man en vrouw, gebruikt als geldeenheid of bruidsschat, 4 cm × Ø 17 cm | € 100-150 | Not sold |
1128 | Afrikaanse bronzen ring en halve ring met decor van een vrouw, gebruikt als geldeenheid of bruidsschat -gebruikssporen-, halve ring: 20 × 9 × 12 cm | € 100-150 | € 130 |
1130 | Ovale neolithische granieten maalsteen, voor het malen van graan, Termit Massif, Niger, 5e millenium v.Chr., 34 × 30 cm | € 200-300 | € 400 |
1135 | Mahonie dienblad met gecontourneerde rand en staande op pootjes, 18e eeuw -restauraties-, herkomst: Yu & van Os, Amsterdam, 6 × 48,5 × 33 cm | € 100-150 | € 80 |
1151 | Romeyn de Hooghe (1645-1708) 'Entrée du Roy dans Dunquerque', 1658 of 1662. Ets naar A.Fr. van der Meulen, circa 1682. Op de voorgrond Lodewijk XIV te paard, die in een lange stoet op de stad Duinkerken afrijdt, op de achtergrond de stad en haven van Duinkerken, 32 × 131 cm -18 cm van het bovenste deel van de ets afgesneden, de legenda tot aan de plaatrand afgesneden- | € 100-150 | Not sold |
1153 | Damasten tafelkleed, 137 × 197 cm, acht servetten 70 × 65 cm, en zes vingerdoeken 36,5 × 40 cm, dessin Vlinder, ontwerp Chris Lebeau, uitvoering Van Dissel, Eindhoven, begin 20e eeuw -vlekjes- | € 300-500 | € 400 |
1154 | Damast tafellinnen met zwanendecor, uitvoering Van Dissel, Eindhoven, gemerkt VD, begin 20e eeuw, bestaande uit tafellaken, 270 × 160 cm, en zes servetten, circa 70 × 67 cm | € 200-300 | € 500 |
1160 | Paar glas-in-lood hanglampen, Tiffany-stijl, laatste kwart 20e eeuw -onderste decoratie van één lamp ontbreekt-, kap 50 × 40 cm | € 200-300 | Not sold |
1162 | Beschilderd houten en stoffen model van een Spaans galjoen, circa 1900 -defecten- 76 × 70 × 36 cm | € 100-150 | Not sold |
1167 | Tinnen vaas met twee oren en bloemdecor in reliëf, gesigneerd J.R. Hannig, onderop met fabrieksmerk van Franz-Xaver Dautzenberg, Krefeld, jugendstil, circa 1900, 46 × Ø 18 cm | € 80-100 | € 100 |
1168 | Mahonie boekenkast met twee open vakken en centraal twee deuren met snijwerk, ontwerp H.P. Berlage, vermoedelijk uitvoering 't Binnenhuis, circa 1901 -aan bovenzijde ingekort, de dekplank mogelijk niet origineel en aan rechter achterzijde is er een hoek uitgesneden, roedes niet aanwezig, kleine chipjes van houtsnijwerk-, 122 × 168 × 38,5 cm | € 800-1200 | Not sold |
1172 | Naaldhouten kist met bol deksel, smeedijzeren monturen en sluitwerk, op onderstel, 19e eeuw -onderstel van later datum, sleutel aanwezig-, 56 × 38 × 76 cm | € 150-200 | € 140 |
1179 | Chris ten Bruggen Kate (1920-2003), 'Noord-Frans landschap', olieverf op doek, r.o. gesigneerd, verso gedateerd 1979 -volgrecht van toepassing-, 60 × 80 cm | € 1500-2000 | € 2200 |
1183 | Johannes Franciscus van der Vlis (1838-1906), figuren bij hooistapel aan het water, olieverf op doek, r.o. gesigneerd -oppervlaktevuil, doek niet op spanning-, 43,5 × 58 cm | € 100-150 | Not sold |
1192 | Koperen beddenpan aan houten steel, het deksel met decor van Adam en Eva in het paradijs -decor sleets-, 108 × Ø 37 cm | € 70-90 | Not sold |
1202 | Dick van Luijn (1896-1981), bloemstilleven, olieverf op board, r.o. gesigneerd, 33 × 43 cm | € 20-30 | € 25 |
1211 | Amedeo Clemente Modigliani (1884-1920), liggend vrouwelijk naakt, litho 132/300, r.o. gesigneerd in de druk en voorzien van blinddrukstempel 'France litho', postuum uitgegeven, 44 × 68 cm | € 80-100 | € 120 |
1213 | Opklapbaar mahonie keukentrapje, 19e eeuw, herkomst: collectie jonkheer Six van Hillegom, 57 × 38 × 53 cm | € 50-70 | € 160 |
1220 | Eiken kerkconsole met twee cherubijnen en centraal corpus Christi op het Heilig Hart met onderschrift 'Pater in manus tuas comendo spiritum meum', 18e eeuw -hoekje ontbreekt-, herkomst: collectie jonkheer Six van Hillegom, 39 × 38 × 24 cm | € 200-300 | € 260 |
1224 | Gerard Altmann (1877-1940), koeien in weiland bij boom, olieverf op doek, l.o. gesigneerd -gelige aanslag-, herkomst: collectie jonkheer Six van Hillegom, 33 × 47 cm | € 120-160 | € 170 |
1233 | Paulin-André Bertrand (1852-1940), Frans dorpsgezicht met schaapskudde, olieverf op doek, l.o. gesigneerd, herkomst: aangekocht bij drs. J.C. van Schaik op de PAN, 55 × 73 cm | € 1500-2000 | € 1000 |
1241 | Kleine mahonie tafel, het blad gefineerd met satijnhout en omrand met purperhart, daaronder een lade, staand op gecanneleerde poten, vermoedelijk koloniaal van oorsprong, 19e eeuw -marriage, krassen in blad-, 75 × 77 × 53 cm | € 100-150 | Not sold |
1246 | Paar boeketten in latoenkoperen vazen, de bloemen van beschilderd blik, 19e eeuw -kleine defecten-, 67 × 25 cm | € 80-100 | € 375 |
1256 | Hollandse School: stilleven met fruit en berkenmeier, olieverf op doek, niet gesigneerd, 18e19e eeuw -gedoubleerd-, herkomst: collectie jonkheer Six van Hillegom, 63 × 50 cm | € 300-500 | € 1100 |
1258 | Toegeschreven aan Willem Jacob Herreyns (1743-1827), Christus aan het kruis, olieverf op doek, niet gesigneerd, 18e eeuw, verso opschrift: 'G. Herreyns pinxit Piet-Règ-Suecice Anno 1787', refererend aan zijn aanstelling als hofschilder van de Zweedse koning Gustav III -gedoubleerd, enkele kleine beschadigingen-, 208 × 90 cm | € 2000-3000 | Not sold |
1260 | Hollandse School: biddende heremiet contempleert het offer van Christus, naar Jan Adriaensz. van Staveren (1614-1669), olieverf op paneel, 19e eeuw, 46 × 35 cm | € 200-300 | € 180 |
1264 | Engelse tafelklok in mahonie kast met bronzen beslag en fretwerk, de wijzerplaat met maanaanduiding, verzilverde cijferring en gemerkt David Pain, London, no. 523, met gegraveerde achterplatine, 18e eeuw, kast mogelijk van later datum -loopt goed-, 61 × 39 × 25 cm | € 600-800 | € 1300 |
1270 | Hollandse School: landschap met figuren en kerk, aquarel op papier, l.o. gesigneerd W. Uppink, maar vermoedelijk niet van zijn hand -licht verkleurd-, 34,5 × 25 cm | € 100-150 | Not sold |
1276 | Schilderij: Italianiserend landschap met figuren bij ruïnes, olieverf op doek, l.o. gemonogrammeerd FN en gedateerd 1840, de lijst met verso label van de firma D. Sala & Zoonen, Leiden, 49,5 × 67 cm | € 300-500 | € 250 |
1283 | Iers staand horloge in mahonie kast, de kap bekroond door gebroken fronton met bronzen ornament in de vorm van een adelaar, de messing wijzerplaat met verzilverde cijferring, verguld metalen hoekstukken, seconde-, minuut-, uur-, dag-, datum- en maanaanduiding, slagwerk op enkele bel, gesigneerd: Francis Kerr, Loughgall, werkzaam rond 1770-1784 -enkele defecten aan fineer-, hoogte circa 230 cm | € 350-450 | Not sold |
1284 | Paar niervormige rozenhoutgefineerde tafeltjes met bronzen beslag en bloemvormig inlegwerk in veld van parqueterie, 20e eeuw, 69 x 42 x 32 cm | € 500-700 | € 800 |
1285 | Vijf gravures van historische Nederlandse figuren: 'Willem de I. Prins van Oranje', 'Maurits Prins van Oranje', 'Frederik Hendrik Prins van Oranje', 'Willem de II. Prins van Oranje', en 'Willem de III. Prins van Oranje', graveur Pieter Tanjé, uitgave 1748 en 1749 -alle verbruind-, alle circa 37 × 23 cm | € 200-300 | € 150 |
1289 | Mahoniegefineerd klapbuffet, ingelegd met rozenhout, geblokte biezen en vaasvormige marqueterie, en voorzien van messing profielen, Hollands, directoire -klep los, defecten-, 99 × 120 × 58 cm | € 400-600 | Not sold |
1290 | Hollandse School: portret van Catharina Constantia Wilhelmina van Hangest barones d'Yvoy, née gravin van Limburg Stirum (1834-1871), aquarel op papier met wit opgehoogd, l.o. onduidelijk gesigneerd -gebruind, foxing-, 25 × 18 cm | € 100-150 | € 80 |
1292 | Wortelnotengefineerd vierdeurs hoekkabinet, gedecoreerd met rocaillemotieven, Louis Quinze -aanpassingen van later datum, oude houtwormschade in kapornament-, 238 × 90 × 90 cm | € 400-600 | Not sold |
1297 | Mahonie vierdeurs hoekkabinet met gebroken fronton en vaasornament, de deuren gedecoreerd met vaas- en roosornamenten, Louis Seize -aanpassingen van later datum-, 250 × 92 × 92 cm | € 400-600 | € 1300 |
1298 | Europese School: Penelope werkt aan haar kleed, in afwachting van de terugkeer van Odysseus, olieverf op doek, niet gesigneerd, 19e eeuw -gedoubleerd-, 65 × 54 cm | € 600-800 | Not sold |
1302 | Johan Heinrich Neuman (1819-1898), portret van Maria Emalia Bosch (1843-1863), olieverf op doek, r.b. gesigneerd en gedateerd f.1863 -gedoubleerd-, 89 × 70 cm | € 300-500 | € 2300 |
1305 | Houten kastje met inlegwerk, lade en twee deurtjes, vermoedelijk Zuid-Duitsland/Italië, 19e eeuw -sporen van de tand des tijds-, 95 × 88 × 44 cm | € 400-600 | € 375 |
1307 | Grote verguld bronzen kolompendule, met diverse palmet- en laurierranden en op het basement een mascaron van Selene, adres: Auguste Marchandy bronzier à Paris, het uurwerk gemerkt [Claude] Hémon, circa 1820, 64 × 30 × 20 cm | € 2000-3000 | Not sold |
1308 | Hollandse School: 'Vigilante', trompe l'oeil met brieven, inkt op papier, aan onderzijde gesigneerd Hendrik Kremer scripat 1782 (7D-5M) -defect aan rechterzijde-, herkomst: collectie jonkheer Six van Hillegom, 32,5 × 40,5 cm | € 150-200 | € 200 |
1309 | Ovale mahonie spinnenkoptafel, Willem III, inclusief twee tussenbladen van later datum, 75 × 138 × 110 cm | € 100-150 | € 80 |
1310 | Zes mahonie stoelen met messing biezen, de gebronsd houten rugregel in de vorm van pijlen en boog met adelaar erboven, de kapregel en de drie zijden onder de zitting hebben ingelegde florale motieven, staande op klauwpootjes, directoire -enkele kleine delen messing ontbreken, lichte gebruikssporen-, 88,5 × 45 × 46 cm | € 1500-2000 | € 2500 |
1312 | Amsterdams staand horloge in noten en wortelnoten kast, staand op klauwpoten, de wijzerplaat met aanduiding van uren, minuten, seconden, kalender en maanstand, voorzien van wekkerwerk en slagwerk op uren en halfuren, de messing wijzerplaat met verzilverde cijferring, voorzien van gegoten hoekstukken, voorstellende de vier jaargetijden, gesigneerd Jan Tinkingh (Jan Tenking), Amsterdam, circa 1740, hoogte circa 285 cm | € 4000-6000 | Not sold |
1313 | Gravure met plattegrond van de stad Groningen, door Frans Hogenberg, 1575 en/of 1657, 33,5 × 45 cm | € 100-150 | € 160 |
1315 | Paar pendant portretten van een man en een vrouw, olieverf op doek, niet gesigneerd, Engeland, circa 1870 -portret van de man kleine barstjes in de verf, beide met een beetje craquelé-, 30,5 × 25,5 cm | € 300-500 | € 375 |
1319 | Twee aquatinten: 'Gezigt van een Kaffersche woonplaats, aan de zuidkust van Afrika', en 'Bijeenkomst van den Hoog ed. Gestr. Heer Generaal J.W. Janssens, etc.', uitgegeven door Evert Maaskamp, 1810 -beetje verkleurd-, 30 × 42 cm | € 200-300 | Not sold |
1321 | Gegraveerde landkaart: 'Nieuwe kaart van Suriname, vertonende de stromen en land-streken van Suriname, Comowini, Cottica en Marawini . met naauwkeurige aanwijzinge van alle de steden, sterktens en plantagien'. Amsterdam, J. Ottens, circa 1715, oudgekleurd. De Joodse plantages rondom het 'Ioods dorp en sinagoge' worden duidelijk aangegeven, 40 × 50 cm | € 400-600 | € 1100 |
1330 | Zes Chinees porseleinen serviesdelen met blauw-wit decor van herten en kippen, Kangxi gemerkt en gemonogrammeerd SIX, modern, herkomst: collectie jonkheer Six van Hillegom, grootste Ø 26,5 cm | € 100-150 | € 650 |
1334 | Kaart van Nederland: 'Comitatus Hollandiae', ingekleurde kopergravure, Balthazaro Florentino a Berckenrode, 1629, 40,5 × 52,5 cm | € 200-300 | € 200 |
1338 | Vier kopergravures: gezichten op Franse buitenhuizen, afkomstig uit Description des Nouveaux Jardins de la France et ses Anciens Chateaux, naar ontwerp van Constant Bourgeois, begin 19e eeuw, 22 × 30 cm | € 150-200 | € 130 |
1339 | Vier kopergravures: gezichten op Franse buitenhuizen, afkomstig uit Description des Nouveaux Jardins de la France et ses Anciens Chateaux, naar ontwerp van Constant Bourgeois, begin 19e eeuw, 17 × 23 cm | € 120-160 | € 100 |
1341 | Gerardus Dominicus Hoogendoorn (1892-1948), portret van Henriëtte Constance Momma (1885-1960), olieverf op doek, l.o. gesigneerd, verso getiteld, 62,5 × 47 cm | € 150-200 | € 120 |
1342 | Herman Jacob Slothouwer (1809-1885), portret van Debora Johanna Wagner-de Bruijn, pastel op papier, l.o. gemonogrammeerd, tweede kwart 19e eeuw, 49 × 37 cm | € 200-300 | € 180 |
1344 | Bronzen lectuurhouder met reliëfdecor van Pan en renaissance motieven, aan onderzijde onduidelijk gemerkt, tweede helft 19e eeuw, 34 × 42,5 × 18 cm | € 150-200 | € 140 |
1346 | Hollandse School, paar ovale pendantportretten: Angela Alexandra van der Niepoort (1774-1814), en haar eerste man David Joan van den Burgh (1769-1800), beide olieverf op doek, beide niet gesigneerd, met verso annotaties -gedoubleerd, enkele inschilderingen, vernis verkleurd- 36 × 29 cm | € 500-700 | € 1300 |
1350 | Paar ananasvormige kristallen dekselcoupes staande op vierkante voeten en een geslepen kristallen coupe op ronde voet, alle 19e eeuw -enkele lichte gebruikssporen-, herkomst: collectie jonkheer Six van Hillegom, hoogte dekselcoupes 26 cm, coupe 19 × Ø 21,5 cm | € 150-200 | € 130 |
1351 | Ovale mahoniegefineerde tafel met opstaande rand, ingelegde geblokte biezen en schelpvormige marqueterie in het blad, tevens voorzien van lade en glazen blad, tweede helft 19e eeuw, herkomst: collectie jonkheer Six van Hillegom, 77 × 99 × 73 cm | € 300-500 | € 250 |
1353 | Engels staand horloge in wortelnoten kast met marqueterie van bloemen en vogels, de kap voorzien van ajourgezaagd rankendecor, de vierkante messing wijzerplaat met verzilverde cijferring, verguld metalen hoekstukken, seconde-, minuut-, uur-, datumaanduiding, rondom de datumaanduiding gegraveerd decor van oorlogsattributen, gesigneerd: G. Somersall, Londen, 18e eeuw -kast samengesteld-, 227 × 45 × 26 cm | € 1200-1600 | € 1000 |
1355 | Gegraveerde landkaart van Groot-Rusland: 'Carte nouvelle de tout l'Empire de la Grande Russie dans l'estat ou il s'est trouve à la mort de Pierre le Grand'. Amsterdam, R. & I. Ottens, circa 1730, oudgekleurd. Toont het gebied van Amsterdam tot Kamchatka en van Nova Zembla tot Mongolië. Het cartouche verbeeldt de Russische volken die Peter de Grote geschenken aanbieden, 48 × 46 cm | € 200-300 | € 375 |
1359 | Gegraveerde landkaart van Afrika: 'Novissima et perfectissima Africae descriptio per Fredericum de Witt amstelodami'. Ex off. R. & I. Ottens, circa 1740, oudgekleurd -licht gebruind-, 49 x 57 cm | € 150-200 | € 190 |
1360 | Kopie naar Gerard van Nijmegen (1735-1808), zelfportret bij leeg canvas, olieverf op doek, niet gesigneerd, verso opschrift: 'Gerard van Nijmegen 32 jaren 1769' -hoofd ingeschilderd, gedoubleerd-, 83 × 68 cm | € 500-700 | Not sold |
1366 | Kaart van Andalusië: 'Andaluzia continens Sevillam et Cordubam', kopergravure, Willem Janszoon Blaeu, 1640, verso met tekstpagina's, maat drukplaat 38 × 49,5 cm | € 200-300 | Not sold |
1368 | Wortelnotengefineerd topbureau, de opstand met bespiegelde deurtjes, het interieur met vele vakjes en drie laatjes, de dubbelgebogen onderkast met drie lades, Louis Quinze -aanpassingen van later datum, gebruikssporen, kleine defecten-, 238 × 134 × 66 cm | € 1500-2000 | Not sold |
1370 | Gegraveerde landkaart van Malta: 'Insularum Maltae et Gozae qui equitum S.Ioannis Hierosolimitani sedes principalis. Exhibita J.B. Homan, Norimbergae'. 1720, gedeeltelijk oud gekleurd. In de linkerhoek een gezicht op en een plattegrond van Valetta met een grote afbeelding van een Maltezer ridder -beide benedenhoeken iets beschadigd-, 49 × 59 cm | € 400-600 | € 300 |
1371 | Gegraveerde landkaart van Overijssel: 'Transisalania, vulgo Over-Yssel. Auctore N. ten Have, emendata a R. et I. Ottens Amstelodami', circa 1740, oud gekleurd, 45 × 57 cm | € 80-100 | € 70 |
1387 | Engels staand horloge in mahonie kast, de kap voorzien van ajourgezaagde voluutvormige ornamenten uitlopend in rozenknopjes, de kast en kap geflankeerd door gecanneleerde zuilen voorzien van vergulde messing monturen, de messing wijzerplaat met verzilverde cijferring, verguld metalen hoekstukken, seconde-, minuut-, uur-, dagaanduiding, en kalender- en maanmechaniek, gesigneerd: Robert Lough I, Londen, werkzaam rond 1770-1781, inclusief aandrijfslinger -lichte fineerschade, gewichten met defe | € 1200-1600 | € 2300 |
1389 | Paar verguld bronzen vierlichts wandappliques, barokstijl, herkomst: collectie jonkheer Six van Hillegom, 30 × 36 × 31 cm | € 600-800 | € 500 |
1392 | Badkuip in beukenhouten geraamte, vermoedelijk Luik, 18e eeuw -sporen van de tand des tijds, opbouw ontbreekt-, herkomst: collectie jonkheer Six van Hillegom, 53 × 135 × 64 cm | € 150-200 | € 160 |
1393 | Ingekleurde gravure: landkaart van het Vorstendom Lüneburg 'Ducatis Luneburgici', 1765, 59 × 50 cm | € 100-150 | Not sold |
1398 | Gegraveerde landkaart van Frans Noord-Amerika door Nicolas de Fer (1646-1720): 'Carte de la Nouvelle France, ou s voit le cours des grandes rivières de S. Laurens et de Mississippi ... & se trouvent les états et peuples de Floride, de la Louïsiana, de la Virginie, etc. Recueillis pour l'Établissement'de la Compagnie Françoise Occident'. 1719. Oud gekleurd. Met een detailkaart van Louisiana en van de Golf van Mexico -beide benedenhoeken iets beschadigd en licht gebruind-, 50 × 56 cm | € 600-800 | € 500 |
1399 | Mogelijk Petrus van der Velden (1837-1913), de wol opdraaien, inkttekening, l.o. gesigneerd, 35 × 28 cm | € 100-150 | € 80 |
1403 | Hollandse School: portret van Daniel Maximiliaan Marie van Hangest baron d'Yvoy van Mijdrecht (1827-1892), potloodtekening, niet gesigneerd, 19e eeuw -beetje foxing-, 37 × 23,5 cm | € 70-90 | € 65 |
1407 | Delfts aardewerk wandbord met portretvoorstelling, naar Rembrandt, uitvoering De Porceleyne Fles, 20e eeuw, Ø 54 cm -verso met tekst: 'van J.C. Oosterwijk aan Cor van Rijn, Uit achting en waardering, Oosterwijk - Boka, 1970'- | € 300-500 | Not sold |
1409 | Naar Jean Antoine Houdon (1741-1828), levensgrote buste van Voltaire, brons, niet gesigneerd, 57 × 47 × 34 cm | € 1500-2000 | Not sold |
1414 | Wijnand Bastiaan van Horssen (1863-1931), kinderen op het ijs, olieverf op paneel, niet gesigneerd, verso met stempel en genummerd label welke correspondeert met een bijgeleverde tentoonstellingscatalogus van Museum Rijswijk in 1985, 23,3 × 34 cm | € 150-200 | € 425 |
1419 | Verguld messing tienlichts kaarsenkroon met kristallen pegels, de kaarshouders gedragen door zwanen, 19e eeuw, het middendeel met elektrische verlichting van later datum, 120 × Ø 90 cm | € 2500-3500 | € 2100 |
1427 | Kees Roovers (1890-1978), portret van een vrouw met fruitschaal in haar handen, olieverf op doek, l.o. gesigneerd en gedateerd '21, 66 × 56 cm | € 300-500 | Not sold |
1434 | Utagawa Hiroshige (1797-1858), drie werken: de kleine inham van Hikisa bij Horie Kanzanji, de kersenbloesems bij Arashiyama, en de Okitsu rivier en Satta pas -vouwen en vlekken-, alle Japanse houtblokdrukken in kleur, circa 36 × 22,5 cm | € 100-150 | € 850 |
1451 | Arie Leeflang (1906-1956), portret van Henriëtte Muntz, olieverf op doek, r.o. gesigneerd, l.b. getiteld en gedateerd '42, 35 × 32,5 cm | € 200-300 | € 270 |
1455 | Twaalf slingerglaasjes met dubbele witte slinger in de stam, Engeland, circa derde kwart 18e eeuw -vier met chipje van voet, formaten variëren een beetje-, circa 13 × Ø 6,5 cm | € 350-450 | € 300 |
1458 | Gepatineerd bronzen zeslichts kroonluchter, voorzien van albasten kapjes, de stam omringd door putti met bloemslinger -één kapje met randchip-, 80 × Ø 75 cm | € 300-500 | € 250 |
1462 | Paar glazen karaffen en vier schoteltjes met verguld en geëtst decor van bloemen, art nouveau -lichte gebruikssporen aan stoppen-, hoogte karaffen 19 cm | € 100-150 | € 110 |
1470 | Zwartgelakt mdf bergmeubel met deurtjes en open vak, model Ianus, uitvoering Tecno, Italië, -voorzien van glazen plaat op bovenblad-, 91 × 203 × 50 cm | € 150-200 | Not sold |
1471 | Frans van Straaten (1963), lezende vrouw op trap, brons, gemerkt, op natuurstenen basement, totale hoogte 120,5 cm | € 500-700 | € 1100 |
1475 | Salontafel in de vorm van liggende bronzen beer met glazen blad op zijn poten, België, jaren '70 -enkele glasschades-, 43 × Ø 85 cm | € 200-300 | € 325 |
1479 | 14 zwart gestoffeerde stoelen op wieltjes model PS148, uitvoering Tecno, Italië -rubber van sommige wieltjes afgesleten- | € 500-700 | Not sold |
1481 | Piet Berghs (1948), abstracte sculptuur, Belgisch hardsteen, gemonogrammeerd, staand op Belgisch hardstenen sokkel -volgrecht van toepassing-, beeld: 82 × 44 × 18 cm, sokkel: 90 × 32 × 25 cm | € 1500-2000 | € 1800 |
1485 | Gebrandschilderd glas-in-loodraam met voorstelling van een vrouw omringd door gestileerde planten, uitvoering Atelier Leur, Bussum, r.o. gesigneerd, art deco, 133 × 79 cm | € 180-220 | € 150 |
1501 | Zandstenen heiligenbeeld: Barbara van Nicomedië -in tweeën gebroken-, delen samen ± 153 cm | € 1200-1600 | Not sold |
1505 | Groen- en witgelakt gietijzeren wand- of tuinornament in de vorm van een pijl, 153 × 30 cm | € 30-50 | € 40 |
1508 | Gietijzeren veldkruis met het hoofd van Jezus met doornenkroon -verweerd-, hoogte vanaf het grondniveau 138 × 74 cm | € 100-150 | € 90 |
1509 | Bromfiets, model Crown, uitvoering RAP / Stokvis, voorzien van Puch motorblok, jaren '60 -schuurvondst, niet getest, deels overgespoten, geen papieren aanwezig- | € 300-500 | € 350 |
1510 | Bronzen tuinfontein in de vorm van twee putti in een nis die een kruik leeggieten, 118 × 70 × 50 cm | € 400-600 | € 350 |
1519 | Neuchâteloise met geëmailleerde wijzerplaat, de beschilderde kast met blauw bloemdecor op lichtblauwe ondergrond en voorzien van verguld bronzen beslag, bovenop met blindstempel 'AIOC', Zwitserland, 18e eeuw -bovenste stukje kuif afgebroken maar aanwezig-, hoogte inclusief console 100 cm | € 500-700 | € 600 |
1520 | Neuchâteloise met geëmailleerde wijzerplaat, de beschilderde kast met bloemdecor op gele ondergrond en voorzien van bronzen beslag, Zwitserland, eind 18e eeuw -zonder console, oude houtwormschade, defecten aan email, glas voor wijzerplaat ontbreekt, touwtje voor slingerophanging defect-, hoogte 75 cm | € 180-220 | € 200 |
1523 | Vijf Delfts aardewerk spreukborden met blauw-wit decor: de tekst 'Ziet wat hier van Agteren Staat' en verso: 'Bid Eer gij Aant Eeten gaat', vroeg 18e eeuw -één gelijmd, alle met kleine randschilfers-, Ø 22,8 cm | € 200-300 | Not sold |
1525 | Mandplafonnière met kristallen pegels en messing ornamenten in de vorm van strikken en guirlandes -één fitting los-, Ø 75 cm | € 300-500 | € 650 |
2001 | Paar 1e gehalte zilveren vaasvormige kastanjevazen met blauw binnenglas, staand op ronde voet, de opengewerkte rand met filetranden en vlamvormige knop, meester: Ferdinand Amsen, Amsterdam, 1807, afgebeeld in: Barend J. van Benthem. De werkmeesters van Bennewitz en Bonebakker, Amsterdams grootzilver uit de eerste helft van de 19de eeuw, Waanders Uitgevers, Zwolle, blz. 385 en 386, afb. 472, | € 4000-6000 | Not sold |
2006 | Ovaal 2e gehalte zilveren dienblaadje, de grepen met bloemmotieven, winkeliersmerk J van Messel, 1912, 456 gram, 34,5 × 20 cm | € 150-200 | € 220 |
2011 | 2e gehalte zilveren vlaschep, Hollands glad, meester: Gerritsen en Van Kempen, Zeist, 1955, gewicht 86 gram, 22 cm | € 60-80 | € 50 |
2013 | 2e gehalte zilveren visdienschep, Haags lof, meester: Koninklijke van Kempen & Begeer, Zeist, 1976, 134 gram, lengte 29,5 cm | € 70-90 | € 90 |
2015 | 2e gehalte zilveren kluwenmandje, met ajourgezaagd motief van ovaaltjes en afgezet met parelranden, meester: Gerrit van der Dussen, Schoonhoven, 1868, gewicht 87 gram, 12 × Ø 8,5 cm | € 80-100 | € 110 |
2018 | 2e gehalte zilveren suikerpotje met parelranden, meester: Cornelis van Baaren, Schoonhoven, 1898, gewicht 174 gram, Ø bodem 8,5 cm | € 70-90 | € 100 |
2022 | Visdiencouvert met 2e gehalte zilveren heften met gegraveerd palmetdecor, medaillons en bekroond met bloemknop, het lemmet van het dienmes met gegraveerde vis, brutogewicht 261 gram, mes 30 cm -gebruikssporen- | € 120-160 | € 100 |
2023 | Rechthoekig 2e gehalte zilveren dienblad met geprofileerde rand, meester: J.M. van Kempen & Zonen, Voorschoten, 1919, gewicht 1920 gram, circa 52 × 38,5 cm | € 800-1200 | € 950 |
2024 | Zes zilveren lepels, Hollands glad, meester: Matthias van Heeck II, 's-Hertogenbosch, 1790-1791, gewicht 343 gram, 4,3 × 20,5 cm | € 300-500 | € 250 |
2029 | 3e gehalte zilveren bloemenbokaal, met gedreven decor van acanthusbladeren en rocailles, brutogewicht 1040 gram, circa 31 × Ø 25 cm -gebruikssporen- | € 300-500 | € 475 |
2032 | 2e gehalte zilveren brandewijnkom, rond gelobd model, voorzien van pseudokeuren, meester: Alle de Haas, Sneek, 1877-1966, gewicht 302 gram, 5 × 25 × 15 cm | € 150-200 | € 170 |
2036 | Boek: 'De christen in bespiegeling en oefening, of verzameling van onderwijzingen en gebeden.', uitg. P.J. Hannicq, Mechelen, circa 1840, de schildpad band met gouden en zilveren fileten en hoekornamenten, het voorplat met medaillon waarop afbeelding van Jezus met doornenkroon en kruis, op porselein beschilderd, moiré zijden schutbladen, sneden verguld, lederen rug, voorzien van gouden klampen -kleine defecten aan het schildpad, goud ongemerkt- | € 200-300 | € 260 |
2044 | Geaccoleerd 1e gehalte zilveren cabaret, met gegraveerde leeuw te midden van rocaillegravering en palmetgedecoreerde rand, op vier klauwvormige pootjes, meester: Martin, Hall & Co, Sheffield, 1902, genummerd 5464, gewicht 904 gram, 3,5 × Ø 32,5 cm | € 600-800 | € 500 |
2047 | 3e gehalte zilveren schenkkan met tuit in de vorm van een adelaarskop, palmetdecor en blank houten greep, meester: Eugène Lefebvre, Parijs, Frankrijk, circa 1900, brutogewicht 280 gram, 17 × 15 × 10 cm -gedeukt- | € 200-300 | Not sold |
2049 | 2e gehalte zilveren dinercouvert, meester: J.M. van Kempen, Voorschoten, 1877, gewicht 147 gram, lengte circa 21 cm | € 40-60 | € 65 |
2053 | Drie 2e gehalte zilveren dinercouverts, puntfilet, één couvert afwijkend van de andere twee couverts, diverse jaren, gewicht 368 gram, circa 20 cm -het afwijkende couvert met inscriptie- | € 150-200 | € 200 |
2054 | Zes 2e gehalte zilveren dessertvorken, Hollands glad, drie meester: Wed. Hermannus Ridder, Groningen, 1829, drie meester: J. van de Wall, Arnhem, 1845, gewicht 203 gram, lengte 16,8 cm -één vork met verbogen tanden- | € 80-100 | € 110 |
2055 | Vier zilveren dessertcouverts, Hollands glad, meester: François Simons, 's-Gravenhage, 1800-1809, gewicht 278 gram, lengte lepel 17,2 cm -één lepel met verbogen steel is van een andere meester en jaar- | € 200-300 | € 170 |
2057 | Twaalf zilveren theelepels met reliëfdecor van waaier en guirlande, meester J.A. van Kempen & Zonen, Voorschoten, gewicht 147 gram, lengte 10,5 cm, in originele cassette | € 70-90 | € 85 |
2059 | Twaalf 2e gehalte zilveren aposteltheelepels, met getorste stelen gedecoreerd met bloemetje, voorzien van pseudokeuren, gewicht 184 gram, 12 cm, in cassette | € 80-100 | € 110 |
2060 | Gelobde zilveren brandewijnkom met opstaande oren, meester: Hendrik Willem van Giffen, Groningen, 1790-1791, gewicht 189 gram, 9 × 20 × 11,5 cm -voetrand en een oor gedeukt- | € 300-500 | € 350 |
2071 | Ovaal 2e gehalte zilveren doosje met gedreven decor van boer met twee koeien, omgeven door acanthusranken, meester: Hooijkaas C.V., 1929, gewicht 90 gram, 9,5 × 7,5 × 2 cm | € 20-30 | € 60 |
2072 | Geribd 2e gehalte zilveren lepeldoosje op vier klauwpootjes, 1844, binnenzijde deksel gegraveerd: 'Uit Achting Vereert Door R. H. Dam, L. van den Berge, gewicht 248 gram, 3,5 × 14 × 8,5 cm -lijmresten aan de binnenzijde, pootjes van later datum- | € 100-150 | € 120 |
2081 | 2e gehalte zilveren luciferdooshouder met gedreven decor van De Nachtwacht, meester: Zaanlandse Zilversmeden, 1934, gewicht 106 gram, 3,5 × 11,5 × 7 cm | € 40-60 | € 60 |
2082 | 2e gehalte zilveren tafelaansteker met decor van boerenbruiloft, onderop met inscriptie 'KW', meester: Zaanlandse Zilversmeden, midden 20e eeuw, brutogewicht 424 gram, 10 × 8 × 3 cm | € 40-60 | € 30 |
2083 | 2e gehalte zilveren rozenkransdoosje met gedreven decor van boerengezelschap, meester: J.H.W. Visser & H.R. Bijkerk, Steenwijk, gewicht 67 gram, 6,5 × 4,5 × 1,5 cm | € 20-30 | € 45 |
2084 | Twee 2e gehalte zilveren asbakjes, de één met gedreven decor van 'De Stier' van Paulus Potter, meester: Zilverfabriek Voorschoten, 1949, de ander met Hollands decor van gezellige drinkers, meester: Schoonhovens Zilverfabriek Hooijkaas, 1929, gewicht 122 gram, grootste 9,5 × 9,5 cm | € 60-80 | € 55 |
2088 | 2e gehalte zilveren broodmand op vier pootjes, en decor van ajourgezaagde en gegraveerde bloemen, meester: J. Krins, Schoonhoven, 1973, gewicht 774 gram, 14,5 × 34 × 27 cm | € 600-800 | Not sold |
2095 | Paar 1e gehalte zilveren groentelepels, rondfilet, meester: Daniël van Outvorst, Amsterdam, 1895, gewicht 249 gram, 27 × 5,5 cm -één met deukje in de rand- | € 150-200 | € 150 |
2100 | 2e gehalte zilveren inktstel met geslepen glazen inktpotten, op houten voet, meester: J.M. van Kempen, Voorschoten, 1875, 11 × 16 × 15 cm | € 30-50 | € 95 |
2101 | Bergkristallen bokaal op voet met 2e gehalte zilveren monturen, de voet met appliques in de vorm van zeewezens met rood glazen oogjes, draagt enkel een modern herkeur, hoogte 15,5 cm -defecten, veel steentjes missend- | € 100-150 | Not sold |
2103 | Gezwart houten sieradendoosje met zilveren art nouveau applique van dame, zwaluwen en bloesem, 5,5 × 16,5 × 9,5 cm | € 200-300 | Not sold |
2104 | 2e gehalte zilveren bestekdelen, hartfilet, bestaande uit: elf dinercouverts, één extra lepel, 21 dessertcouverts, en negen extra lepels, meester: J.M. van Kempen & Zonen, Voorschoten, en W.F. Schuss, Amsterdam, eind 19e eeuw, gewicht 3989 gram, groot 21 cm, klein 18 cm | € 2000-3000 | € 2200 |
2111 | Twaalf dinermessen met 2e gehalte zilveren heft, Haags lof, meester: Koninklijke Van Kempen & Begeer, Zeist, 1964, brutogewicht circa 1229 gram, 24,5 cm -gebruikssporen- | € 200-300 | € 550 |
2114 | Negenpersoons 2e gehalte zilveren viscouvert en visdiencouvert, puntfilet, met gegraveerde rand, meester: J.M. van Kempen & Zonen, Voorschoten, circa 1920, gewicht 1087 gram, mes circa 21 cm, vork circa 17 cm | € 600-800 | € 600 |
2115 | Zes 1e gehalte zilveren dessertvorken, Hollands glad, verso gemonogrammeerd, meester: Jan van den Broek, Amsterdam, 1834, gewicht 427 gram -tanden sleets- | € 200-300 | € 260 |
2117 | Twaalf dessertmessen met 2e gehalte zilveren heften, Haags lof, zes meester: wed. H. Looren de Jong, Schoonhoven, 1965, en zes meester: Koninklijke Van Kempen & Begeer, Zeist, 1964, brutogewicht, 865 gram, circa 20,6 cm -gebruikssporen- | € 150-200 | € 550 |
2118 | Twaalf 1e gehalte zilveren dinercouverts, waarvan twaalf lepels en tien vorken meester: Martinus van Stapele, 's-Gravenhage, 1772, en twee vorken meester: Johannes van der Toorn II, 's-Gravenhage, 1774, gewicht 1500 gram, lepel 21,5 cm | € 1000-1500 | € 1000 |
2120 | Negen 2e gehalte zilveren dinerlepels, Haags lof, meester: J.M. van Kempen & Zonen, Voorschoten, 1901, gewicht 608 gram, circa 20,5 cm | € 350-450 | € 350 |
2129 | Achttien dinermessen en twaalf dessertmessen met BWZG heften, rondfilet, meester: J.M. van Kempen & Zonen, Voorschoten, gekeurd voor buitenlandse werken 1893-1906, brutogewicht circa 2511 gram, 25 cm en 20,5 cm -defecten- | € 350-450 | € 500 |
2130 | 2e gehalte zilveren menagèrestandaard met gegraveerd bloemdecor, centraal een houder met ananasdecor en op de voet drie schelpvormige specerijenschaaltjes, meester: Jan Grebe Jr. & Leendert Glazener, Rotterdam, 1847, onderzijde gegraveerd: 'Van Magdalena Anna Jacoba Nolet den 29 October 1847', gewicht 271 gram, circa 14 × 15 × 15 cm | € 200-300 | € 210 |
2132 | 2e gehalte zilveren vaasvormige strooier en mosterdpot, met gegraveerde dekselrand en voet, opengewerkte buik met blauw binnenglas, meester: D.H. Weissich, Middelburg, 1820 en 1821, hoogte 15 cm -enkele restauraties en gebruikssporen, binnenbakje van de strooier is van later datum- | € 350-450 | Not sold |
2137 | 2e gehalte zilveren mosterdpotje en paar zoutschaaltjes met blauw glazen binnenbakjes en 2e gehalte zilveren lepeltjes, hoogte 9,5 cm -binnenbakjes van de zoutschaaltjes passen niet goed, enkele defecten- | € 50-70 | € 95 |
2144 | Zes 2e gehalte zilveren dessertcouverts, en drie extra lepels, Haags lof, meester: J.M. van Kempen & Zonen, Voorschoten, circa 1900, gewicht 742 gram, circa 18 cm | € 400-600 | € 650 |
2145 | Negen 2e gehalte zilveren dessertcouverts, Haags lof, meester: J.M. van Kempen & Zonen, Voorschoten, circa 1900, gewicht 813 gram, circa 18 cm -één vork verso gegraveerd: 'Marianne', enkele tanden verbogen- | € 400-600 | € 425 |
2152 | BWZG (750/000) taartschep met gegraveerd decor van een musicerende vrouw, gemerkt 12 lötig, 19e eeuw, gewicht 61 gram, 29 × 6,5 cm | € 30-50 | € 30 |
2155 | 2e gehalte zilveren mand met strikken, guirlandes en portretmedaillons, voorzien van pseudokeuren, meester: Pier van der Woude, Sneek, 1910, gewicht 980 gram, 13 × 34 × 22 cm | € 600-800 | € 900 |
2156 | Set van zes zilveren kandelaars, Louis Quinze-stijl, drie paren: één paar 1e gehalte zilver, en twee paar 2e gehalte zilver, Duitsland, brutogewicht 3205 gram, 21 × Ø 11,5 cm | € 2000-3000 | € 2200 |
2162 | 1e gehalte zilveren bouilloire, het komfoor met ajourgezaagd spijlendecor, het geheel gedecoreerd met parelranden, meester: Jan Buysen, Amsterdam, 1805, winkeliersmerk: Diemont, afmeting circa 40 × 28 × 16 cm, daarbij: bijpassende melkkan en theebus, beide meester: Pierre Hyacinthe la Ruelle, Amsterdam, 1807, herkomst: Juwelier Antiquair Premsela & Hamburger, Amsterdam | € 4000-6000 | Not sold |
2163 | Vier zilveren Louis Quinze kandelaars, met rocaille- en volutendecor in de stam, de gecontourneerde voet met drie geappliceerde pootjes in de vorm van rocailles om een glad medaillon, meester: Hendrik Fortman, Leiden, 1755-1766, met bladvormige bobèches van later datum, gewicht 1807 gram, hoogte 20 cm | € 12000-16000 | € 16000 |
2164 | 2e gehalte zilveren visschep, rondfilet, met gegraveerde vis en ajourgezaagd bandmotief, meester: J.M. van Kempen & Zonen, Voorschoten, 1889, gewicht 150 gram, 34 × 9 cm | € 100-150 | € 110 |
2167 | Rechthoekige en ronde 1e gehalte zilveren koektrommel op onderschotel, met gegraveerd voluut- en bloemdecor en geprofileerde randen, meester: Lodewijk van Grasstek, Amsterdam, 1860-1861, gewicht 1393 gram, circa 10 × 30 × 23 cm | € 1000-1500 | € 1100 |
2171 | Driedelig 2e gehalte zilveren roomstel, bestaande uit: suikerpot, roomkan en lepelvaasje, met strak houten greep, meester: J.M. van Kempen & Zonen, Voorschoten, 1911, brutogewicht 366 gram, 10 × 18 × 9 cm | € 180-220 | € 180 |
2173 | 2e gehalte zilveren jasseron schakelcollier met twee 2e gehalte zilveren breidoppen in de vorm van een slof, gewicht 15,8 gram, circa 40 cm | € 30-50 | € 30 |
2176 | Zilveren miniatuur: chatelaine met schaar en naaldenkoker, meester: Daniël van Strant, Amsterdam, 1745, lengte 16,5 cm | € 600-800 | € 950 |
2178 | Verzameling van twaalf zilveren vingerhoedjes, diverse gehaltes en modellen, gewicht 51 gram | € 80-100 | € 60 |
2196 | 2e gehalte zilveren flessenstop gedecoreerd met molen met beweegbare wieken, 2e gehalte zilveren schepje met oud-Hollands decor van een boerin, en flessenbak met 2e gehalte zilveren rand, flessenbak Ø 11 cm | € 100-150 | Not sold |
2201 | Zilveren brijlepel met gegraveerd familiewapen van vermoedelijk de families Baart de la Faille-van Wageningen, meester: Cornelis Hilberts, Amsterdam, 1713/1714, gewicht 148 gram, lengte circa 30 cm | € 600-800 | € 500 |
2208 | 2e gehalte zilveren kinderbeker met filetrand, meester: Koninklijke Van Kempen & Begeer, Zeist, 1985 -zonder inscriptie-, gewicht 93 gram, hoogte 7,5 cm | € 60-80 | € 110 |
2211 | 2e gehalte zilveren tamboereernaald, zilveren pijpenwroeter in de vorm van een bokkenpootje, BWZG vulpotloodje en breipenschede met vermoedelijk gevlochten baleinen en zilveren montuur, circa 1800 -klein defect-, brutogewicht 49 gram | € 100-150 | € 95 |
2216 | Gelobde 2e gehalte zilveren schaal op voet, de onderzijde met gravering: 'M.S. Ary Scheffer 5-8-1938', ter ere van de tewaterlating van het vrachtschip de Ary Scheffer, gebouwd door N.V. Industriële Maatschappij 'De Noord', Alblasserdam, meester: Carl M. Cohr, Denemarken, gewicht 363 gram, 7,5 × Ø 25,5 cm | € 150-200 | € 200 |
2220 | 2e gehalte zilveren soepdienlepel, parelrand, meester: J.M. van Kempen & Zonen, Voorschoten, 1889, gewicht 169 gram, 29 × Ø 9 cm | € 80-100 | € 80 |
2226 | Rechthoekig 2e gehalte zilveren cabaret op vier bolpoten, afgezet met parelrand, het plat gegraveerd: 'Hoogheemraden, Hoofdingelanden en Plaatsvervangers van het Hoogheemraadschap Putten - Aan den Heer J.D. Preijt bij zijn 40 Jarige Ambtsvervulling als Dijkgraaf of Secretaris 1835-1875', meester: Lambertus Spiegeler, Amsterdam, 1861, gewicht 682 gram, 33 × 25,5 cm | € 250-350 | € 350 |
2227 | Tien 2e gehalte zilveren dessertcouverts, en twee extra vorken, Haags lof, meester: J.M. van Kempen & Zonen, Voorschoten, circa 1920, verso gemonogrammeerd 'C.A.T.', gewicht 1092 gram, 18 cm -in cassette met defect- | € 400-600 | € 550 |
2229 | Divers zilverwerk, diverse gehaltes, waaronder: 2e gehalte zilveren dessertcouvert, Haags lof, en 2e gehalte zilveren taartschepje, meester: J.F.J. van den Broek, Amsterdam, 1899, gewicht zilver 175 gram, taartschep circa 20 cm | € 80-100 | € 85 |
2244 | 1e gehalte zilveren strooier en dekselpotje op drie klauwpootjes, beide Londen, 1886 en 1888, gewicht 231 gram, strooier circa 10,5 × Ø 8 cm -deksel van potje zit vast en knopje ontbreekt- | € 120-160 | € 130 |
2249 | 1e gehalte zilveren beker met geciseleerd decor van runderen, gewicht 147 gram, circa 7 × 11 × 8 cm | € 100-150 | Not sold |
2253 | Zilveren tabaksdoos, het deksel ingelegd met gestoken ivoren scène van beweegbaar liefdespaar, omgeven door Chinees decor, ook de bodem ingelegd met ivoor, zilver meester: Jan van Giffen, Groningen, 1774-1775, brutogewicht 186 gram, 14 × 5,3 × 3,6 cm -kopie CITES EU-certificaat bijgevoegd, geen uitvoer buiten de EU- | € 1000-1500 | € 9500 |
2257 | Set van zes BWZG Djokja theelepels met geciseleerd wajangdecor, en BWZG Djokja mokkalepels met wajangdecor, gewicht 109 gram,11,5 en 9 cm | € 40-60 | € 35 |
2267 | 1e gehalte zilveren drie-armige kandelaar met geribde balustervormige stam, meester: Gerritsen & Van Kempen, Zeist, 1938, brutogewicht 677 gram, 30 × 20 × 20 cm -gebruikssporen- | € 150-200 | € 425 |
2269 | 2e gehalte zilveren theepot met gegraveerde bandmotieven, standring gegraveerd: 'Ms M. Mas 11 July 1841 -1866', meester: J.M. van Kempen & Zonen, Voorschoten, gewicht 286 gram, circa 12 × 20 × 13 cm -deukjes- | € 150-200 | € 120 |
2275 | Gladde 2e gehalte zilveren sauslepel met puntig steeluiteinde, meester: Jacobus van Vorst, Rotterdam, 1850, gewicht 72 gram, 17 × 6,5 cm | € 30-50 | € 40 |
2280 | 1e gehalte zilveren theezeef met gehamerd decor, afgezet met parelrand, op bijbehorend lekbakje, meester: Begeer, van Kempen & Vos, Utrecht, circa 1930, gewicht 108 gram, circa 3 × 13 × 9 cm | € 40-60 | € 80 |
2291 | Paar gehamerde en geciseleerde 1e gehalte zilveren tafelkandelaars, meester: L.W. van Kooten Jr., Amsterdam, 1927, gewicht 144 gram, 4,5 × Ø 7 cm -deukjes- | € 150-200 | € 350 |
2304 | Tien 2e gehalte zilveren taartvorkjes, puntfilet, meester: Zilverfabriek Voorschoten en Gerritsen & Van Kempen, Zeist, gewicht 134 gram, 11 cm, in cassette voor twaalf | € 70-90 | € 60 |
2310 | Zilveren haarborstel met decor van dame en bloemen, art nouveau, niet gekeurd, 23 × 6,5 × 4 cm -deukjes- | € 100-150 | Not sold |
2322 | 2e gehalte zilveren gegraveerde toasttang met heliotroop steel, meester: Daniël de Haas, Amsterdam, 1868, brutogewicht 136 gram, lengte 28 cm -steel mogelijk van later datum- | € 80-100 | € 100 |
2323 | 2e gehalte zilveren tabaksdoos met fijn gegraveerd decor van lijnen en cirkels, 1830, gewicht 148 gram, 2,5 × 12 × 7 cm -lichte gebruikssporen- | € 100-150 | € 85 |
2325 | 2e gehalte zilveren standaard gemaakt van een bijbelklamp uit 1809, gewicht 55 gram, 2,8 × 14 × 3 cm | € 70-90 | Not sold |
2330 | 3e gehalte zilveren tastevin, greep gevormd van twee naar elkaar toegewende slangen, de rand gegraveerd: 'A. Chaput de Royat', Frankrijk, 19e eeuw, gewicht 107 gram, Ø 9,5 × 2,5 × 11,5 cm -deukje- | € 120-160 | € 120 |
2331 | 2e gehalte zilveren aardbeienschep, ontwerp van Gustav Beran, meester: Gerritsen & Van Kempen, Zeist, 1948, gewicht 76 gram, 21 × 6 cm | € 60-80 | € 220 |
2332 | Paar verguld 1e gehalte zilveren sierlepels met geciseleerd decor van vogels en bloemen, Engeland, gewicht 174 gram | € 100-150 | € 100 |
2334 | 2e gehalte zilveren schuttersgilde schild met gegraveerd decor van Sint Joris en de draak en tekst: 'Johannes Hendrikus van Hirtum Koning van St. Joris Gilde tot St. Oedenrode 1838', meester: Johannes A.W. van Gemert, 's Hertogenbosch, 1839, gewicht 37 gram, circa 16 × 13 cm -gebruikssporen- | € 400-600 | € 400 |
2339 | 1e gehalte zilveren bladwijzer in de vorm van een dier, Italië, begin 20e eeuw, gewicht 22 gram, 7,5 × 5,8 cm | € 100-150 | Not sold |
2345 | Paar deels gesatineerd zilveren dienlepels met gegraveerde bak, en getorste en bewerkte steel, gekeurd met belastingteken van 1831-1893, gewicht 108 gram | € 80-100 | Not sold |
2346 | 2e gehalte zilveren fotolijst gemaakt van beursbeugel met jacht- en bloemdecor, gewicht zilver 69 gram, fotomaat circa 7 × 6 cm | € 80-100 | Not sold |
2351 | Zilveren naaldenkoker met geciseleerd decor van liefdesscenes, onduidelijk meesterteken, Amsterdam, 1774 of 1798, gewicht 16 gram, circa 10 cm | € 100-150 | € 95 |
2352 | 2e gehalte zilveren caketangetje met gedreven bloemendecors, meester: B.W. van Eldik & A.F. van der Scheer, Zutphen, gewicht 36 gram, lengte 12 cm | € 20-30 | € 30 |
2360 | Opengewerkte 1e gehalte zilveren broodmand, meester Gerritsen & Van Kempen, Zeist, 1960, 9 × 27 × 18,3 cm, gewicht 420 gram | € 400-600 | € 350 |
2362 | 2e gehalte zilveren petit-fourcouvert, de stelen met voluutdecor, meester: Cornelis van Baaren, 1889, gewicht 84 gram, 19,5 cm | € 60-80 | Not sold |
2364 | Rechthoekig 2e gehalte zilveren inktstel op vier bloemvormige pootjes, gegraveerd: 'Opgedragen Aan den WelEd. Geb. Heer B.J. Momma ter herinnering aan zijn 25-Jarig Bestuur de Loodgieterij op de Prinsengracht de Oude Loodmijn, door zijn onderhebbende. 1 Nov 1834 - 1 Nov 1859', meester: Cornelis Ernst Held, Amsterdam, 1859, brutogewicht 925 gram, 11 × 21 × 12 cm -één dop van het inktstel ontbreekt en een ornament ontbreekt- | € 100-150 | € 120 |
2366 | Zes 1e gehalte zilveren dessertcouverts, filetrand, meester: Martinus van Stapele, 's-Gravenhage, 1779, gewicht 590 gram, circa 18,5 cm | € 400-600 | € 425 |
2367 | 2e gehalte zilveren ronde koektrommel met geciseleerd decor in het deksel, meester: Johannes Adrianus van der Toorn, 's-Gravenhage, 1821, met inscriptie aan de binnenkant van het deksel 'Aandenken van mijn geliefde Vader', 311 gram, 8 × Ø 13 cm -meerdere deuken- | € 200-300 | € 210 |
2370 | Paar 1e gehalte zilveren groentelepels, rondfilet, meester: Daniel van Outvorst, Amsterdam, 1886, gewicht 244 gram, 27 × 5,5 cm | € 100-150 | € 150 |
2371 | Paar 2e gehalte zilveren pasteischepjes, de stelen gedecoreerd met geciseleerde bloemen, meester: Cornelis van Baaren, Schoonhoven, 1888, gewicht 91 gram, 19,5 cm | € 60-80 | € 60 |
2374 | Divers 2e en 3e gehalte sloopzilver in de vorm van gebroken thee- en longdrinklepels, gewicht 153 gram | € 70-90 | € 60 |
2377 | Zes 1e gehalte zilveren koffielepels, de rand van de steel bewerkt, voorzien van monogram: NVS, meester: Casper Stoll I, 's-Gravenhage, 1804, gewicht 108 gram, lengte 14,7 cm | € 200-300 | Not sold |
2391 | Twaalf 2e gehalte zilveren cakevorkjes en één dienvork, rondfilet, meester: J.M. van Kempen & Zonen, Voorschoten, gewicht 192 gram, dienvork 17 cm | € 100-150 | € 80 |
2394 | Elf 2e gehalte zilveren taartvorkjes met waaiersteel, meester: J.M. van Kempen & Zonen, Voorschoten, in cassette, gewicht 111 gram, lengte 11,8 cm | € 40-60 | € 65 |
2395 | Tien 2e gehalte zilveren taartvorkjes, Haags lof, meester: Gerritse & Van Kempen, Zeist, gewicht 153 gram, 12 cm | € 80-100 | € 220 |
2404 | Zilveren miniatuur: kaarsensnuiter in houder, meester: Pieter van Somerwil I, Amsterdam, eerste helft 18e eeuw, hoogte 8 cm | € 300-500 | € 325 |
2408 | Twee zilveren miniaturen: lampetkan en kom, 18e eeuw, gewicht 26 gram, kan, 4 × 4,5 × 2,2 cm -kom met aanzet voor twee oren, greep van de kan opnieuw aangezet- | € 100-150 | Not sold |
2409 | Drie zilveren miniaturen: 2e gehalte zilveren visemmer, gieter, en ovaal pillendoosje met gedreven decor van cherubijntjes, gewicht 41,8 gram, emmer 4,5 × Ø 3,5 cm | € 100-150 | € 120 |
2414 | Zilveren miniatuur: theebusje met sterdecor, meester: meester van de druiventros, tweede helft 17e eeuw, 4 × 3 × 1,5 cm | € 350-450 | € 325 |
2415 | Hoog 2e gehalte zilveren lodereindoosje met gegraveerd decor van lijnen en kabelranden, onduidelijk meesterteken, 1865, gewicht 21 gram, 4,5 × 2 × 2 cm -gedeukt- | € 60-80 | € 60 |
2417 | Zilveren miniatuur: ronde brandewijnkom met platte opengewerkte oren, meester: 'meester van het bokje', Amsterdam, 17e eeuw, 2 × 7 cm | € 300-500 | € 250 |
2422 | Zilveren miniatuur: prieelvormig driehoekig zoutvat met centraal een beeld, eerste helft 18e eeuw, voor een vergelijkbaar exemplaar van Willem van Strant, zie: J. Endlich. Nederlandse zilveren miniaturen uit de 17de en 18de eeuw, afb. 340, pag. 74/75, hoogte 4,5 cm | € 800-1200 | Not sold |
2425 | Zilveren miniatuur: vierkante tabakspot met afgeschuinde hoeken en florale bandversiering, inclusief binnendeksel, meester: Arnoldus van Geffen, Amsterdam, 1741, hoogte 4 cm | € 1500-2000 | Not sold |
2431 | Zilveren miniatuur: groot formaat waterketel, meester: Arnoldus van Geffen, Amsterdam, 1746, 7 × 6 × Ø 4,7 cm -hengsel zit los, deukjes in buik- | € 400-600 | Not sold |
2433 | Klein spiegeltje in 2e gehalte zilveren lijst, op de achterplaat fleur-de-lis, onduidelijk meesterteken, vermoedelijk B.W. van Eldik, 1917-1950, brutogewicht 71 gram, 7,5 × 6 cm | € 40-60 | € 30 |
2435 | Twee zilveren miniaturen: blakers, meester: Hendrik van der Star, Amsterdam, tweede helft 17e eeuw, lengte grootste 8 cm -beide met defecten- | € 100-150 | € 80 |
2439 | Gouden muntbroche van Scheepjesschelling, 1758, gewicht 8,2 gram, Ø 2,8 cm | € 300-500 | € 425 |
2453 | Eremedaille, in zilver, in de orde van Oranje-Nassau, aan driekleurig lint in cassette van de Kanselarij der Nederlandse Orden | € 50-70 | € 40 |
2500 | Granatencollier van gefacetteerde kralen aan 14kt gouden bloemslot gezet met granaat, lengte circa 48 cm | € 80-100 | € 75 |
2508 | 18kt gouden armband van gematteerde schakels, gewicht 19,4 gram, lengte circa 19 cm | € 500-700 | € 800 |
2516 | Parelcollier van gecultiveerde parels aan 18kt witgouden bakslot gezet met gecultiveerd pareltje, lengte circa 50 cm | € 100-150 | € 80 |
2530 | Paar 14kt gouden oorhangers gezet met zaadpareltje en roosdiamantjes gezet in bloemvorm, brutogewicht 3,4 gram, 1,5 cm -roségouden brisuur van later datum- | € 150-200 | € 230 |
2533 | 14kt gouden ring gezet met een entourage van amethist en citrien, mt. 16,5, brutogewicht 2,9 gram | € 70-90 | € 240 |
2542 | Bloedkoralen collier van ton- en kaasvormige kralen aan 14kt gouden bloemslot gezet met bloedkoraal, lengte circa 47 cm | € 200-300 | € 200 |
2543 | Parelcollier van gecultiveerde parels aan wit- en geelgouden bolslot, lengte circa 56 cm | € 100-150 | € 80 |
2549 | 14kt rosé- en geelgouden hanger gezet met onyx, bloemenapplique met zaadpareltje en baardje, aan gevlochten zwart koord, vermoedelijk vermaakt van sluiting, brutogewicht 7,6 gram, hanger 5,5 cm, koordlengte circa 45 cm -keur weggesleten- | € 200-300 | € 270 |
2550 | Bloedkoralen sautoir van kleine bol- en tonkralen, aan 14kt gouden pastonslotje, brutogewicht 26,0 gram, lengte circa 127 cm | € 100-150 | € 90 |
2553 | Ovale 14kt gouden hanger gezet met intaglio voorzien van dierenvoorstelling, brutogewicht 5,4 gram, circa 4 × 2 cm | € 200-300 | Not sold |
2562 | Bloedkoralen collier van en-chûte geregen bolkralen, grootste kraal 1,5 cm, met tonvormige tussenkralen van circa 0,5 cm, aan slot van bloedkoralen kraal, brutogewicht 88,5 gram, lengte circa 83 cm -wat speling op de draad- | € 600-800 | € 550 |
2573 | 14kt gouden medaillonhanger, één kant gezet met carneool, de andere kant met bloemdecor en zwart email, binnenzijde voorzien van een haarwerkje, brutogewicht 3.8 gram, circa Ø 2,2 cm | € 100-150 | € 130 |
2574 | 18kt gouden hanger gezet met een ronde cabochongeslepen citrien, elk pootje van de vierpootszetting gezet met diamantje, totaal 0.02ct, brutogewicht 5,6 gram, 3 × 2 cm | € 350-450 | € 375 |
2576 | 14kt gouden schelpcameebroche, voorstelling: Eros in de strijdwagen van Diana, circa 1850, brutogewicht 4,6 gram, 3,3 × 2,8 cm | € 100-150 | € 100 |
2577 | 14kt gouden ring gezet met een entourage van gefacetteerde granaten, mt. 18, brutogewicht 5,0 gram | € 150-200 | € 140 |
2592 | Driestrengs granatenarmband van gefacetteerde granaatkralen aan 14kt gouden bakslot gezet met granaat, lengte circa 18 cm | € 80-100 | € 110 |
2596 | 14kt gouden ring gezet met een entourage van roosdiamanten, middensteen bruin getint, 0,6 × 0,5 cm, mt. 16,5, brutogewicht 2,2 gram -één roosdiamantje missend- | € 200-300 | € 200 |
2613 | Negenstrengs granatenarmband van gefacetteerde granaatkraaltjes aan 14kt gouden bakslot, gezet met een entourage van granaat, lengte circa 18,5 cm | € 150-200 | € 180 |
2617 | Kralentas met 2e gehalte zilveren opengewerkte beugel met decor van koeien, aan jasseronketting, 1925, circa 20 × 16 cm | € 60-80 | € 60 |
2633 | 14kt gouden schuifcollier van gourmetschakels waaraan een gouden hanger gezet met micromozaïek: bloemen, brutogewicht 12,8 gram, lengte collier circa 68 cm, hanger circa 4,5 cm | € 300-500 | € 350 |
2635 | Indiase 14kt gouden hanger, tweezijdig te dragen, één zijde gezet met een entourage van 32 roosdiamanten en een robijntje, andere zijde met groen- rood-, blauw- en wit email, pampel met robijntje en drie zaadpareltjes, brutogewicht 17,0 gram, circa 6 × 3 cm | € 800-1200 | € 1300 |
2640 | 14kt gouden bloembroche, het hart gezet met een entourage van topaas en twaalf diamantjes, mille griffe gezet, meester: J. Blits, Amsterdam, 1966-1975, brutogewicht 17,0 gram, Ø 3,2 cm | € 600-800 | € 600 |
2646 | Sparkling insect: 14kt gouden en 1e gehalte zilveren broche in de vorm van een insect, het lijfje gezet met ovaal cabochongeslepen opaal en parel, de vleugels en kop gezet met 23 roosdiamanten, grootste 0,04 × 0,05 cm, de oogjes gezet met twee cabochongeslepen robijntjes, brutogewicht 9,8 gram, 3,5 × 2,4 × 1,2 cm | € 1500-2000 | € 1900 |
2657 | 14kt gouden rosé- en geelgouden broche in de vorm van een druiventros, de druiven gezet met een robijntje, de takken gezet met zaadpareltjes, brutogewicht 19,8 gram, 5 × 3,5 cm | € 500-700 | € 750 |
2674 | 14kt gouden ring pavégezet met briljantgeslepen diamanten, mt. 16, brutogewicht 2,5 gram -binnenzijde voorzien van datum- | € 400-600 | € 350 |
2675 | 14kt gouden ring gezet met gesneden familiewapen in bergkristal, herkomst: laatste telg bijgenaamd 'De Witte Tullink', Jonkheer Johan van Oldenbarneveld, overleden 1996, mt. 19, brutogewicht 7,6 gram | € 100-150 | € 300 |
2695 | 3e gehalte zilveren ring gezet met een entourage van twintig blauwe saffieren, mt. 16,5, brutogewicht 4,4 gram | € 100-150 | Not sold |
2697 | 18kt wit- en geelgouden bandring gezet met geslepen lichtblauwe aquamarijn, circa 0.54ct, geflankeerd door een entourage van briljantgeslepen diamanten, totaal circa 0.86ct, mt. 17,25, brutogewicht 7,4 gram | € 1800-2200 | Not sold |
2710 | 18kt witgouden toi-et-moi ring gezet met twee entourages van briljantgeslepen diamanten, middenstenen, 0.48ct en 0.27ct, kwaliteit VS, kleur G-H, omgeven door 24 diamanten, totaal circa 0.30ct, kwaliteit VS en SI, kleur F-G, mt. 17.5, brutogewicht 4,0 gram, met certificaat | € 1800-2200 | Not sold |
2715 | 14kt witgouden ring gezet met briljant- en baguettegeslepen diamant, grootste middensteen circa 0.40ct, omgeven door twee diamanten van circa 0.20ct, geflankeerd door zes baguettegeslepen diamanten en 14 briljantgeslepen diamanten, circa 0.60ct, totaal circa 1.40ct, kwaliteit VS en SI, kleur F-G, mt. 17,75, brutogewicht 4,4 gram | € 2500-3500 | Not sold |
2718 | BWGG armband van geschulpte schakels gedecoreerd met blauw- en wit email, met bakslot en veiligheidsketting, brutogewicht 28,0 gram, 17 × 1,8 cm | € 700-900 | € 650 |
2722 | Indiase 14kt gouden stijve armband in de vorm van twee pauwen, met scharnier en schroefslot, gezet met roosdiamanten en gedecoreerd met blauw, rood en wit email, brutogewicht 58,6 gram, binnenmaat 5,5 cm -één steen mist en restauratie- | € 2000-3000 | Not sold |
2732 | 18kt gouden omegacollier van tien gesatineerde strengen, aan 18kt gouden geel- en witgouden sluiting bestaande uit: gesatineerde bol met draaibare witgouden schijf, aan een zijde gezet met diamant, circa 0.15ct, brutogewicht 24,3 gram, lengte circa 44 cm | € 2000-3000 | Not sold |
2735 | 14kt gouden solitairring met briljantgeslepen diamant, circa 0,25ct, mt. 17,75, brutogewicht 2,6 gram -resten van inscriptie zichtbaar- | € 300-500 | Not sold |
2739 | 14kt gouden ring gezet met een entourage van roosdiamant, middensteen Ø 8 mm, omgeven door 16 roosdiamanten, alle gezet in zilver, mt. 16,75, brutogewicht 5,4 gram | € 800-1200 | € 2200 |
2744 | 14kt gouden schakelcollier van blokschakels, gewicht 8,0 gram, lengte circa 43 cm | € 200-300 | € 280 |
2745 | Vierstrengs parelcollier van gecultiveerde pareltjes aan BWGG bakslot gezet met simuli, lengte circa 50 cm | € 100-150 | € 240 |
2747 | En-chûte geregen parelcollier van gecultiveerde parels aan platina parelsluiting gezet met gecultiveerd pareltje, grootste parel 0,5 cm, kleinste 0,2 cm, lengte circa 40 cm | € 100-150 | € 260 |
2750 | En-chûte geknoopt parelcollier van gecultiveerde parels aan 14kt wit- en geelgouden bakslotje gezet met gecultiveerd pareltje, lengte circa 59 cm | € 200-300 | € 200 |
2751 | Collier van gefacetteerde robijnkralen aan onedel S-slot, lengte circa 46 cm | € 250-350 | € 200 |
2753 | Dubbelstrengs parelcollier van gecultiveerde Akoya-parels aan 14kt witgouden slot gezet met 25 briljant- en achtkantgeslepen diamanten en drie markiesgeslepen blauwe saffieren, lengte circa 46 cm | € 800-1200 | € 1100 |
2755 | Parelcollier van gecultiveerde parels aan 18kt witgouden bakslot gezet met twee gecultiveerde parels en zes turkooisjes, lengte circa 69 cm | € 100-150 | € 90 |
2759 | Driestrengs parelarmband van gecultiveerde parels aan 18kt witgouden bakslot gezet met robijntjes en gecultiveerde parel, geregen met vergulde 2e gehalte zilveren verdelers, lengte circa 18,5 cm | € 150-200 | € 150 |
2761 | 14kt witgouden hanger gezet met een entourage van zeven achtkantgeslepen diamantjes aan BWGG Venetiaans schakelcollier, brutogewicht 4,4 gram, lengte circa 40 cm | € 200-300 | € 200 |
2762 | Twee parelcolliers van gecultiveerde parels aan een BWGG en een 3e gehalte zilveren sluiting, lengte circa 40 en 42 cm | € 80-100 | € 60 |
2764 | Sautoir van grijze en witte zoetwaterbarokparels, lengte circa 124 cm | € 60-80 | € 60 |
2765 | Collier van in grootte verschillende zoetwaterbarokparels, lengte circa 87 cm | € 70-90 | € 50 |
2767 | Sautoir van petrolkleurige zoetwaterbarokparels, lengte circa 124 cm | € 80-100 | € 75 |
2771 | Collier van zilverkleurige en grijze zoetwaterbarokparels aan 1e gehalte zilveren karabijnsluiting, met bijbehorende armband, lengte circa 47 cm | € 70-90 | € 50 |
2772 | Collier van zilvergrijze zoetwaterbarokparels aan onedele magneetsluiting, met bijbehorende armband en paar oorstekers, lengte circa 46,5 cm | € 70-90 | € 80 |
2773 | Vijf-rijig rouwcollier van gitten kralen aan 2e gehalte zilveren slot gezet met een entourage van gitten, lengte circa 36 cm | € 40-60 | € 140 |
2774 | Parelcollier van gecultiveerde parels aan 14kt witgouden bakslot met veiligheidsachtje, lengte circa 78 cm | € 100-150 | € 80 |
2780 | 14kt gouden schakelcollier van ovale draadschakels, gewicht 24,6 gram, lengte circa 55 cm | € 600-800 | € 800 |
2782 | Parelcollier van gecultiveerde barokpareltjes, aan 14kt gouden bolslot, lengte circa 80 cm | € 80-100 | € 100 |
2816 | 14kt gouden gourmet schakelcollier waaraan een gouden hanger vermaakt van colliersluiting gezet met drie cabochongeslepen bloedkoraaltjes, brutogewicht 4,6 gram, lengte circa 45 cm -hanger gevuld met was- | € 120-160 | € 140 |
2821 | Twee granaten kralencolliers van gefacetteerde kralen, aan 14kt gouden sluiting, kort model 48 cm, aan kapittelslot, lang model circa 96 cm, aan gegraveerd bakslot | € 100-150 | € 100 |
2831 | En-chûte geknoopt parelcollier van gecultiveerde parels aan wit- en geelgouden bakslotje gezet met gecultiveerde parel, lengte circa 53 cm -gebroken- | € 80-100 | Not sold |
2842 | Ronde 14kt gouden broche gezet met bloedkoraal, daarbij: deel van een colliersluiting gezet met drie bloedkoraaltjes -gevuld met was-, brutogewicht 10,6 gram, Ø 3,2 cm | € 300-500 | € 250 |
2845 | 2e gehalte zilveren bedelcollier van jasseron schakels, waaraan elf diverse bedels en vier losse bedels, gewicht 22,0 gram, lengte circa 42 cm | € 50-70 | € 40 |
2846 | BWGG horlogeketting van ankerschakels aan musketonhaak, gewicht 9,3 gram, lengte circa 150 cm | € 200-300 | € 280 |
2849 | Ronde 3e gehalte zilveren broche gezet met cabochongeslepen carneool, de rand met roosjes, ontwerp Georg Nilsson, jaren '20, en 1e gehalte zilveren broche in de vorm van een vliegtuig, brutogewicht 29 gram, breedte circa 6 cm | € 40-60 | € 55 |
2854 | 14kt gouden broche van twee rozetten gezet met onyx en gouden applique, brutogewicht 3,6 gram, circa 3,8 cm | € 100-150 | Not sold |
2856 | 14kt gouden broche gezet met blauw email, waarop een entourage van negen roosdiamantjes, het email omgeven door achttien zaadpareltjes, met veiligheidskettinkje, brutogewicht 3,8 cm, 2 × 1,1 cm | € 150-200 | € 230 |
2860 | 14kt gouden broche gezet met een entourage van gefacetteerde granaat, brutogewicht 8,4 gram, Ø 3,5 cm | € 200-300 | € 180 |
2861 | Ruitvormige 18kt gouden broche vermaakt van een sluiting, gedecoreerd met filigrain, centraal gezet met een trapezoïdegeslepen bloedkoraal, brutogewicht 6,2 gram, 2,5 × 2,5 cm | € 200-300 | € 150 |
2897 | 2e gehalte (900/1000) zilveren jugendstil ceintuurgesp met decor van lissen, meester: George Adam Scheid, Wenen, Oostenrijk, circa 1900, gewicht 47 gram | € 200-300 | € 240 |
2899 | Stalen herenvestzakhorloge Omega, aan 3e gehalte zilveren horlogeketting van platte gourmetschakels, gewicht zilver 15,8 gram | € 30-50 | € 85 |
2905 | Paar BWZG broches in de vorm van Zeeuwse knopen, gewicht 19 gram, Ø 3,5 cm | € 40-60 | Not sold |
2916 | Twee Chinese BWZG armbanden met voorstellingen van het dagelijks leven in reliëf, binnenmaat circa 6 cm | € 60-80 | € 40 |
2919 | Twee natuurstenen kralencolliers, één modernistische houten collier met zilveren details, 2e gehalte zilveren ring, meester: E. Maier, Amsterdam, 1969-1992, 2e gehalte zilveren spangcollier met hanger van onyx, en drie natuurstenen hangers in zilveren zetting en één 2e gehalte zilveren schakelcollier, ring verstelbaar, lengte zilveren collier circa 42 cm, lengte houten collier circa 47 cm | € 50-70 | € 55 |
3003 | Zwartgelakt houten beeldje van vogel: Eames House Bird, ontwerp Charles & Ray Eames, uitvoering Vitra, 21e eeuw -defecten in lak en deukjes-, 27,5 × 24 × 8 cm | € 40-60 | € 80 |
3005 | Glazen vaas met geëtst decor van een naakte vrouw met waaier op zwarte achtergrond, de achterzijde met groen en zwart lijnendecor, uitvoering Karl Palda, Tsjechoslowakije, art deco, hoogte 27 cm | € 100-150 | € 350 |
3013 | Driedelige verzilverde bloemsteker in de vorm van lotus, uitvoering Reed & Barton, glazen schaal, uitvoering Holmegaard, Denemarken, en grijsroze geglazuurde aardewerk dekselvaas, 32 × 18 cm | € 60-80 | Not sold |
3016 | Vijf gepatineerd bronzen dierfiguurtjes, alle in de stijl van Walter Bosse, maar niet allemaal van zijn hand, midden 20e eeuw, 4,5 cm | € 100-150 | € 100 |
3019 | Collier 'De open Halsbuis' uitgevoerd in aluminium met draaibaar mechaniek, ontwerp en uitvoering Frans van Nieuwenborg en Martijn Wegman, Leiden, 1972, in originele doos met lederen foedraal | € 150-200 | € 150 |
3026 | Dikwandige helder glazen vaas met geëtst decor van een turner op de brug en lint met tekst: 'Vrank. Vrij. Vroom. Vroed.', en onderschrift '1908 L.S. 'Voorwaarts' 1943', ontwerp A.D. Copier, uitvoering Glasfabriek Leerdam, 18 × Ø 16 cm, zie collectie van het Nationaal Glasmuseum Leerdam voor een vaas met vergelijkbare gravering uit 1948 | € 150-200 | Not sold |
3027 | Fons van Laar (1959), 'Het waslijntje', pasteuze olieverf op doek, verso gesigneerd en gedateerd 2004, 35 × 80 cm | € 200-300 | € 100 |
3032 | Vitrine bestaand uit gestapelde plexiglazen blokken, het onderste blok voorzien van lamp, het geheel staand op een zwartgelakt houten basement, 227 × 48 × 48 cm | € 100-150 | € 80 |
3033 | Robert Terwindt (1940-2019), 'Poppenkast', gouache, r.o. gesigneerd, daarbij: catalogus met werken van de kunstenaar, 69 × 48 cm | € 150-200 | € 120 |
3037 | Colin Pearson (1923-2007), geglazuurde keramische vaas met twee oren, gesigneerd -volgrecht van toepassing-, 32 × 33 × 11 cm | € 500-700 | € 475 |
3044 | Jan Makkes (1935-1999), bloemstilleven, olieverf op doek, r.o. gesigneerd, jaren '80, 80 × 60 cm, daarbij: een monografie van Jan Makkes | € 100-150 | € 280 |
3049 | Glazen schaal met banen van antimooncraquelé, model Serica 76, ontwerp Floris Meydam, uitvoering Glasfabriek Leerdam, jaren '50, Ø 22,5 cm | € 80-100 | € 85 |
3051 | Drie graniver cactuspotten: één gele, model Walu, en twee oranje, daarbij marmorite schaal, alle ontwerp Andries Dirk Copier, uitvoering Glasfabriek Leerdam -enkele chipjes van pootjes, chipje van onderzijde bovenrand Walu potje, marmorite schaal met krasjes-, 7 × 18 cm | € 200-300 | € 200 |
3056 | Frank van den Ham (1953), grote glazen schaal met gesatineerd okerkleurige buitenzijde en blauwe binnenzijde met strependecor doorsprenkeld met groen lusterglas, oplage 7/20, gesigneerd en gedateerd 2004 -een enkel randchipje-, 20 × Ø 33,5 cm | € 70-90 | € 50 |
3065 | Witgelakte metalen tafellamp, kopie naar ontwerp van Poul Henningsen, uitvoering onbekend -enkele deukjes-, 55 × Ø 49 cm | € 70-90 | € 65 |
3069 | Jan Hein van Rooy (1940), landschap, ets 7/15, niet gesigneerd, gedateerd 1994, 47 × 59 cm | € 50-70 | € 35 |
3071 | Peter van der Heijden (1950), 'Boemerang', litho 2/15, r.o. gesigneerd en gedateerd '76, 47 × 21 cm | € 70-90 | € 50 |
3078 | Gesatineerde geometrische glazen vaas, model Delta, ontwerp Mart van Schijndel, uitvoering Martech, gesigneerd en gedateerd '81, in originele verpakking met schoonmaakborsteltje, 23 × 19 × 19 cm | € 70-90 | € 75 |
3080 | Keimke Kootstra (1948), 'Tuinen van geluk', zeefdruk 18/100, r.o. gesigneerd en gedateerd '95, 37 × 30 cm | € 60-80 | € 50 |
3091 | Lucebert (1924-1994), 'Meester', koppermaandag 14/700, 1998, postuum uitgegeven met toestemming van de erven, verso voorzien van stempel, 20 × 35,5 cm | € 80-100 | € 80 |
3092 | Dirk van Gelder (1907-1990), 'Zoutelande', houtgravure, gemonogrammeerd, getiteld en gedateerd 1951 in de plaat, r.o. gesigneerd in potlood,14 × 23,5 cm | € 40-60 | € 65 |
3096 | Glazen wandlamp 'Chartres', ontwerp Willem van Oyen (1921-2004), uitvoering Raak Amsterdam, 37,5 × 20 × 10 cm | € 80-100 | € 170 |
3114 | Lies van Vlijmen (1935), keramisch beeld van twee spelende kinderen, ingekraste signatuur en gedateerd '95 -kleine defecten-, 25 × 18 × 18 cm | € 100-150 | € 95 |
3115 | Henk van Putten (1936-2019), gezwart houten sculptuur van geometrische vormen 3/6, gesigneerd en gedateerd '84, 28 × 22 × 23,5 cm | € 300-500 | € 350 |
3120 | Frank van den Ham (1952), rechthoekig meerkleurig glaskunstwerk bestaande uit twee platen met strependecor en glazen bol, niet gesigneerd, 49 × 40 × 9 cm | € 120-160 | € 100 |
3127 | Dirk Breed (1920-2004), brug in Noord-Hollands landschap, olieverf op doek, r.o. gesigneerd -volgrecht van toepassing-, 57,5 × 98 cm | € 800-1200 | € 650 |
3133 | Jan van der Vaart (1931-2000), gebronsde keramische kom, gemerkt en gedateerd '64, 10 × 19,5 cm | € 150-200 | Not sold |
3135 | Blauwgeglazuurde getordeerde vaas, ontwerp Jan van der Vaart, uitvoering Royal Tichelaar, Makkum, 15 × 12 × 12 cm | € 70-90 | € 85 |
3139 | Jan van der Vaart (1931-2000), bruin- en beigegeglazuurd keramisch vaasje, gemerkt en gedateerd '61, 23 × Ø 12 cm | € 80-100 | € 70 |
3143 | Johan van Loon (1934-2020), grijze keramische kom met blauw glazuur, gemerkt, jaren '80, 10 × Ø 21 cm | € 60-80 | € 70 |
3149 | Keramiek sculptuur vervaardigd van vier gebogen geglazuurde kleiplaten, gemonogrammeerd TA of AT, 15 × 18 × 19 cm | € 20-30 | € 30 |
3150 | Johnny Rolf (1936), landschap met smalle doorgang, paar keramische vormstukken van geelbakkende klei met zwart, rood en blauw glazuur, gemerkt, jaren '80, circa 23 × 47 × 17 cm per stuk | € 100-150 | € 120 |
3155 | Mimiset van drie perspex bijzettafeltjes -krasjes-, 45 × 37 × 39 cm | € 80-100 | € 85 |
3166 | Ru van Rossem (1924-2007), 'Variaties in rood - India', aquatint 6/35, m.o. gesigneerd en gedateerd '91, herkomst: Kunsthandel Borzo, 's-Hertogenbosch, 90 × 58 cm | € 50-70 | € 45 |
3176 | Boomstamsalontafel, het blad afkomstig van een 200-jarige paardenkastanje uit landgoed Zuilenveld, Oud-Zuilen -bovenzijde blad met een paar geknapte bellen in de epoxyhars-, 52 × 91 cm | € 70-90 | € 95 |
3182 | Klaas van den Berg (1941-2018), vijf bronzen beelden, 35 × 5,5 × 5 cm | € 200-300 | € 240 |
3187 | Zeppelinvormige lamp gemaakt van diverse soorten metaal, modern | € 120-160 | € 100 |
3191 | Annemieke Couzy (1964), 't Bordje van Blokker', aquarel, r.o. gesigneerd en gedateerd augustus 1991, 69 × 89 cm | € 80-100 | Not sold |
3208 | Hollandse School: abstracte voorstelling van bedrijvigheid in de haven, gouache op papier, onduidelijk gesigneerd en gedateerd '65, 56,5 × 41 cm | € 80-100 | Not sold |
3216 | Zilverkleurige kunststof ijsemmer in de vorm van een ananas, 34 × Ø 18 cm | € 200-300 | € 325 |
3217 | Loungeset bestaande uit twee fauteuils, hocker en salontafeltje, alle van zwartgelakt hout met rotan bespanning en messing details, de zitmeubelen bekleed met donkergroene stof, model Targa, ontwerp Studio GamFratesi, uitvoering Gebrüder Thonet, Wenen, hedendaags | € 1000-1500 | € 950 |
3219 | Paar ronde bijzettafeltjes met rvs en houten onderstel, de witte opaalglazen bladen in hoogte verstelbaar door middel van ronddraaien, model Roi, ontwerp Chi Wing Lo, uitvoering Giorgetti, Italië -één draaiknopje los maar aanwezig-, 35 × Ø 55 cm | € 400-600 | € 350 |
3221 | Paar houten stoelen met blauwe stoffen bespanning, op de manier van Pierre Jeanneret maar niet van zijn hand, tweede helft 20e eeuw -sporen van oude laklaag-, 90 × 62 × 70 cm | € 200-300 | € 325 |
3223 | Vierkante salontafel met glazen blad en deels goudkleurig metalen frame, in de stijl van Renato Zevi, vermoedelijk Italië -chip van glas in hoek-, 45 × 118 × 118 cm | € 80-100 | Not sold |
3229 | Stoel met zitting van palissandergefineerde multiplex latten en buisframe onderstel, model Scandia, ontwerp Hans Brattrud, uitvoering Hove Møbler, Noorwegen, jaren '60 -reparaties aan zowel kuip als onderstel, fineer schades-, 101 × 73 × 90 cm | € 1800-2200 | Not sold |
3234 | Iriserend glazen vaas met rood vlamdecor, uitvoering Tiffany's & Co., gemerkt, moderne uitvoering naar voorbeeld van de 'fravile' vazen van Louis Comfort Tiffany uit eind 19e/begin 20e eeuw, 36,5 × Ø 15 cm | € 100-150 | € 90 |
3252 | Frank van den Ham (1952), staand blauw glazen glaskunstwerk met lijnendecor en organische uitlopende bovenrand -kleine chipjes van linker- en rechter onderhoek-, 47 × 37 × 7 cm | € 120-160 | Not sold |
3253 | Glazen salontafel met etagère en bronzen poten, model T 24, ontwerp en uitvoering Peter Ghyczy, laatste kwart 20e eeuw -randchip van etagère, brons vlekkerig-, 130 × 80 × 45 cm | € 100-150 | Not sold |
3255 | Frank van den Ham (1952), nest van zes deels gesatineerd glazen schalen met vrij gevormde randen, één van lichtblauw glas, Ø grootste 47 cm | € 50-70 | € 30 |
3258 | Kunststof stoel in de vorm van een hand, 87 × 75 × 53 cm | € 40-60 | € 130 |
3278 | Icosaëder hanglamp van twintig palissandergefineerde vlakken met kunststof ringen, jaren '50 -defecten, één deel zit los-, 25 × 25 cm | € 60-80 | € 45 |
3282 | Set van vier afrormosia ladderstoelen met bruin stoffen bekleding, model ST09, ontwerp Cees Braakman, uitvoering Pastoe, Utrecht, jaren '60 -gebruikssporen-, 90 × 46 × 43 cm | € 200-300 | Not sold |
3291 | Zeven grafische werken van diverse kunstenaars, waaronder: Frans Masereels en Michel van Overbeeke | € 40-60 | € 30 |
3293 | Gravure: 'Platte grond der stad Utrecht', door Reinier Vinkeles, uitgave 1778 -voor de helft op kartonnen drager bevestigd, enkele scheurtjes in de marges-, herkomst: collectie jonkheer Six van Hillegom, 64 × 94 cm | € 100-150 | € 375 |
3295 | 14 etsen en litho's van diverse Engelse kunstenaars, waaronder: Frank Short (3x), Francis Haden (2x), Charles Baskett (2x) en Joseph Pennel, maat passe-partout 32,5 × 50 cm | € 120-160 | Not sold |
3296 | Tien grafische werken van diverse kunstenaars, waaronder: Auguste Brouet (2x), Charles Laborde en Antoon Derksen van Angeren, afmetingen passe-partout 32,5 × 50 cm | € 70-90 | € 50 |
3301 | Jan Strube (1892-1985), acht grafische werken: 'Noord-Holland', 'Prins van Oranje', 'Brugge', 'Dorpje Lem', 'Poppenkast', 'In Noord-Holland', 'Brabantsch Vrouwtje', en stal met kip, paard en koe, alle in potlood gesigneerd | € 120-160 | € 100 |
3303 | Oude krijt- en potlood tekening van landschap op gebruind papier -defecten-, 49 × 32 cm | € 20-30 | Not sold |
3304 | Diverse grafiek, waaronder: Willem de Zwart, Dirk Harting, Johannes Graadt van Roggen, Theo Dijkwel, en Gerrit de Morée | € 80-100 | € 130 |
3317 | Jan Veth (1864-1925), portret van een man, litho, 1895, opgenomen in de portefeuille der Nederlandsche etsclub 1895, No. 11, herkomst: Kunsthandel Borzo, 's-Hertogenbosch, 15 × 14 cm | € 50-70 | € 170 |
3322 | Louis Claramunt (1951-2000), twee zeefdrukken zonder titel uit de serie 'Todo lo que un hombre debe saber sobre los toros', genummerd 2/55, r.o. gemonogrammeerd, 1990/1991, inclusief inhoudsopgave van de serie, 90 × 70 cm | € 80-100 | € 60 |
3323 | Han van Hagen (1944), 'De Poelkamp te Noorden', ets 26/75, l.o. gesigneerd en r.o. gedateerd 1990, 10 × 68 cm | € 80-100 | € 70 |
3328 | Delfts aardewerk kom met blauw-wit bloemdecor en pannekoekbordje met decor van vrouw met hoorn des overvloeds, beide 18e eeuw -chips-, kom 10 × 27 × 23,5 cm | € 60-80 | € 95 |
3342 | Drie delen: Ministerie van Economische zaken, Commissariaat Generaal voor de Nederlandse Economische Belangen In Duitsland: Verslag over de jaren 1945 en 1946, 1947 en 1948, waaraan is toegevoegd opstel over 'Restitutie in theorie en practijk'. Samen 3 delen. Kl. folio. Gestencild | € 60-80 | € 40 |
3344 | Drie boeken: Bruijn, M. de en R. Raben (Red.) 'The world of Jan Brandes, 1743-1808: drawings of a Dutch traveller in Batavia, Ceylon and Southern Africa'. Zwolle 2004. Met 198 illustraties in kleur; T.M. Eliëns (Red.) 'Wonen op de Kaap en in Batavia 1602-1695'. Zwolle, 2002. Met 81 afbeeldingen in kleur; M.D. Ozinga, 'De monumenten van Curaçao'. 1959. geïllustreerd. 4to. Gebonden | € 150-200 | Not sold |
3345 | Boek: Nicolaus, K. Handboek voor het restaureren van schilderijen. Keulen, 1998. 428 pp. 4to. Linnen. Rijk geïllustreerd | € 50-70 | € 70 |
3348 | Boek: Hodges - Feltz, A.C.A.W. von der. Charles Howard Hodges, 1764-1837. 4to. Oorspr. linnen. Met beschrijving en afbeelding van alle de portretten | € 60-80 | € 130 |
3350 | Twee boeken: Architectuur - Uffelen, Chr. van. 'Contemporary architecture: masterpieces around the world'. Salenstein (CH), 2023; P. Keskeys, 'Architizer: The world's best architecture'. 2021. 4to. Oorspr. kartonnage | € 60-80 | € 40 |
3361 | Bronzen kistje met geëmailleerde bloemstukken in de cartouches, staand op drakenpoten, in de stijl van Middeleeuwse reliekschrijnen, 19e/20e eeuw, 21,5 × 22 × 15 cm | € 100-150 | € 190 |
3362 | Zes kunststof koeien, waaronder zebra exemplaar, uitvoering Cow Parade, begin 21e eeuw -één scharnier van koe met klepje defect, wit kunststof iets vergeeld-, 20 × 31 × 9 cm | € 100-150 | € 140 |
3369 | Zeventien koperen enkelbanden, waaronder zeven paren, Maleisië en West-Sumatra, midden 20e eeuw -gebruikssporen, één zonder schroefje-, Ø 12 cm, uit de collectie van Helga Bolm, verzameld in de jaren '60/'70 -tijdschrift 'Female' van 16-6-1978 met artikel over de verzameling bijgevoegd- | € 250-350 | Not sold |
3375 | Vijf bronzen Russische reisiconen, waarvan twee met resten van blauw email | € 120-160 | € 140 |
3380 | Zes diverse bronzen beeldjes, in de stijl van Corry Ammerlaan-van Niekerk (1947), 23 cm | € 30-50 | € 55 |
3383 | Ger van Dyck (1939-2023), 'Jasmijn', aquarel op papier, l.o. gesigneerd en gedateerd '91, herkomst: collectie jonkheer Six van Hillegom, 80 × 100 cm | € 80-100 | € 260 |
3385 | Tafelvitrine met 23 Swarovski beeldjes van dieren -enkele met defecten-, 33 × 24 × 8,5 cm | € 70-90 | € 120 |
3391 | Kunststof greep voor een wandelstok in de vorm van een hondenkop, voorzien van glazen oogjes | € 30-50 | € 35 |
3392 | Verzameling van circa 400 klein formaat tinnen soldaatjes -gebruikssporen, hoogte ruiter 3,5 cm | € 100-150 | Not sold |
3399 | Warja Lavater (1913-2007), 'Passion et raison. Un livre debout'. Paris, A. Maeght, 1985. Gelithografeerd leporello bestaande uit 20 bladen met 8 abstracte litho's in blauw en rood. Nummer 50 van 150 genummerde en gesigneerde exemplaren op vélin d'Arches -het omslag - met een negende lithografie - ontbreekt; licht stoffig 29 × 400 cm | € 70-90 | Not sold |
3401 | Vier diverse bronzen penningen, waaronder: gedenkpenning oprichting ROVU door Theo van de Vathorst, jaarpenning VPK door Joop Hollanders, en Openluchtmuseum 1912-1987 door Jannes Limperg | € 70-90 | € 70 |
3405 | Petrus van Gils (1879-1953), tien schilderijtjes: diverse onderwerpen, olieverf op doek, karton en marouflé, 18 × 22 cm | € 50-70 | € 35 |
3408 | Maquette voor een voorgesteld monument te Marcinelle ter herdenking van tijdens hun werk omgekomen mijnwerkers, hout, tweede helft 20e eeuw -één letter ontbreekt- | € 100-150 | € 80 |
3425 | Bert Kramp (1953), een rakugestookt kommetje en een blauwgeglazuurd vaasje, daarbij twee andere vaasjes met eveneens signatuur 'B', mogelijk van Han Boerrigter, jaren '80, 18 × Ø 13 cm | € 40-60 | € 45 |
3427 | 'Holland-Amerika Lijn', N.V. Nederlandsch-Amerikaansche Stoomvaart-Maatschappij. Bewijs van Aandeel groot 200 gulden & Talons. 1950-1957. 53 bladen | € 40-60 | € 40 |
3440 | 25-pas mangaanpaars aardewerk tegeltableau: beurtschip op zee, in gezwart houten lijst, 19e eeuw -craquelé, enkele haarlijnen, meerdere restauraties en inschilderingen met name ter hoogte van het schip en de zeilen-, 65 × 65 cm | € 250-350 | € 190 |
3442 | Schilderij: dames van lichte zeden met clientèle, aquarel en gouache op papier, l.o. gesigneerd Corsors, 31,5 × 31,5 cm | € 100-150 | € 100 |
3452 | Tjerk van der Veen (1955), handgevormde keramische schaal met organisch patroon, gemerkt, 16 × 33 × 41 cm | € 60-80 | € 50 |
3459 | Japans geborduurd wandkleed met landschapsdecor, de rand van zwart velours, jaren '40, vierkante worteldoek, wolgeborduurd kussendekje, zwarte omslagdoek met gouddraad geborduurd, twee batik saree doeken, circa 1940/1950 -kleine gaatjes-, zijde op zijde geborduurde mouwband met bloem- en vlinderdecor, 45 × 22,5 cm | € 70-90 | € 85 |
3469 | Zamak buste van een vrouw, gesigneerd E. Villanis, op rood marmeren basementje -defect-, hoogte 14 cm | € 60-80 | € 40 |
3470 | Bronzen beeldje: tijger, en bronzen reliëf: de leeuw van Belfort, naar origineel van Frédéric Auguste Bartholdi, 22 × 16 cm | € 80-100 | € 60 |
3475 | Bronzen armband, Toba Batak, Sumatra, Indonesië, midden 20e eeuw, Ø 8,5 cm, uit de collectie van Helga Bolm, verzameld in de jaren '60/'70 -artikel uit tijdschrift 'Female' van 16-6-1978 bijgevoegd- | € 80-100 | € 65 |
3476 | Deels ingekleurde gravure: de alteratie van Amsterdam, 18e eeuw | € 60-80 | € 90 |
3477 | Paar miniatuurportretjes: echtpaar, gouache, geen van beide gesigneerd, 19e eeuw -verbruind-, beide 7 × 6 cm | € 80-100 | € 60 |
3479 | Bronzen deelnemerspenning voor de olympische spelen van 1928 te Amsterdam met tekst: 'IXe Olympiade Amsterdam 1928', ontwerp Johannes Wienecke, uitvoering Gerritsen & van Kempen, Ø 5,5 cm, en bronzen penning van de Nederlandsche bond voor Lichamelijke Opvoeding' | € 60-80 | € 200 |
3483 | Elf bronzen enkelbanden, waaronder drie paren, West-Afrika, uit de collectie van Helga Bolm, verzameld in de jaren '60/'70 -artikel uit tijdschrift 'Female' van 16-6-1978 bijgevoegd- | € 200-300 | Not sold |
3485 | 30 messing knopen voor de uniformen van de 'Noord- Zuidhollandsche Tramweg Mij', Ø 2,5 cm; en enkele andere knopen | € 20-30 | € 20 |
3491 | Drie herdenkingsmunten: 'Beleg van Naarden 1814', 'Comité Luisterrijke Viering Prinselijk Huwelijk 1937', en 'Elizabeth II Dei Gratia Britt Omn Regina Fidei Defensor', vijf shilling, 1953 | € 60-80 | € 270 |
3501 | 63 stripverhalen, onder andere 'Guus Slim zoekt het uit' (12 albums), 'Baard en Kale' (10), 'Guust Flater' (4), 'Avonturen van Robbedoes en Kwabbernoot' (6) en 'Roze Bottel' (10) -defecten aan enkele ruggetjes- | € 80-100 | € 85 |
3503 | Jeroen Hermkens (1960), 'Tien steden', map met 10 lithografieën vergezeld door tekst, alle genummerd III/V en gesigneerd in potlood, daarbij: een gelithografeerde uitnodiging voor een tentoonstelling in Galerie Oscar, gesigneerd en voorzien van annotatie 'Voor Chris', map 30 × 40 cm | € 80-100 | € 120 |
3505 | 10 boeken: Robert-Dumesnil, A.-P.-F. 'Le peintre graveur français, ou catalogue raissoné des estampes ... de l'École française. Suite au Peintre Graveur de Bartsch'. Tomes 1-7. Paris, 1835-44. 7 delen (van 9). Gebrocheerd, onafgesneden. Met 14 platen; A. Firmin-Didot, 'Les graveurs de portraits en France. Catalogue raisonné'. (1875-77). Reprint: 1977. 2 delen. Linnen; Etc. | € 80-100 | Not sold |
3507 | Boek: Christemeijer, J.B. (1794-1872). Oorkonden uit de gedenkschriften van het strafrecht; en uit die der menschelijke misstappen. Tot een vervolg op de Belangrijke tafereelen uit de geschiedenis der lijfstraffelijke regtspleging, enz. Amsterdam, 1820. (VIII) 295 (4) pp. Nieuwe lederen band, onafgesneden. Met gegraveerde titel. De auteur wordt wel 'De eerste misdaadschrijver van Nederland genoemd', herkomst: collectie jonkheer Six van Hillegom | € 80-100 | Not sold |
3509 | Negen delen: Huygens, Constantijn. De Gedichten. Naar zijn handschrift uitgegeven door J.A.Worp. Groningen, 1892-1899. 9 delen. Oorspr. linnen, herkomst: collectie jonkheer Six van Hillegom | € 80-100 | Not sold |
3513 | Boek: Schueren, G. van der. Teuthonista of Duytschlender. Uitgeg. door C. Boonzajer. Verrijkt met eene voorrede van J.A. Clignett. Leyden, Herdingh en Du Mortier, 1804. (II) 484 (2) pp. 4to. Oorspr. kartonnage, onafgesneden. Nederrijns-Latijns woordenboek verschenen in 1477. Exemplaar nr. 11 van de 180 exemplaren, herkomst: collectie jonkheer Six van Hillegom | € 100-150 | Not sold |
3516 | Drie delen: Someren, J.F. van. Beschrijvende catalogus van gegraveerde portretten van Nederlanders. Vervolg op Frederik Mullers Catalogus van 7000 portretten van Nederlanders. Amsterdam, 1888-1891. 3 delen, herkomst: collectie jonkheer Six van Hillegom | € 100-150 | Not sold |
3517 | Vijf boeken: Zilver - Lorm, J.R. de. 'Amsterdams goud en zilver'. (Cat. Rijksmuseum Amsterdam). 1999; H. Vreeken, 'Goud en zilver met Amsterdamse keuren'. (Verzameling Amst. Hist. Museum). 2003; B.J. van Benthem, 'De werkmeesters van Bennewitz en Bonebakker'. 2005; J. Pijzel-Dommisse, 'Haags goud en zilver'. 2005; J.R. ter Molen, 'Zilver'. (Cat. Museum Boymans-van Beuningen). 1994. Samen 5 delen. Oorspr. linnen | € 100-150 | € 325 |
3519 | Acht boeken: Zilver - Tupan, H. en J. Timmer, 'Drents zilver 1650-1900. Assen, 1989; J.-P. van Rijen, 'Groninger keur: zilver uit Stad en Ommelanden'. 1997; B. Dubbe, 'Zwols zilver'. 1999; J.R. ter Molen, 'Deventer zilver'. 1997; (4 gebonden); Enz. | € 100-150 | € 80 |
3520 | 14 boeken: Zilver - Beeling, A.C. 'Nederlands zilver 1600-1813'. Leeuwarden, 1979-1986. 3 delen. Linnen; J.-P. van Rijen, 'Zilver en zilversmeden uit de Baronie van Breda'. 2000. Linnen; A.M. Koldeweij, 'Zilver uit 's-Hertogenbosch'. 1985; I.L. Szénássy, 'Maastrichts zilver'. 1978; 'Leids zilver'. 1977; Enz. | € 150-200 | € 120 |
3521 | Vijf boeken: Zandvliet, K. 'De 500 rijksten van de Republiek. Rijkdom, geloof, macht en cultuur'. 2018; B. Haak, 'Hollandse schilders in de Gouden Eeuw'. 1984; R. van Straten, 'Rembrandts Leidse tijd 1606-1632'. Leiden, 2005. Enz. 4to. (2 gebonden) | € 70-90 | Not sold |
3527 | Paar gepolychromeerde houten beelden: soldaten -klein stukje van pet afgebroken-, hoogte 53 cm | € 40-60 | € 30 |
3545 | Verzameling modelauto's, waaronder Dinky Toys, Corgi Toys, houten oldsmobile 'De Bijenkorf' -defecten-, 30 × 9 × 13 cm, advertentie uit Harper's Bazar, 1958 'Oldsmobility', en vijf boekjes met modellen van Dinky Toys | € 120-160 | € 180 |
3549 | Paar mahonie toilettafels met marmeren blad en klein opstandje, aan beide zijden een handdoekroede en achter de deur een schap, midden 19e eeuw, herkomst: collectie jonkheer Six van Hillegom, 97 × 90 × 53 cm | € 200-300 | € 160 |
3551 | Foto in bekroonde lijst: portret van koningin Wilhelmina, uitvoering Guy de Coral & Co., Den Haag, circa 1908 -enkele kleine schilfers van glas-, 37,5 × 21 cm | € 40-60 | € 75 |
3552 | Petrus van Gils (1879-1953), vijf schilderijtjes: drie stillevens, waarvan één aquarel en twee marouflages, een duingezicht, en een zelfportret, beide marouflé, afmetingen duingezicht 24,5 × 33,5 cm | € 80-100 | € 60 |
3558 | Set van vijf wit porseleinen kopjes en zes schoteltjes, alle met 'vlechtwerk' reliëfdecor, uitvoering KPM, Berlijn, circa 1900, schotel Ø 13,3 cm | € 60-80 | Not sold |
3572 | Tekening: 'Kan ik 'r nog een lijssie bij krijgen op kosten van de Jaarbeurs?', viltstift op vloeipapier, niet gesigneerd -papier vergeeld, vouwen, beschadigingen-, 100 × 48 cm | € 20-30 | Not sold |
3576 | Rood überfang glas met decor van 'Nonnenwert', groen jasperware-stijl rozensteker, vier aardewerk beeldjes van vogels, messing leeuw op marmeren basement, etc., op dienblad met borduurwerk onder glas, 35 × 29 cm | € 70-90 | € 50 |
3588 | 17 porseleinen en biscuit beeldjes, waaronder: valk, eend, ijsbeer, kerkuil, en dansende hazen, alle uitvoering Goebel, Duitsland -enkele met defecten-, daarbij: wandbordje H-441 'Celestial Musician', uitvoering Goebel, beeldje van hond, uitvoering Vaga International, en porseleinen kaketoe, hoogte eend 28 cm | € 80-100 | € 85 |
3591 | Kristallen gelegenheidsglas met geslepen decor van springende granaat en gekroonde W, alsmede de inscriptie 'Garderegiment Grenadiers - J.C. Wagner - Kolonel der Grenadiers', circa 1925, hoogte 18,5 cm en: verguld bronzen penning 'Nederlandsche bond voor lichamelijke opvoeding - 1913 4e Compagnie IIe Bataljon Regt. Jagers Commandant Kapt. J.C. Wagner' | € 100-150 | € 110 |
3599 | Drie Afrikaanse bronzen banden in de vorm van enkelbanden met afbeelding van man en vrouw, gebruikt als geldeenheid of bruidsschat, midden 20e eeuw, Ø 11,5 cm | € 80-100 | Not sold |
3602 | Klaas van den Berg (1932-2018), man met helm wijst omhoog, brons, gesigneerd op voet, 33,5 cm | € 60-80 | Not sold |
3607 | Twee paar haardornamenten: één paar roodgeschilderde keramische, de andere van witgeschilderd hout, beide begin 20e eeuw -verfverlies-, 33 × 12 × 8,5 cm | € 100-150 | € 80 |
3608 | Negen boeken: 'Geschiedenis der Nederlandse Literatuur' (vanaf het begin tot 2005). Red.: A.J. Gelderblom en A.M. Musschoot. Uitgave geëntameerd door de Nederlandse Taalunie. Amsterdam, B. Bakker, 2006-2017. 9 delen. Oorspr. half linnen. Zonder het laatste deel: 'Nabeschouwingen bij de Geschiedenis van de Nederlandse Literatuur' | € 200-300 | € 270 |
3611 | Friese staartklok in eiken kast, rondom de wijzerplaat messing personificaties van de vier seizoenen, daarboven een schildering: italianiserend landschap, 132 × 34 × 20 exclusief beelden | € 60-80 | € 40 |
3616 | Petrus van Gils (1879-1953), vier schilderijen: twee landschapjes met koeien, een exterieur, en een zelfportret, alle marouflé, afmetingen zelfportret 25 × 17 cm | € 80-100 | € 70 |
3622 | Zespas tegeltableau van kwadraattegels met polychroom goudsbloemdecor, 17e eeuw, gezet in gips -defecten-, 26,5 × 40 cm | € 60-80 | € 90 |
3623 | Afrikaanse bronzen band met afbeelding van man en vrouw, gebruikt als geldeenheid of bruidsschat, laatste helft 20e eeuw, 32 × 3,5 cm | € 70-90 | Not sold |
3624 | Zamak beeldje: ondeugend meisje met één schoen op stoel, met inscriptie 'A. Moreau', naar een beeld van Juan Clara, 46 × 10 × 11 cm | € 30-50 | Not sold |
3631 | Johan van Loon (1934-2020), drie keramische objecten: twee vaasjes en een dekseldoosje, jaren '60 -enkele losse stukjes glazuur-, 12 × Ø 13 cm | € 40-60 | € 40 |
3633 | Twee delen: Huydecoper, B. Proeve van taal- en dichtkunde in vrymoedige aanmerkingen op Vondels vertaalde Herscheppinge van Ovidius. Tweede uitgave door F. van Lelyveld, met byvoegsels en vermeerderingen. Leyden, 1782-1784. 2 delen. Oorspr. kartonnage, onafgesneden, herkomst: collectie jonkheer Six van Hillegom | € 60-80 | Not sold |
3635 | Zeven boeken: Amsterdam - Carosso-Kok, M. (Eindredactie). 'Geschiedenis van Amsterdam (-2000)'. Deel I-II en IV. Amsterdam , 2004-2007. In 4 delen. (Deel III omvat de jaren 1814-1899); W.H. Heijnemeijer e.a. 'Amsterdam in kaarten: 4 eeuwen cartografie'. 1987; K.Kleijn, 'The canals of Amsterdam: 400 years of building, living and working'. 2013; M. van den Leeuw en M. Pruijs (Red.), 'De Gouden Bocht van Amsterdam'. Verschillende formaten. Gebonden. Geïllustreerd | € 50-70 | € 60 |
3638 | Neolithische granieten maalsteen, voor het malen van graan, Termit Massif, Niger, 5e millennium v.Chr., 56 × 32 cm | € 200-300 | € 150 |
3646 | Gelegenheidsglas met geslepen decor van vogel boven bloemenvaas, eind 18e eeuw -enkele chips-, 16,5 × Ø 8,5 cm | € 80-100 | € 80 |
3647 | Porseleinen theebus met bietenrood landschapsdecor en gevlochten bovenrand, op de hoeken resten van vergulding, 18e eeuw -chipjes van bodem, deksel mist-, hoogte 10,5 cm | € 100-150 | € 110 |
3649 | Vijf verschillende slingerglazen met witte slingers, circa 1800 -de kleinste met een chipje van de voetrand-, 14 cm hoog | € 100-150 | € 160 |
3657 | Drie stalen herenpolshorloges: twee Emporio horloges aan zwart lederen band en één Victorinox horloge, in originele dozen en met aankoopbewijzen -lichte gebruikssporen, één deksel van Armani doosje defect-, | € 200-300 | € 150 |
3663 | Diverse bijouterieën, waaronder colliers van natuursteen en zoetwaterparels aan onedele magneetsluitingen en stalen herenpolshorloge, Cazal, automaat, aan Fixoflex rekband, jaren '60 | € 50-70 | € 65 |
3665 | Tweedelig gebrandschilderd raampje met alliantiewapen van Württemberg en een ander -defect, stuk ontbreekt-, herkomst: collectie jonkheer Six van Hillegom, 23 × 16,5 cm | € 40-60 | € 110 |
3666 | Diverse Russische bronzen reisiconen, reliekje van de heilige Theresia, kruisvormige opwindsleutel voor een klok, en bronzen putto | € 80-100 | € 75 |
4001 | Frank van den Ham (1952), drie glazen bolvormige wandobjecten met grafisch vierkanten- en strependecor, niet gesigneerd, Ø 25 × 9 cm | € 100-150 | € 80 |
4011 | Grote tweedeurs mahonie linnenkast, biedermeier -defecten aan profiel onderaan basement, krimpscheuren in zijkanten-, herkomst: collectie jonkheer Six van Hillegom, 227 × 210 × 70 cm | € 150-200 | € 160 |
4013 | Mahoniegefineerde secretaire à abattant met bovenin een compartiment met twee deurtjes, daaronder een schrijfcompartiment met twee planken en zes laatjes, en onderin drie lades, 19e eeuw -gebruikssporen, defecten, aanpassingen van later datum-, 174,5 × 96,5 × 50 cm | € 100-150 | Not sold |
4018 | Drie scheepsklokken, tafelmodel barometer, drie kistjes met knopen en een inktstel in de vorm van een zeilboot, 20e eeuw -gebruikssporen-, 29 × 10 × 16 cm | € 100-150 | € 110 |
4020 | Verzameling geweien van reeën op houten schildjes, veelal met uitsparing op achterzijde voor onderkaak, diverse groottes -enkele met defecten of missende onderkaken- | € 100-150 | € 80 |
4025 | Haaike Abraham Jaarsma (1881-1970), zeesleper 'Zeeland' in de kleuren van Bureau Wijsmüller uit IJmuiden, olieverf op board, r.o. gesigneerd en gedateerd 1958, 50 × 70 cm | € 80-100 | € 110 |
4031 | Giovanni Battista Grandi (1886-1963), paarden in de haven van St. Petersburg, olieverf op doek, l.o. gesigneerd en gedateerd 1912 -doek gebobbeld, verfverlies-, 90 × 180 cm | € 200-300 | € 950 |
4034 | Glazen staatkundige globe, belijmd met bedrukt papier en van binnen voorzien van lampje, op donkergebeitste beukenhouten voet, Ø 20 cm | € 60-80 | € 50 |
4035 | Afrikaans palissander beeld: hoofd van een vrouw met hoofddeksel, 20e eeuw, 42 × 15 × 9 cm | € 60-80 | € 40 |
4043 | Gegraveerde landkaart van Zweden: 'Regni Sueciae ... tabula generalis. Edita Ioh.Bapt. Homanno Norimbergae', circa 1720, oudgekleurd -lichte watervlek in bovenste twee hoeken-, 50 × 57 cm | € 120-160 | € 150 |
4044 | Gegraveerde landkaart van Friesland: 'Frisiae dominium, vernacule Friesland ... Naar de nieuwste afmeetingen getekend en uitgegeven door Fr. Halma'. Leeuwarden, 1718, oudgekleurd, 52 × 59 cm | € 150-200 | € 120 |
4046 | Gegraveerde landkaart van Zuid-Holland: 'Nova atque emendata descriptio Suydt Hollandiae. Edita a Fr. de Wit', circa 1680, oudgekleurd -de twee bladen sluiten in het midden niet precies aan elkaar-, 45 × 55 cm | € 100-150 | € 90 |
4047 | Gegraveerde plattegrond van Rotterdam: 'Tabula Roterodami novissima. Amstelodami, J. Allard', circa 1720 -gebruind, marges tot aan de plaatrand afgesneden-, 48 × 57 | € 80-100 | € 1200 |
4049 | Haaike Abraham Jaarsma (1881-1970), scheepsportret van een driemaster, olieverf op board, r.o. gesigneerd en gedateerd 1951, 70 × 50 cm | € 100-150 | € 80 |
4051 | Scheepskompas in messing behuizing, voorzien van lantaarntje, 27 × Ø 20 cm | € 60-80 | € 110 |
4052 | Barometer en scheepklok in bronskleurige kast, beide met adres: Schatz -barometer geoxideerd, glas van klok los-, 10 × Ø 15 cm | € 100-150 | € 85 |
4054 | Beschilderd scheepsmodel van fregat met houten basement, tweede kwart 19e eeuw -defecten aan tuigage, deels ervan los aanwezig, pootje basement ontbreekt- 35 × 49 × 18 cm | € 80-100 | Not sold |
4060 | Haaike Abraham Jaarsma (1881-1970), scheepsportret van de driemaster 'Magdalene', olieverf op paneel, r.o. gesigneerd en gedateerd 1956, 66 × 100 cm | € 150-200 | € 160 |
4061 | Pieter van Schaik (1910-1991), havengezicht, olieverf op doek, r.o. gesigneerd -kleine lacune rechtsboven-, 60 × 100 cm | € 100-150 | € 180 |
4064 | Gegraveerde landkaart van Spanje: 'Totius regnorum Hispaniae et Portugalliae descriptio. Auct. F. de Wit', circa 1700, oudgekleurd, 47 × 57 cm | € 120-160 | € 140 |
4066 | Gegraveerde landkaart van de provincie Groningen: 'Tabulae dominii Groeningae quae et complectitur maximam partem Drentiae. Emendata a F. de Wit', circa 1680, oudgekleurd -enkele roestvlekken-, 47 × 56 cm | € 80-100 | € 110 |
4067 | Vier prenten: twee stadsplattegronden en twee kaarten van de Zuiderzee, modern, 40 × 55 cm | € 70-90 | € 60 |
4079 | Koperen en messing tabaksdoosje met gegraveerd decor van dansers en vogels, Nederlands-Indië, 19e eeuw, 4 × 15 × 6 cm | € 40-60 | € 40 |
4084 | Bronzen afgietsel van takjes op groen marmeren basement, en twee bronzen legpenningen: 'de bruiloft te Kana' en 'laat de kinderen tot Mij komen', 3 × 15 × 10 cm | € 40-60 | Not sold |
4088 | Twee Afrikaanse banden in de vorm van enkelbanden met afbeelding van man en vrouw, gebruikt als geldeenheid of bruidsschat, laatste helft 20e eeuw, 5 × Ø 10 cm | € 80-100 | € 60 |
4092 | Polychroom beschilderd houten ladekastje met decor van schip en opschrift: 'Captain A. Stevens, HMS Kent 1862', Engeland, 19e eeuw -beschildering mogelijk van later datum-, 80 × 91 × 50 cm | € 120-160 | € 210 |
4104 | Grote mohair teddybeer met gele strik en geluid, uitvoering Steiff, Duitsland, halverwege 20e eeuw -iets vervuild en van kleur verschoten-, 54 × 51 × 40 cm | € 80-100 | € 140 |
4114 | Polychroom beschilderde houten sculptuur: twee ijsvogels met visje op tak, modern -één vinnetje van visje afgebroken-, 14 × 11 × 44 cm | € 100-150 | € 80 |
4117 | Apothekersweegschaal, 20e eeuw, en brievenweegschaal, 19e eeuw, beide met deel van de gewichten, apothekersweegschaal 51 × 41 × 23 cm | € 60-80 | € 40 |
4127 | Vierpas aardewerk tegeltableau met decor van een haven, tinnen kraantjeskan op onderschotel met brander, en tinnen schenkkannetje -beide kannen met defecten-, 25,5 × 25,5 cm | € 50-70 | € 35 |
4130 | Twee litho's: Jan Hein van Rooy (1940), 'Kuddegeest' en 'Stieren', 9/15, r.o. gesigneerd en gedateerd 1999, 33 × 43 cm | € 80-100 | € 60 |
4143 | Kunststof reclamedisplay 'Flipje', van de jamfabriek De Betuwe, 52 × 24 × 17 cm | € 80-100 | € 250 |
4149 | Richard Batterham (1936-2021), keramisch vaasje en kommetje, de kom met gesneden zijdes, daarbij enkele andere stukken gebruikskeramiek in zijn stijl maar mogelijk niet van zijn hand, jaren '60-'70, met kopie aankoopbewijs, formaat vaasje: 16 × Ø 10 cm | € 120-160 | € 100 |
4154 | 13 delen: Brehms Tierleben. 4. neubearbeitete Auflage hrsg. von O. zur Strassen. Leipzig, 1911-1920. 13 delen. Oorspr. half leer. Met 13 kaarten, 279 platen in kleur en 3231 illustraties -bovenste kapitaaltje van één band beschadigd- | € 70-90 | € 65 |
4166 | Zeven kleien pijpjes, waarvan vijf met figuur van hoofden -bodemvondsten, deels incompleet-, grootste 19 cm lang | € 40-60 | Not sold |
4167 | Twee Sawankhalok dekseldoosjes en een celadon lampvoet -deksel van het grote dekseldoosje gebroken en gelijmd, houten basement van lampvoet met defecten-, 30 × Ø 14 cm | € 70-90 | € 50 |
4168 | Karaf en zes bijbehorende glazen op voet van groen bubbelglas, uitvoering La Verrerie de Biot, Frankrijk, met etsmerk, hoogte karaf 21 cm | € 30-50 | € 65 |
4170 | Porseleinen vaas met decor van de Viborg Kathedraal 4686, uitvoering Royal Copenhagen, Denemarken, witgeglazuurd aardewerk gemberpot, uitvoering Mobach, Utrecht, zamak kandelaar met porseleinen tussenstukjes, Chinees porseleinen qianjiang cai zeepdoos, Republiek, messing notenkraker, Schwarzwalder snijstukje: beer in de vorm van een houder, etc. -kleine defecten-, notenkraker: 14 × 5 cm | € 70-90 | € 65 |
4185 | Aardewerk schotel met blauw-groen-oranje bloemdecor, ontwerp Charles Catteau, uitvoering Boch Frères, art deco, 1925 -chip van standring-, Ø 27 cm | € 80-100 | Not sold |
4200 | Voorraadblik in de vorm van locomotief met tender, mogelijk voor koffie en/of thee, circa 1920 -enkele missende onderdelen, gebruikssporen, oxidatie-, afmeting locomotief: 33 × 60 × 21 cm | € 80-100 | € 200 |
4203 | Verzameling geweien van reeën op houten schildjes veelal met uitsparing op achterzijde voor onderkaak, diverse groottes -enkele met defecten of missende onderkaken | € 100-150 | Not sold |
4228 | Boek: Schölvinck, L.C.A.M. Kostbaar goed van grote pracht: Chinees en Japans exportporselein uit de 17e en 18e eeuw. Assen, 2010. Oorspr. kartonnage. Geïllustreerd in kleur | € 60-80 | € 130 |
4229 | Johan Braackensiek (1858-1940), twee studies van een witte haan, potlood en aquarel, geplakt op drager, drager r.o. gesigneerd en gedateerd 1906, herkomst: collectie jonkheer Six van Hillegom, 30 × 41,5 cm inclusief passe-partout | € 60-80 | € 70 |
4231 | Koperen doofpot, stoof, kistje en creamware dekselkom -chip van standring- | € 50-70 | € 40 |
4234 | Eiken dekenkist met gestoken decor, het interieur met vak voorzien van deksel, Hollands, 19e eeuw -gebruikssporen, enkele defecten-, 66 × 129 × 54 cm | € 80-100 | € 80 |
4248 | Twee tafelaanstekers in de vorm van naakte vrouwen, vijf zakaanstekers waarvan één met horloge, en één sigarensnijder in de vorm van een buitenhuis met naakt figuur -gebruikssporen-, grootste tafelaansteker 20,5 × 9 × 9 cm | € 30-50 | € 120 |
4249 | Bijouteriedoos en diverse bijouterieën, waaronder: natuursteen en een medaille van het Rode Kruis 1940-1945 | € 60-80 | € 95 |
4255 | Eiken correspondentiekistje -vakverdeling ontbreekt-, kunststof doos met goudkleurig inlegwerk: vechtende beer en bizon, uitvoering Couroc of Monterey, en marmeren doos met decor van verzilverde beeldjes: beer en bizon, 23 × 11 × 12 cm | € 70-90 | Not sold |
4260 | Butlerspiegel met omlijsting van gekleurde stalen krullen, modern, Ø 78 cm | € 100-150 | € 110 |
4265 | Gepatineerd zamak beeld: Amor, gebaseerd op een beeld van Auguste Moreau, 20e eeuw, 52 × 28 × 23 cm | € 60-80 | € 55 |
4272 | Elise Mahler (1856-1924), de stadspoort van Rothenburg, kleurenaquatint, r.o. gesigneerd, 13,5 × 19,5 cm | € 20-30 | € 55 |
4281 | Twee boeken: Herschel, J.F.W. 'Handleiding bij de beoefening der sterrekunde. Uit het Engelsch vertaald door J.W. Ermerius, Hoogleeraar te Groningen'. Deel 2 (van 2). Groningen, W. van Boekeren, 1840. Oud omslag, onafgesneden. Met 2 platen en figuren in de tekst; R.S. Ball (hoogleeraar in de sterrenkunde te Cambridge), 'Het sterrenland'. 2de druk. 1910. Gebonden. Met 98 figuren | € 40-60 | € 30 |
4283 | Paar tafellampjes in de vorm van stijgbeugels, met witte plissé klemkapjes, uitvoering Eichholtz, modern, 30 × Ø 20 cm | € 40-60 | € 30 |
4289 | Gravure: portret van generaal Buonaparte, 19e eeuw, 37 × 27,5 cm | € 70-90 | € 50 |
4290 | Bronzen vijzel met twee oren, reliëfdecor en inscriptie: 'Heinrick ter Horst me fecit anno 1607', maar niet van de hand van Henrick ter Horst (geboren circa 1610, actief vanaf circa 1621), vermoedelijk eind 19e eeuw, 14 × Ø 19 cm, inclusief stamper | € 60-80 | Not sold |
4294 | Roodkrijttekening van bebaarde man en profil, draagt r.o. gestempeld monogram MM, vermoedelijk collectiestempel Musée de Malmaison -vuil-, 38 × 29 cm | € 30-50 | € 350 |
4296 | Robert Dighton (1752-1814), John Parsons hoofd van Oxford, ingekleurde gravure, 27 × 22 cm | € 60-80 | Not sold |
4297 | Twee gravures: 'Willem de V. Prins van Oranje, Erfstadhouder', en 'Carolina Princesse van Oranje', graveur Pieter Tanjé, uitgave 1755 -beide verbruind-, maat drukplaat 51 × 34 cm | € 80-100 | € 75 |
4301 | Mahoniegefineerde miniatuurladekast met zes lades, 19e eeuw -gebruikssporen, achterkant van één lade ontbreekt-, 55 × 38 × 16 cm | € 150-200 | Not sold |
4309 | Twee delen: Cats, J. Alle de wercken. Bezorgd door J. van Vloten. Zwolle, 1861. 2 delen. Gr. 4to. Nieuw linnen banden. Met portret, plaat en meer dan 400 staalgravures -deel 2 mist het titelblad- | € 70-90 | Not sold |
4312 | Paar zamak vazen in Griekse stijl op Issogne-marmeren basementen, met decor van harpspelende vrouw en fluitspelende man, de handvatten gedecoreerd met mannenhoofden, 19e eeuw, 30 × 18 cm | € 100-150 | € 95 |
4318 | Messing replica Engelse lantaarnklok, naar 18e-eeuws voorbeeld van Thomas Moore, Ipswich, 20e eeuw -geen slinger-, 37 × 17 × 19 cm | € 40-60 | € 55 |
4325 | Stoelklokje en staartklokje, beide in de stijl van Warmink, tweede helft 20e eeuw, 53 × 18 × 15 cm | € 30-50 | € 25 |
4327 | Tinnen schaal met reliëfdecor: Diana en edelhert, eind 19e/begin 20e eeuw -mogelijk verzilverd geweest, voorzien van ophangoog-, 38 × 28 cm | € 30-50 | € 100 |
4347 | Cornelis Wouter Bouter (1888-1966), zonnebloemen in Keulse pot, olieverf op doek, r.o. gesigneerd onder pseudoniem A.J. van Eijbergen, 80 × 60 cm | € 100-150 | € 80 |
4356 | Halfmodel van een schip op mahonie wandplaat, 65 × 20 cm | € 70-90 | € 50 |
4373 | Schilderij: de gegeselde Christus, olieverf op paneel, niet gesigneerd, lijst draagt naam: C. Saftleven (1606-1681), maar niet van zijn hand, -enkele inschilderingen, paneel gebarsten, kras, verfverlies-, 51 × 42,5 cm | € 350-450 | € 350 |
4375 | Divers kleingoed: groengeglazuurde aardewerk spaarvarken, messing telescoop, paar blauwgeglazuurde fu-dogs, en één aardewerk olielampje in de vorm van een vogel, fu-dogs 21 cm hoog | € 60-80 | € 110 |
4383 | Twee Afrikaanse bronzen beelden: vrouw met kind, en landbouwer, bezig met het oogsten van millet, Burkina Faso, daarbij: verkoopcatalogus, Stichting African Cultural Center, Rotterdam, 1992, hoogste 69 cm | € 100-150 | € 100 |
4385 | Polychroom beschilderde comtoiseklok, de slinger met mechaniek van een vrouw die met haar bezem een jongen probeert te verjagen uit de appelboom, wijzerplaat gesigneerd David à Chambon, inclusief twee gewichten en sleutel | € 80-100 | € 85 |
4389 | Achtkantige Fries aardewerk stoof en kolenbakje, met blauw-wit decor: boer met koeien in landschap, tevens voorzien van naam en datum: 'Johanna Nagtegaal, 1860' -craquelé, schilfers en chips- 10 × 13,5 × 13,5 cm | € 60-80 | € 40 |
4424 | Paar polychroom gedecoreerde aardewerk kastkommen met bloem- en vogeldecor, 7,5 × Ø 18 cm, en paar borden met decor van een papegaai op tak, uitvoering Tichelaar Makkum, Ø 24,5 cm | € 70-90 | € 50 |
4429 | Vier tweelichts bronzen wandlampen, de wandplaat in de vorm van een gekroonde tweekoppige adelaar, 33 × 38 × 18 cm | € 150-200 | € 120 |
4434 | Chinees porseleinen famille rose vaas met decor van vele figuren en een onsterfelijke, 19e/20e eeuw -haarlijn in hals-, hoogte 61,5 cm | € 500-700 | Not sold |
4439 | Paar Chinees porseleinen famille rose hu-vazen met decor van de acht onsterfelijken, Qianlong zegelmerk, 20e eeuw, hoogte 37 cm | € 300-500 | Not sold |
4441 | Paar houten beelden: reiger met kreeftje, art deco, en een beeld van een danseres, beide Indonesië -enkele kleine stukjes houtverlies-, hoogte danseres 43 cm | € 150-200 | Not sold |
4453 | Diverse Aziatica: blanc de Chine Guanyin, polychrome Guanyin op lotustroon, gesneden houten beeld van os, koperen Jambupati Boeddha, en vierdelig porseleinen kaststelletje, Nanking -alle met defecten-, hoogte grootste Guanyin 47 cm | € 80-100 | € 120 |
4456 | 21 diverse Chinees porseleinen borden met blauw-witte decors, alle 18e eeuw -defecten-, herkomst: collectie jonkheer Six van Hillegom, grootste Ø 26 cm | € 800-1200 | € 800 |
4460 | Vierslags zwart lakwerk paneel met een voorstelling van het mythische verhaal van de Aapkoning, 20e eeuw -twee ophangpunten ontbreken, lichte gebruikssporen-, één paneel 115 x 26,5 cm | € 100-150 | € 130 |
4466 | Roodgelakt huisaltaar waarop verguld houten taoïstische god, midden 20e eeuw -slijtage, vingers van rechterhand gebroken-, 60 × 31 × 21,5 cm | € 150-200 | Not sold |
4468 | Vijfpersoons Japans eierschaalporseleinen theeservies met decor van 'duizend bloemetjes', 20e eeuw -gebruikssporen- | € 40-60 | € 65 |
4472 | Chinees porseleinen vaasje met blauw-wit decor van figuren en landschappen, voorzien van messing dekseltje, Qianlong -defecten in hals, oorspronkelijke deksel ontbreekt-, hoogte zonder deksel 18,5 cm | € 80-100 | € 300 |
4478 | Chinees porseleinen gelobd schaaltje met Qianjiang cai decor van twee vrouwen in landschap, 20e eeuw -randschilfers-, 5,5 × 17,5 × 12,5 cm | € 50-70 | Not sold |
4481 | Drie Chinees famille rose porseleinen borden met decor van personen op terras en vlinders, Kanton, 19e eeuw -één gelijmd-, en Chinees porseleinen gemberpot met bloemdecor op zwart fond, modern, Ø 24 cm | € 70-90 | € 120 |
4482 | Drie Japanse rolschilderingen van dezelfde kunstenaar: vrouw trekt haar schoen aan, twee runderen in landschap, en een rokende vrouw, alle gesigneerd, 20e eeuw, in tomobako -vier jikusaki afgebroken-, 178 × 40 cm | € 100-150 | € 100 |
4486 | Zes Chinees porseleinen kommetjes en vier schoteltjes met verschillende blauw-witte decors, waaronder twee setjes, 18e eeuw -defecten-, herkomst: collectie jonkheer Six van Hillegom, 5,5 × Ø 13,5 cm | € 150-200 | € 500 |
4488 | Chinese scroll met voorstelling van wandelaar in landschap, 20e eeuw -één dopje van lat ontbreekt, kleine defecten-, 190 × 51 cm | € 40-60 | € 30 |
4491 | Chinees rechthoekig bronzen wierookvat met reliëfdecor van golven en dieren, mascarons aan weerszijde, gemerkt, 20e eeuw, 9,5 × 33 × 17 cm | € 60-80 | € 55 |
4492 | Chinees porseleinen gemberpot met blauw-wit decor van figuren in tuin, vier Chinees porseleinen scroll gewichten met blauw-witte decors, en Chinees porseleinen octagonaal schaaltje met bloemdecors in cartouches, 20e eeuw -één bal los-, gemberpot 14 × 13 cm | € 80-100 | € 70 |
4493 | Diverse boeken: munten, waaronder 'Gold coins of the world', drie uitgaves van 'Standard catalog of world coins', enkele kleine boekjes, en een serie veilingcatalogi van muntenveiling Schulman | € 30-50 | € 65 |
4501 | T-vormige draagdoek met geborduurd decor van figuren, China, 20e eeuw -verkleuringen-, 140 × 75 cm | € 80-100 | Not sold |
4504 | Guillaume le Roy (1938-2008), compositie met rechthoek voorzien van lijnen, houtsnede 4/10, verso m.o. gesigneerd en gedateerd '86, 80 × 120 cm | € 80-100 | Not sold |
4511 | Drie gepatineerde beelden: zamak beeld van Shijo Kingo, zamak beeld van twee Japanse makaken, en een koperen boeddha in lotushouding, op houten basement, afmetingen Shijo Kingo 37 × 27 × 23 cm | € 100-150 | € 80 |
4514 | Twee Chinese zijde op zijde geborduurde lopers met decor van bloemenvazen en vlinders, beide in lijst, 20e eeuw, inclusief lijst 62 × 26,5 cm | € 100-150 | Not sold |
4516 | Paar Chinees porseleinen dekselpotten met blauw-wit decor van krijgers, 20e eeuw, gemerkt, 37 × Ø 22 cm | € 200-300 | € 160 |
4521 | Chinese Yixing theepot met reliëfdecor van draak en karper, het deksel met bewegende drakenkop en uitstekende tong, deksel gemerkt, hoogte 10 cm | € 80-100 | € 60 |
4522 | Chinees porseleinen schoteltje met goudkleurig en polychroom decor van vrouw in landschap, daarbij vijf Japans Imari kommetjes, 19e eeuw -één kommetje gebroken en gelijmd-, Ø 10,5 cm | € 100-150 | € 80 |
4529 | Chinees porseleinen famille verte zoutvat met reliëfdecor van vogels en bloesem, 18e eeuw -gelijmd-, 5 × 8,5 × 7,2 cm | € 80-100 | € 60 |
4535 | Zandkleurige Yixing trekpot in de vorm van een peulvrucht, gemerkt, China, 20e eeuw -klein chipje van voet-, 10 × 20 × 7 cm | € 40-60 | € 30 |
4545 | Diverse Chinese beeldjes van hout, porselein en speksteen, en een bronzen pijpje, lengte pijpje 18 cm | € 40-60 | € 30 |
4550 | Chinees bronzen beeld: hoofd van Guanyin, 20e eeuw, 22 × Ø 14 cm | € 80-100 | € 45 |
4559 | Vier faux bloemstukjes gemaakt van natuursteen, glas, kunststof en stofomwonden ijzerdraad, in cloisonné en natuurstenen cache-pots, China, modern, afmetingen grootste 34 × 25 × 30 cm | € 30-50 | € 60 |
4562 | Chinees porseleinen bord met blauw-wit decor van bloemen bij een rots, 18e eeuw -defecten-, Ø 23 cm | € 60-80 | Not sold |
4563 | Chinees porseleinen kom met blauw-wit decor van ruiters te paard, de binnenzijde met decor van figuur onder een boom, 17e eeuw -haarlijn-, 6 × Ø 14,5 cm | € 70-90 | € 65 |
4564 | Drie Chinees porseleinen kommetjes en schoteltjes met blauw-wit floraal decor, en paar kommetjes en schoteltjes met vergelijkbaar blauw-wit floraal decor, alle gemerkt, 19e eeuw -defecten-, herkomst: collectie jonkheer Six van Hillegom, 5 × Ø 13,5 cm | € 120-160 | € 375 |
4567 | Kris in houten schede, het BWZG heft in de vorm van een garuda, 51,5 × 16 cm, en kris in koperen schede met koperen heft ingelegd met cabochongeslepen natuurstenen -beide met defecten- | € 200-300 | € 425 |
4569 | Paar Chinese zijde op zijde geborduurde mouwstukken met vleermuisdecor, het passe-partout geborduurd met zotjes, begin 20e eeuw, en zijde op zijde geborduurd tafellopertje met voorstelling van figuren in tuin, beide in lijst, 20e eeuw -grootste met lijst 69 × 45 cm | € 100-150 | Not sold |
4572 | Porseleinen lampvoet in de vorm van Shou Lao, 20e eeuw, hoogte 50,5 cm | € 40-60 | Not sold |
4582 | Vier Chinees porseleinen schoteltjes met blauw-wit decor van bloemen en insecten op rotsen, Kangxi, gemerkt met zegel -kleine defecten, één gelijmd-, Ø 12,8 cm | € 50-70 | € 60 |
4583 | Chinees porseleinen famille rose bord met decor van een vaas met bloesemtakken, de rand met vlinder- en bloemdecor, 19e/20e eeuw -decor licht versleten-, Ø 24 cm | € 70-90 | € 50 |
4586 | Chinees porseleinen bord met blauw-wit decor van twee feniksen, Qianlong -enkele minieme randchipjes-, Ø 23 cm | € 70-90 | Not sold |
4587 | Chinese bronzen spiegel met decor van mythische honden en karakter, 21e eeuw -krasjes-, Ø 18 cm | € 60-80 | Not sold |
4590 | Chinees porseleinen trekpotje met blauw-wit decor: figuren in tuin, 19e eeuw -chipje van deksel en bovenrand-,11 × 14 × 12 cm | € 60-80 | Not sold |
4591 | Drie Chinees porseleinen borden met blauw-wit floraal decor, alle 18e eeuw -één bord gebroken en gelijmd, één met haarlijn, het grootste bord met gaatjes van ontbrekend montuur-, Ø 31,5 cm | € 60-80 | € 40 |
4592 | Zeven glazen snuifflesjes met achterglasschilderingen, 20e eeuw -enkele kurkjes van dopjes ontbreken-, grootste 10,5 × 10,5 × 3,5 cm | € 80-100 | € 80 |
4597 | Chinees porseleinen plat van een schotel met blauw-wit decor van vogel aan het water, Wanli -stukken rand niet aanwezig-, Ø 23,5 cm | € 60-80 | € 70 |
4606 | Paar Chinees porseleinen borden met blauw-wit decor bloemen en kostbaarheden, de rand met verguld decor van lotusbloemen en citrusvruchten, Yongzheng/Qianlong -één met barst en randchip, ander met randschilfers en onregelmatigheden in het glazuur rond de rand-, Ø 23 cm | € 100-150 | € 140 |
4611 | Paar Chinees porseleinen polychrome tempelleeuwen, 20e eeuw -scherf van één basement-, 21 × 7 × 5 cm | € 200-300 | Not sold |
4612 | Chinees porseleinen dekselpot met blauw-wit bloemdecor -chip van knop-, en een paar vazen met polychroom figurendecor, alle eind19e/begin 20e eeuw, hoogte dekselpot 23 cm | € 70-90 | € 50 |
4622 | Hollandse School: portret van dame, olieverf op doek, verso gesigneerd Henk Broeze en gedateerd 2000, 50 × 40 cm | € 80-100 | Not sold |
5005 | Chinese rood-goud lakwerk reliëfvoorstelling: bejubeling van een krijgsheer, 20e eeuw, 39 × 18 × 4,5 cm | € 60-80 | Not sold |
5007 | Deels ingekleurde gravure Holland: 'Comitatus Hollandiae tabula pluribus locis recens emendata a Nicolao Visscher', Nicolaas Visscher, Amsterdam, 1648 -gaatje-, 46 × 56 cm, en ingekleurde opticagravure Rotterdam: 'Gezigt van de Ost-Poort der stadt Rotterdam, te zien van binnen de stadt', Georg Balthasar Probst, circa 1750, 30 × 42,5 cm | € 50-70 | € 100 |
5014 | Twaalf porseleinen borden, broodschaal, en twee vleeswarenschaaltjes, de rand met bloemen en fruit, uitvoering Rosenthal, Duitsland, daarbij: kristallen natfruitschaal op onderschotel en kristallen cakeschaal -kleine chips van het kristal-, Ø 21 cm | € 50-70 | Not sold |
5024 | Paar portretjes: vermoedelijk Lodewijk Christoffel Hondius (1787-1860) en Magdalena Johanna van den Bogaard (1793-1885), olieverf op paneel, midden 19e eeuw -verfverlies, krasjes, marges van lijstjes zichtbaar-, beide circa 16 × 21 cm | € 70-90 | € 110 |
5031 | Jaap de Ruig (1909-1992), 'De toren van Nijkerk', olieverf op doek, r.o. gesigneerd en op spieraam gedateerd '81, 50 × 70 cm | € 50-70 | Not sold |
5032 | Hollandse School: portretje van een vrouw, uitgesneden uit een groter doek, marouflé, 19e eeuw of ouder -verf dungepoetst, kleine gaatjes-, 17 × 15 cm | € 60-80 | € 40 |
5038 | Drie ingekleurde gravures: 'De Koe-poort van binnen', 'De Hoofd-poort of Tooren te Hoorn', en 'De Wester-poort te Hoorn van buiten', door Hendrik Spilman (1721-1784), 1726, 8 × 10 cm | € 20-30 | € 20 |
5040 | Vier gravures: 'Trajectum ad Mosam'. Plattegrond in vogelvlucht perspectief. 1612. (24,5 × 34 cm); Slag op het Lanakerveld bij Maastricht. 1568. (21 × 28,5 cm); De Spaanse Furie. 1586. (21 × 28 cm), (legenda overgeplakt met een strook oude, gedrukte tekst); Aanval van de graaf Von Pappenheim bij Amby. 1632. Gravure (15 × 17 cm) op een tekstblad (Theatrum 1633). Alle 4 prenten ingelijst | € 200-300 | Not sold |
5043 | Hollandse School: portret van het stoomschip 'Gelria' van de Koninklijke Hollandsche Lloyd, aquarel, r.o. gesigneerd Thorn Leeson en gedateerd 1927, 34 × 44 cm | € 80-100 | Not sold |
5045 | Hollandse School: 'ruggenaakt', olieverf op paneel onduidelijk gesigneerd, verso met label die het werk toeschrijft aan een Leo van Dam, tweede helft 20e eeuw, 30 × 24 cm | € 100-150 | € 290 |
5046 | Schilderij: bloemenstal, olieverf op doek, l.o. gesigneerd Van de Walle en gedateerd '35, 30 × 40 cm -restauratie rechts onder- | € 60-80 | € 130 |
5053 | Hollandse School: scheepsportret van de 'Zeekoet', olieverf op doek, r.o. gesigneerd M. Tof en gedateerd '80, 40 × 60 cm | € 40-60 | € 35 |
5076 | Chinees houten schaakspel in de vorm van mythologische figuren -krassen op bord-, bord 76 × 76 cm, hoogte koning 27 cm | € 200-300 | Not sold |
5087 | Houten handschoenendoos met email beschilderde plaquette van dame in bloementuin, de rest bekleed met reliëfgedecoreerd leer, art nouveau, 7,5 × 41,5 × 11,5 cm | € 60-80 | Not sold |
5090 | Porseleinen theepot met blauw-wit Zwiebelmuster, uitvoering Meissen, 20e eeuw -chipje van tuit en chipjes rondom dekseluitsparing-, hoogte 12 cm, en porseleinen trekpotje met polychroom beschilderd bloemdecor, gemerkt 'R', vermoedelijk uitvoering Volkstedt Rudolstadt, 18e eeuw -greep gelijmd-, hoogte 8,5 cm | € 80-100 | € 60 |
5094 | Vier witte metalen archiefkasten met ieder 30 kunststof laatjes, uitvoering Clen, Frankrijk -de frontjes van de laatjes zijn verkleurd, kasten sleets, overige gebruikssporen, twee sleutels bijgevoegd, één kast zit op slot-, 105 × 93 × 38 cm | € 400-600 | Not sold |
5101 | Onderdelen voor maken van accessoires en extra lappen stof voor kleding en rekwisieten bij de voorstelling 'Buigen voor Oranje' van Nel Kars -programmaboekje bijgevoegd- | € 20-30 | € 50 |
5103 | 19 hoeden, diverse merken, maten en materialen, daarbij een Fez, modern -enkele zeer lichte gebruikssporen, kwastje van de Fez los-, 15 × 31 × 35 cm | € 100-150 | € 100 |
5106 | 14 delen: Bénézit. Dictionary of artists. Paris, Éditions Gründ, 2006. 14 delen. Oorspr. linnen. - 'First English-language edition, revised, adapted and updated; over 170.000 entries on circa 21.000 pages', herkomst: collectie jonkheer Six van Hillegom | € 200-300 | € 220 |
5108 | Zeven boeken: Lyons, H. 'Medicine. An illustrated history'. 1987. Met 1020 afbeeldingen; G.A.L. Lindeboom, 'Geschiedenis van de medische wetenschap in Nederland'. 1972; H.A. Bosman-Jelgersma (red.). 'Pieter van Foreest, de Hollandse Hippocrates'. 1996; Nicolaes Tulp, 'Geneesinzichten'. 1991. 2 delen (Facsimile van het handschrift en transcriptie); Enz. Verschillende formaten. Gebonden. Geïllustreerd | € 70-90 | Not sold |
5113 | Paar theateraffiches: Shakespeares 'King Henry the Eight' en 'Twelfth-Night, or what you will', beide afkomstig van het Royal Shakespeare Theatre, Stratford upon Avon, 1969, 75 × 50 cm | € 40-60 | € 30 |
5114 | Hollandse School: scheepsportret van de Titanic, gouache op papier, r.o. gesigneerd B. Blommers, 40 × 60 cm | € 50-70 | € 45 |
5116 | Hollandse School: portret van jonge kadet met paard, aquarel op papier, l.o. onduidelijk gesigneerd en gedateerd 1827, volgens annotatie verso voorstellend Jan Dirk Schouten 1815-1840 -sterk verbruind-, 46 × 38 cm | € 60-80 | € 55 |
5119 | Halve schilderijlijst op standaard, en groen metalen tafeltje met roodvelours tafelkleed, theaterrekwisieten voor de voorstellingen van Nel Kars -gebruikssporen- | € 60-80 | € 40 |
5123 | Kleding en accessoires voor het personage Jonkvrouwe Bernardine Isabelle van Swinderen (Mien), hofdame, in de voorstelling 'Buigen voor Oranje' van Nel Kars, maat 38 -programmaboekje bijgevoegd- | € 70-90 | € 70 |
5124 | Kleding en accessoires voor het personage Koningin Wilhelmina rond de 18e verjaardag van Prinses Juliana, in de voorstelling 'Buigen voor Oranje' van Nel Kars, maat 38 -programmaboekje bijgevoegd- | € 70-90 | Not sold |
5125 | Kleding en accessoires voor het personage Anna de Jonge, Barones van Wassenaer, in de voorstelling 'Buigen voor Oranje' van Nel Kars, maat 38 -programmaboekje bijgevoegd- | € 70-90 | € 70 |
5126 | Kleding en accessoires voor het personage Wilhelmina in 1951, in de voorstelling 'Buigen voor Oranje' van Nel Kars, maat 38 -programmaboekje bijgevoegd- | € 70-90 | € 50 |
5127 | Kleding en accessoires voor het personage Elisabeth, portretschilderes, in de voorstelling 'Buigen voor Oranje' van Nel Kars, maat 38 -programmaboekje bijgevoegd- | € 70-90 | Not sold |
5128 | Kleding en accessoires voor het personage Marie, de linnenvrouw in de voorstelling 'Buigen voor Oranje' van Nel Kars, maat 38 -programmaboekje bijgevoegd- | € 70-90 | € 50 |
5129 | Kleding en accessoires voor het personage Graaf Dumonceau, opperceremoniemeester van Koningin Wilhelmina in de voorstelling 'Buigen voor Oranje' van Nel Kars, epauletten van het kostuum zijn antiek, maat 38 -programmaboekje bijgevoegd- | € 150-200 | € 230 |
5130 | Zwarte satijnen jurk, gedragen door Nel Kars tijdens de première van de voorstelling 'Buigen voor Oranje' van Nel Kars, maat 38, en grijze winterjas, maat 38/40 -programmaboekje bijgevoegd- | € 40-60 | Not sold |
5141 | Hollandse School: stilleven van kamerplanten, olieverf op doek, r.o. gesigneerd J. v. Oortmerssen, mogelijk Jacobus van Oortmerssen (1880-1956), 20e eeuw -kleine defecten-, 35 × 50 cm | € 60-80 | € 40 |
5152 | Mahonie kuifkast met gestoken decor van vogel die dadels eet in de kuif, de binnenkast met vier planken en vier lades, Willem III -gebruikssporen, kleine defecten-, 247 × 153 × 54 cm | € 300-500 | € 300 |
5164 | Alfonse van Neste (1842-1910), visser in bootje bij ophaalbrug, kleurets, r.o. gesigneerd -gebruind-, 45 × 60 cm | € 30-50 | Not sold |
5178 | Mahoniegefineerd enkelgebogen roltopbureau met opstand en bovenin een roffeldeurtje, Hollands -gebruikssporen, opstand van later datum, deurtje binnenwerk defect-, 144 × 110 × 59 cm | € 300-500 | € 250 |
5180 | Olaf Stevens (1954), witte keramische vaas met decor van Nederlandse vlaggen met tulpmotieven, gesigneerd en gedateerd '91, Gorinchem, 34 × Ø 20 cm | € 40-60 | € 25 |
5204 | Mahoniegefineerde secretaire à abattant, circa 1800 -rozetje uit lade los maar aanwezig, klep valt open-, herkomst: collectie jonkheer Six van Hillegom, 150 × 99 × 44 cm | € 100-150 | Not sold |
5208 | Diverse glazen: vijf geslepen whiskeytumblers, vier bierglazen met geëtst wapen van Beieren, en paar 19e-eeuwse wijnglazen met geëtst wijnrankdecor, op langwerpig houten dienblad met schelpmarqueterie in het midden | € 40-60 | € 30 |
5212 | Drie porseleinen bordjes, geel aardewerk theepot, suikerpot en roomschaal, Petrus Regout Maastricht, porseleinen kopje met twee oren met pseudomerk voor KPM Augustus Rex, kopje met decor van de Pellus Poort in Utrecht, kleine porseleinen terrine met bietenrood bloemdecor, 18e eeuw, porseleinen kopje met blauw-goud decor, hartvormig porseleinen schaaltje met gouddecor, en aardewerk bedekte terrine, Wedgwood | € 80-100 | Not sold |
5223 | Messing frame van een twijfelaar, het hoofd- en voeteneind met spijlen, art deco, jaren '20/'30 -deukjes-, hoofdeind 127 × 135, lengte van het bed 173 cm | € 80-100 | Not sold |
5225 | Tjeerd Frederikse (1946), portret van een man met pop, zwart-witfotoafdruk op papier, verlijmd op spaanplaat, niet gesigneerd, 123 × 87 cm | € 70-90 | Not sold |
5226 | Guillaume le Roy (1938-2008), twee originele houten drukplaten, jaren '80, uit de nalatenschap van de kunstenaar, daarbij boek over Guillaume le Roy, 80 × 120 cm | € 100-150 | Not sold |
5242 | Gipsen reliëf: vrouw in toga, art deco-stijl, uitvoering modern -sporen van verf-, 93 × 54 cm | € 60-80 | € 40 |
5244 | Kolengestookte koperen warmwaterketel voor een losstaande douche, op smeedijzeren basement en tevens kolenlade, circa 1900 -gebruikssporen-, ketel past niet precies op het basement, douchekop is los, porselein van de douchekop is gebarsten-, 210 × Ø 40 cm | € 100-150 | € 80 |
5245 | Ru van Rossum (1924-2007), 'De heilige badplaats (Bali)', litho 13/35, m.o. gesigneerd en gedateerd '94, 92 × 59 cm | € 200-300 | € 150 |
5252 | Friese staartklok in eiken kast met drie latoenkoperen ornamenten, de wijzerplaat met beschildering van figuren en hoornen des overvloeds, inclusief gewicht en twee wekkergewichten, circa 1800 -recentelijk gerestaureerd-, 150 cm | € 40-60 | € 65 |
5275 | Harry van Kruiningen (1906-1996), 'Denkbeeldige ziekten', ets, l.o. gesigneerd, 41 × 33 cm | € 80-100 | € 70 |
5284 | Paar gedraaide houten eieren op messing voet, paar messing hangolielampjes in de vorm van vogels, en paar glazen kandelaars | € 60-80 | € 55 |
5290 | Paar gepatineerd bronzen dekseldozen in de vorm van zwanen, op houten basementjes -deksels zitten vast-, goudweegschaal met vier gewichtjes, drie goudschepjes, vijf latoenkoperen scheppen, vier latoenkoperen kommetjes, asbakje, bronzen pijp, twee bronzen beeldjes, messing greep, grootste schep: 21,5 × 11,5 cm | € 70-90 | € 55 |
5293 | Verzilverde taartschep, bovenin een schip gedragen door twee putti, in de bak een afbeelding van een schip bij een dorp, uitvoering Gero, lengte 24 cm | € 30-50 | € 30 |
5308 | Regulateur in notenhouten kast, Willem III -enkele profieltjes en hangornamentjes ontbreken, kapornament van later datum-, 135 × 44 × 19 cm | € 60-80 | € 55 |
5312 | Zeven keramische objecten waaronder dekselvaas (het deksel is los van de vaas gefotografeerd), voornamelijk jaren '80-'90 -gebruikssporen- | € 20-30 | € 50 |
5313 | Makkumer aardewerk luiermandje met ijsgezicht -chipje-, 5,5 × 20 × 20 cm, en wandplaquette in de vorm van een vogelkooi -schilfers-, 26 × 27 cm | € 70-90 | € 80 |
5317 | Comtoise met vouwslinger, de latoenkoperen frontplaat met decor van hoorn des overvloeds, adres: Chazot à St. Felicien, Frankrijk 20e eeuw, 43 × 27 × 15 cm | € 100-150 | Not sold |
5320 | Drie sculpturen: geabstraheerde zandstenen vrouwenfiguur, twee abstraheerde gezichten op stuk zandsteen, en hoofd van gips, die laatste verso onduidelijk gesigneerd, alle tweede helft 20e eeuw, hoogte stuk met twee gezichten 37 cm | € 100-150 | € 80 |
5323 | Houten boegsteven in de vorm van figuren, met resten van polychromie, Asmat, Papoea-Nieuw-Guinea, hoogte 81 cm | € 350-450 | Not sold |
5325 | Zespersoons porseleinen theeservies met vogeldecor op roze fond, glazen tazza, twee glazen zuurpotjes, en koekdoos op schotel -schotel rond open gezaagd-, theaterrekwisieten bij de voorstelling 'Buigen voor Oranje' van Nel Kars | € 40-60 | € 130 |
5326 | Acht Delfts aardewerk tegels met blauw-witte decors van herders en herderinnen, Delfts aardewerk tegels met decors van bloemenvaas, zeemeermin, engeltje en hond in ring, en zeven tegelfragmenten in ronde lijstjes,18e eeuw -defecten-, 13 × 13 cm | € 80-100 | € 70 |
5328 | Staand horloge in eiken kast, de geëmailleerde wijzerplaat met Romeinse cijfers en secondeaanduiding, onderin een kastje, eerste helft 20e eeuw, -sleutel van het kastje ontbreekt, 195 × 43 × 23 cm | € 100-150 | € 80 |
5337 | Houten babydraagzak, Dayak, Borneo, 45 × 40 cm, daarbij een dekseldoos in de vorm van een woning, 35 × 31 × 44 cm | € 100-150 | Not sold |
5352 | Hollandse School: moeder met zuigeling in interieur, olieverf op doek, l.o. gesigneerd Pieters fec., maar waarschijnlijk niet van de hand van Evert Pieters (1856-1932), 40 × 30 cm | € 80-100 | € 60 |
5355 | Mogelijk Hermanus Willem Koekkoek (1867-1929), landschap met figuren, inkttekening op papier, niet gesigneerd maar met brieffragment: 'Souvenir, voor den wel... ... Heer. Docter de Ranitz als een gering bewijs mijner erkentelijkheid voor de zorgvuldige behandeling gedurende een zware ziekte, van zijn dankbare patiënt, H.W. Koekkoek', 16 × 24 cm | € 100-150 | € 140 |
5364 | Chris J.Th. Schut (1912-2000), Polders met de torens van Rotterdam in het verschiet, potloodtekening, r.o. gesigneerd en gedateerd 27 april 1961, 20,5 × 28 cm | € 50-70 | Not sold |
5378 | Roland Larij (1855-1932), portret van een man met baard en muts op, olieverf op paneel, r.o. gemonogrammeerd, 46 × 35 cm | € 100-150 | € 95 |
5382 | Naaldhouten penkandelaar met resten van vergulding -pen ontbreekt-, 60 cm | € 40-60 | € 45 |
5388 | Gerbrand Frederik van Schagen (1880-1968), 'Plas te Kortenhoef', olieverf op doek, r.o. gesigneerd en verso gedateerd 1944, 40,5 × 60,5 cm | € 100-150 | € 90 |
5415 | Gezicht op Rotterdam. Reproductie van een deel van de Maaskaart uit 1666. Ingelijst -breuk in het glas-, 31 × 144 cm | € 60-80 | Not sold |
5420 | Johannes de Vouw (1660-1707), Gezicht op het hoofd van de Oudehaven te Rotterdam, gemerkt, circa 1694-1695, 18,5 × 25 cm | € 60-80 | Not sold |
5421 | Kaart van West-Nederland: 'Les provinces de Hollande et d'Utrecht', George Louis, 1767, 24 × 17,5 cm | € 40-60 | € 85 |
5433 | Divers grafiek in lijstjes, waarvan vijf kopergravures: Groene Burgwal, en gezicht op de Amstel, Amsterdam, stadhuis Utrecht, Lakenhal, en de Champs-Elysées, daarbij: houtblokdruk van de inhoud van een medicijnkist, r.o. onduidelijk gesigneerd, afmetingen grootste 15 × 20 cm | € 30-50 | € 30 |
5437 | Gravure: plattegrond van de stad Zieric-zee, gravure: De Nederlandsche Stad- en Dorp-beschrijver, 't Dorp IIselmonde, en gravure: Overblyfzels van 't Klooster Bethlehem, 40 × 26,5 cm | € 40-60 | € 30 |
5438 | Facsimile: 'Het diaconie gebou gestigt uyt de erffenisse op bevel en ter gedagtenisse van Wylen den Ed. Heer & Mr. Ian Corver & Vrouwe Sara Maria Trip, 1723.', 20e eeuw, 121 × 79 cm | € 30-50 | Not sold |
5439 | Twee tekeningen: Edgard Farasijn (1858-1938), boerenvrouw, zwartkrijt tekening, r.o. gesigneerd, 23 × 17 cm, en Louise Ibels (1891-1965), een figuur, gewassen inkttekening, r.o. gesigneerd, met opdracht aan de Nederlandse kunstenaar Kees van Urk, 26,5 × 17 cm | € 100-150 | Not sold |
5455 | Paar gebeitste hardhouten panelen: pauw in tuin, en fazant in landschap, beide met lijst van dun messing in reliëf, 20e eeuw, 73 × 114 cm | € 250-350 | € 400 |
5472 | Albert Hahn (1877-1918), 'Onder zwart régime', map met '12 karikatuur-teekeningen' (kleurenlitho's): spottende aanklachten tegen het kabinet van dr. Abraham Kuyper, uitgegeven bij Abraham Soep, Amsterdam, 1904-1905, 44 × 34 cm | € 40-60 | € 110 |
5477 | Zes keramische koekjespotten met metalen monturen, één in de vorm van een radio, Duitsland, 20e eeuw -gebruikssporen, craquelé, enkele haarlijntjes en kleine defecten- 12 × 18 × 23 cm | € 100-150 | € 130 |
5483 | Twee boeken, Shakespeare: 'De storm', en 'De koopman van Venetië', beide met ingeplakte platen, respectievelijk naar Edmund Dulac en James D. Linton, gelimiteerde uitgaves nr. 124/325 en nr. 255/325 -beide met bruine vlekjes-, 33 × 27 cm | € 50-70 | € 80 |
5486 | Boek: Atlas van Fouquet. 103 afbeeldingen van de wyd-vermaarde koopstad Amsterdam. Facsimile. 1967. Oblong folio. Oorspr. kartonnage, 39× 52 cm | € 40-60 | € 30 |
5496 | Drie kleine bijzettafeltjes, twee van eikenhout en één van beukenhout, 51 × Ø 35 cm | € 30-50 | € 30 |
5497 | Petrus van Gils (1879-1953), zeven schilderijen: scènes van in en rond het huis, zes marouflages en een krijttekening, afmetingen krijttekening 18 × 23,5 cm | € 80-100 | Not sold |
5500 | Staande klok, met adres 'Hertz', de gedrukte wijzerplaat voorzien van tekst 'Tempus Fugit', modern, 201 × 55 × 36 cm | € 150-200 | € 100 |
5526 | Beukenhouten salontafel met glazen blad en etagère van gekruiste latten tussen de poten, laatste kwart 20e eeuw, 53 × 60 × 60 cm | € 60-80 | € 80 |
5533 | 23 boeken over de VOC. Verschillende formaten (12 gebonden). Geïllustreerd. Onder andere P. van Wiechen, 'Vademecum van de Oost- en Westindische Compagnie'. 2002; 'De Oost-Indische Voyagie van Wouter Schouten (1658-1665)'. (Uitgeg. d. M. Breet). 2003; L. Wagenaar, 'Galle, VOC-vestiging in Ceylon'. 1994 | € 60-80 | € 90 |
5534 | Naaldhouten buffetkast, met opklapbare bladen, ontwerp en uitvoering Kropholler, afkomstig uit het bezit van de Amsterdamse arts B.P. Sormani, ingeklapt gemeten 170 × 114 × 41 cm | € 1000-1500 | € 1000 |